Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy úgy érzem,...

Az normális, hogy úgy érzem, pénzzel tartozom a szüleimnek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Nem mondom, hogy hátrányos helyzetű családban élek, de azért szerény anyagi körülmények között nőttem fel. Amire nagyon kellett a pénz, arra végül mindig sikerült összeszednünk, nincs adósságunk, de nagyjából napról napra élünk a megkeresett pénzből. (Nem panaszkodni szeretnék, nem ez a lényeg.)

Anyáék mindig elmondják nekem, hogy milyen sokba kerülök nekik a középiskola miatt, meg, hogy mennyire sok pénzt költöttek és költenek rám, amitől nekem lelkiismeret furdalásom van. Elvileg nem azért teszik, hogy ezt szemre hányják nekem, mennyire viszem a pénzt, de én állandóan úgy érzem, hogy tartozom nekik egy rakás pénzzel, amit rám költöttek, hogy legyenek ruháim, hogy járhassak iskolába, stb. Vissza akarok nekik majd fizetni sok millió Ft-ot, hogy ne érezzem ezt... Amúgy nem egyszer dolgoztam, és a pénzemet elköltöttem a saját szükségleteimre, ruhára, könyvre, stb, hogy ezzel se legyen gondjuk, de a tanév közben nem győzném egyszerre a tanulást és a melót is.

Normális, hogy úgy érzem, amiért a szüleim felneveltek, és rám is költötték a pénzüket, tartozom nekik azzal az összeggel, amit rám fordítottak az évek során? Más is így érez?



2017. jan. 8. 14:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%
Mi az, hogy nincs igazuk? Nem igaz, hogy a gyerek pénzbe kerül?
2017. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Pénzbe kerül a gyerek, igen, de nem a legszebb dolog egyfolytában ezt harsogni a gyereknek, hacsak tényleg nincs igazán szegénység náluk (De akkor meg ugye nem kell gyerek.). Persze meg kell tudni mondani az utódnak a határokat, hogy azért ja, töki ennyi pénz van most év végéig, abból még tankolni kell, stb, most nem biztos, hogy tudok adni neked a bármire. De a gyereket illik eltartani. Tudod, kedves kérdező, az élet technikailag úgy megy, hogy az ember még kicsi csecsemő, képtelen saját magára vigyázni, bármit elintézni, bepisil, stb. Eltelik 70+ év és a különbség csak annyi lesz, hogy egy nagyobb kisgyerek lesz belőle. (A kettő között van a felnőtt.) Mikor majd ők elérik ezt a kort, akkor majd neked kell az ügyeiket intézned, etetni, ápolni, kedves szóval tartani őket. Ahogy azt ők csinálták veled. Ez sokkal szebb, mint, hogy pénzt adnál nekik. Szerintem ők sem éreznék jól magukat, hogy a sok törődés, stb után papírfecnikkel gazdagítanád őket ahelyett, hogy gondoskodnál róluk. Csak mondom. A pénz nem minden. 17/F
2017. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Te tevédtel, amikor azt írtad nincs igazuk és én vagyok leponto
2017. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
.... Zva (megint vacak a gui)
2017. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

nem, mivel az a dolguk hogy felneveljenek.

Lehet hogy magadon is segítettél azért, mikor kicsi voltál, de nem tartozol nekik.


Jelenleg is tanulsz, vagy dolgozol amúgy már?

2017. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így éreztem középiskolásként. Aztán nagyon csúnyák elárultak, akkor jöttem rá, hogy igazából végig csak ezzel zsaroltak, hogy irányítani tudjanak, és nem szeretnek igazán. Akkor elköltöztem, és bebizonyosodott, hogy tényleg nem szeretnek :D

Lehet, hogy nálatok más a helyzet, nem tudom.

2017. jan. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne érezd rosszul magad, ne érezd adósnak magad. Ők szerettek volna gyermeket vállalni, és ez is azzal jár.


Most csak arra koncentrálj, hogy szerezz végzettséget. :)


üdv: egy hasonló helyzetű 21/L

2017. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Szerintem erre a legegyszerűbb válasz az hogy tartozol a szüleidnek de nem pénzzel. :)
2017. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Engem az apám gyerekkorom óta terrorizált. Ugyan jó anyagi körülményeket teremtett a számomra (olyanokért is pénzt fizetett, amit én nem is kértem tőle) viszont cserébe állandóan a fejemhez vágta hogy mennyi pénzbe kerülök neki hosszú éveken keresztül. Én sokáig úgy voltam vele, ha lehetőségem lesz rá (magyarul gazdag leszek) akkor visszafizetek neki mindent az utolsó fillérig és örökre elfelejtem még az emlékét is. Amíg ez nem jön össze, addig sajnos az adósrabszolgája vagyok amíg ő él.
2017. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!