Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van kiút ebből a helyzetből?...

Van kiút ebből a helyzetből? (Nagyon hosszú. )

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e az érzéseimet és a problémámat. Még mindig nem tudom, hogy jó ötlet volt-e, de most már mindegy...


A szüleimmel élek, de már 6 éve a párom is velünk lakik. Ezzel semmi gond nem lenne, mert az anyukámmal nagyon jól kijövünk és nagyon nagy szerencsénk van vele. A gond az apukámmal van, akit nehezemre esik annak tekinteni, mivel sosem volt hozzám egy jó szava sem. Még ez sem lenne akkora gond, mert túl lehet élni.


Sajnos, 20 évvel ezelőtt súlyosan megbetegedett és az elmúlt évek alatt többszörös agyi infarktusa volt, ami azt eredményezte, hogy mára az agyának egy része elhalt. Beszélni már nem tud, járni csak nagyon nagyon lassan. Nagyon sokszor nem tudja, hogy milyen év, milyen hónap és milyen nap van. Szerintem egyre kevésbé van képben, de azért úgy tűnik, hogy minket még megismer, mert erre utaló jelet még nem láttunk. Az orvosok azt mondták még az elején, hogy nem gyógyítható. Lehet, hogy már csak 1 éve van hátra, lehet, hogy még akár 10 is. Nem tudják. Ez volt ugye 20 éve...


Annyiból áll minden napja, hogy alszik kb. délután 4-5-ig, csinál kb. óránként magának egy kapucsínót (mostanában nekünk kell) és a szobájában (ami az enyém volt kb. 6 éves koromig) nézi a tv-t. Egész éjjel fent van. Reggel fekszik le, alszik délutánig és kezdődik előről. Még a betegsége elején leszázalékolták, így jár neki a nyugdíj, hiszen dolgozni nem tud. Sajnos, semmit nem ad bele a számlákba, ugyanis minden hónapban, amikor megérkezik a nyugdíja elmegy a sarki boltba és vesz kb. 8-10 üveg piát meg pár karton cigarettát (eddig így volt, de most már inkább minket küld a boltba). Természetesen minden hónap közepéig minden nap részeg. Anyukám azt mondta, hogy már a betegsége előtt sem vetette meg az alkoholt, de megígérte anyukámnak a terhessége alatt, hogy ha megszületek, nem fog többé inni. Így is volt kb. 2 évig, amíg le nem betegedett.


Eszméletlen sok melóval jár takarítani utána, mert amerre jár, koszt hagy. Wc-re az elmúlt években már nem nagyon szokott kiérni, úgyhogy el lehet képzelni, hogy mit kell utána takarítani, de nem hajlandó felnőtt pelenkát hordani. Amíg suliba jártam, próbáltam annyit segíteni anyukámnak amennyit csak tudtam, azonban ő már nem bírja fizikailag ezt a terhet, így nem sokat dolgozhattam, mert nekem kellett átvennem ezt a szerepet. Fogalmam sincs, hogy mit csináljunk, mert ezt már egyikünk sem bírja elviselni. Sajnos, nagyon kihasználja, hogy beteg és teljesen elhagyta magát. Elképesztően igénytelenné vált és rengeteget idegeskedünk miatta. Magától max pár havonta menne el fürdeni, ezért állandóan rá kell erőltetni, de még így is minden nap húgy és alkohol szaga van, mert amióta nem ér ki wc-re, már nem is próbálkozik. Simán a hugyos nadrágjában mászkál. (Egyszer anyukám rajtakapta, ahogy a szobája közepén állt letolt nadrággal és a szőnyegre célozva pisilt, mintha az lett volna a világ legtermészetesebb dolga) Nem érdekli, hogy milyen undorítóan él, mi pedig nem győzünk takarítani utána. Minden időmet elveszi és most már a páromat is ugráltatja. Szegénykém, napi 10 órákat dolgozik és nagyon rossz erre hazajönnie.


Nyilván, az ellen nem tud tenni, hogy beteg és tőlünk megkapja a kellő megértést, de az már sok amit ő művel. A legrosszabb az alkoholizmusa, mert olyankor amikor részeg, kitalál mindenféle baromságot (pl. régebben felmászott a tetőre, amíg nem voltunk otthon és arra értünk haza, hogy leesett és megrepedt a gerince meg a sarka darabokra tört. Persze, rohantunk a kórházba. Volt olyan is, hogy szimplán elesett a konyhában és kiugrott a válla. Megint kórház. Állandóan plusz munkát talál ki nekünk, pl. ássuk fel a kertet, mert ő ültetni akar, persze sosem szokott, de nem nyugszik amíg nem az lesz, amit ő kitatalált (ja és azonnal), különben veszekszik velünk, amiből csak a csúnya szavakat értjük (valamiért azokat mindig érteni)).


Anyukámmal nem tudok erről beszélni, mert akárhányszor szóba hozom, mindig kikerüli a témát vagy csak annyit mond, hogy nem tudunk mit tenni. A párom támogat, (hiszen az ő apja is alkoholista), de már neki is nagyon elege van és állandóan agyalunk, hogy mit tehetnénk, hogy mindenkinek jobb legyen. Sajnálom az apámat, hogy idáig süllyedt, de egyszerűen képtelenek vagyunk segíteni rajta, mert ő nem akarja. Annyiszor, de annyiszor ültem le és magyaráztam el neki hogy ez így nem jó, de mintha meg sem hallotta volna. Minden ment ugyanúgy tovább. Szó sincs arról, hogy nem lenne képes változtatni bizonyos dolgokon, de nagyon kihasználja a helyzetét. Nem is azzal van a gondom, hogy takarítani kell utána, bár nyilván már rohadtul elegünk van belőle, hanem az a gond, hogy alkoholista és elhagyja magát és veszekszik és elviselhetetlen természete van.


Pénzünk nincs arra, hogy egy ápolót fogadjunk mellé, ráadásul szerintem egy hét múlva elmenekülne az összes. Arra sincs, hogy beadjuk egy otthonba, aminek amúgy sem örülne. Meg hát, végülis az ő házában élünk, nem is tehetnénk meg vele. A legjobb az lenne, ha el tudnánk költözni és csak látogatnánk egy héten többször, így legalább egy normálisabb környezetben élnénk. Viszont, nem lenne szép dolog itt hagyni, bár látogatnánk, de akkor is itt hagynánk.


Anyukámnak még van fél éve a nyugdíjig, így ő és a párom a pénzkeresők, de nagyon nehezen élünk meg. Én is elvállalok néha egy-egy munkát, de rengeteg időt elvesz az állandó takarítás és körülugrálás. A párommal már 7 éve vagyunk együtt és mindketten nagyon szeretnénk gyermeket vállalni és családot alapítani, de így nem lehet. Nem kerülhet ebbe a környezetbe a gyermekünk. Ráadásul, az egyetlen külön szobát, elfoglalja apám. Hiába agyalok mindennap ezen. Hiába keresem a megoldást, nem találom. Létezik egyálátalán?? Bármilyen ötletet nagyon szívesen meghallgatok, mert így annyira kilátástalan minden.


Jelenleg 62 éves az apám. Még simán élhet 20 évet is, vagy ki tudja. Nyilván, nem akarom hogy meghaljon, de itt most arra értettem, hogy mire családot alapíthatnék és normális körülmények között élnénk, addigra lehet hogy már 40 éves leszek. Ez a bajom. Hogy nem tudom meddig tart még. Gyerekkorom nem volt, hiszen nagyon hamar fel kellett nőnöm a feladathoz. Tinédzser sosem voltam, sosem jártam el itthonról, sosem buliztam, barátaim is alig voltak. Hiába voltam jó tanuló, mégsem vettek fel egyetemre, de úgysem lett volna rá időm. Most pedig már mindegy. Szeretnék eljárni dolgozni és egy tiszta, normális házba hazaérkezni munka után. Jelenleg utálok itthon lenni. Szóval, fiatalkorom nem nagyon volt, de a teljes életemet is elveszítem, ha ez így folytatódik...


Mostanában állandóan sírok, ha nem lát senki. Tudom, nagyon gáz, de tényleg nagyon megvisel ez az egész és anyukámat is rengetegszer láttam sírni. Emlékszem, még 10 éves korom előtt, apám meg akarta ütni anyámat és akkor láttam először sírni anyámat. Persze, nem ütötte meg, mert anyám sokkal erősebb volt nála (akkor már régen beteg volt apám), de nagyon rosszul esett neki. Egyszer rám is emelte a kezét, de sírva elszaladtam a fürdőszobába. (A nagynéném (apám nővére) meglátogatott minket és nézni szerette volna az egyik kedvenc sorozatát a tv-ben, este. Apám nem engedte és én megkértem, hogy úgyis ritkán van itt, hagy nézze végig és utána nézhet mást. Erre ő felemelte az öklét és azt mondta, hogy ne szóljak bele, különben behúz egyet. Természetesen, ekkor is részeg volt.) Azt hiszem, érthető, hogy miért haragszom rá...


Elnézést kérek, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de csak úgy ömlött belőlem a szó. Egy picikét jobban érzem magam, hogy leírtam, bár ettől még nem oldódik meg a gondunk.


2017. jan. 16. 18:30
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Tessék, ezek mind Gödöllőn, vagy a környékén vannak:


[link]

2017. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:

A cigiről nem is kéne leszoktatni, csak a piáról.


Belehalna, ha egyből megvonnátok tőle az alkoholt, ezért csak módjával, fokozatosan lehet ezt is. A cigit maradhat. Alkohol nem.

2017. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

A gondnokság alá vetetésnél jó lenne, ha tovább nem titkolnátok a háziorvos előtt, hogy apád alkoholista és nem szedi a gyógyszereit.

Ez is sokat nyom a latban.

2017. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeket már megtaláltam. Fogok írni nekik vagy személyesen megkérdezem, hogy vállalnák-e a gondozását.


Igen, korábban már írtam, hogy belehalna, ha azonnal megvonnánk tőle az alkoholt, úgyhogy fokozatosan fogjuk, de állítólag lehet olyan szociális otthont találni, akik segítenek a leszokásban.


Kicsit félek elmondani a háziorvosnak, de valóban el kéne.


Köszönöm szépen a válaszokat, most már tudom a megoldást és jobban átlátom a lehetőségeinket. Most jön az, hogy a közeli otthonokat végigkérdezem.

2017. jan. 16. 21:21
 35/49 anonim ***** válasza:

"Kicsit félek elmondani a háziorvosnak, de valóban el kéne. "


Ennél sokkal nagyobb volumenű dolgok is várnak rád még az életben, ez kispiskóta. Nem is kell mitől félned, ez csak a javatokat szolgálja. Itt te nem vagy bűnös, és az csak azt a célt szolgálja, hogy megerősítse azt az indokot, hogy miért is kell beadni otthonba.


Nem értem miért okoz nehézséget ez neked, és miért merült ez fel egyáltalán gondként? Kicsit elveszettnek gondollak, nem nagyon vagy tisztában, hogy mi a tétje?

2017. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, milyen infó hiányzik még, mindent leírtam....


[link]

[link]

FORRÁS SZOCIÁLIS SEGÍTŐ ÉS GYERMEKJÓLÉTI SZOLGÁLAT

2100 Gödöllő, Tessedik Sámuel u. 4. – megközelíthető a Ganz Ábrahám u. 7. felől

Telefon: (28) 513-605, (28) 513-606 Fax: (28) 430-423

Email: forras.segito@vnet.hu

Vezető: Forrainé Murányi Judit

Nyitva: hétfő és szerda 8 órától 18 óráig, kedd és csütörtök 8 órától 13 óráig


EGYESÍTETT SZOCIÁLIS INTÉZMÉNY

2100 Gödöllő, Ady Endre sétány 56.

Telefon: (28) 512-375 Fax: (28) 512-376

Vezető: Czeglédi Ingrid


FŐVÁROSI ÖNKORMÁNYZAT GÖDÖLLŐI IDŐSEK OTTHONA

2100 Gödöllő, Dózsa György út 65.

Telefon: (28) 410-364, (28) 430-685

Igazgató: Kovácsné Blaskó Mariann


TESSEDIK SÁMUEL IDŐSEK OTTHONA

2100 Gödöllő, Berente István u. 13-15.

Telefon: (28) 412-686

Email: tessedik@enternet.hu

Honlap: www.tessediksamuel.hu

Igazgató: Roszík Gábor


TESSEDIK SÁMUEL ALAPÍTVÁNY CSALÁDOTTHON MARGARÉTA- ÉS FÉLÚTI HÁZ

2100 Gödöllő, Berente István u. 11.

Telefon: (20) 824-7618 Fax: (28) 410-944

Email: roszik.agnes@gmail.com

Honlap: www.anyaotthon.hu

Otthonvezető: Roszík Ágnes

Telefon: (20) 824-7615


TESSEDIK SÁMUEL EVANGÉLIKUS IDŐSEK NAPKÖZIOTTHONA

2100 Gödöllő, Lumniczer Sándor u. 4.

Telefon: (28) 419-072, (20) 770-3913

Igazgató: Roszík Gábor

2017. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Azért tartok tőle, mert valamiért úgy érzem, hogy az én hibám ez az egész.


Köszönöm szépen az információkat.


Elmondtam anyukámnak ezt az otthon dolgot és nem fogadta jól. Szerinte ez egy halálos ítélet lenne apám számára. Szerinte szemétség lenne tőlem, ha ki akarnám tenni itthonról és nem érezné jól magát máshol. Sosem volt társasági ember így egy otthonban sem érezné jól magát, ráadásul ez az ő háza.

Igaza van, lehet hogy nem kéne. Azt mondta, hogy építsünk a párommal a házunk mögé egy másik kisebb házat kettőnknek. Ezzel csak az a gond hogy kéne vagy 10 év mire talán összegyűlne annyi pénz. Javasolta a lakáscélú megtakarítást. Hát nem tudom...ez megint olyan téma, amihez nem értek. A családalapításos problémánkat megoldaná, ha külön élnénk, de továbbra is nekem kéne teljeskörűen ápolni, ami anyukám szerint kötelességem.


Na mindegy. Majd csak lesz valahogy...

2017. jan. 16. 23:59
 38/49 anonim ***** válasza:
82%

Anyádról inkább nem mondok semmit... Egyszerűen felfoghatatlan Számomra hogy van lehetőség úgymond megszabadulni tőle hogy könnyebb legyen az életetek erre meg teljesen elzárkózik.

Erre már csak azt csinálnám hogy mihamarabb elköltöznék albérletbe és hagynám kínlódni.


Nyüstöld amig lehet. Nem kifogás hogy nem szereti a társaságot apád. Egyszerűen sok ez nektek és nem bírjátok.

2017. jan. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
76%
Másrészt ígyis Úgyis meghal előbb vagy utóbb kérdés még mennyit fog szenvedni. Mert az amit csinál apád az nem élet. Szóval már mindegy neki.
2017. jan. 17. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
82%

Édesanyádat én sem értem!

Sorozatosan rossz döntéseket hoz, ami nem lenne baj, ha ezeket saját kontójára tenné.

Csakhogy nem így van, a te, a gyereke életét teszi ezekkel tönkre!!!

Fel kellene állítania egy fontossági sorrendet, hogy mi a fontosabb!

Egy elbutult, agresszív, demens alkoholista, aki a szoba közepére pisil, az mennyire "társasági ember", vagy a gyerekének a további életminősége?

Számomra egyértelmű a válasz!

Arról nem beszélve, hogy anyád dolgozik, te dolgozol, apád a nap nagy részét egyedül, felügyelet nélkül tölti a cigarettájával és a piájával.

Tényleg felgyújthatja a házat, vagy ittasan rosszul lesz, elesik, csak akkor fedezitek fel, amikor hazaértek.

Ami nálatok folyik, az a földi pokol, ha anyád nem partner ennek a helyzetnek a legésszerűbb kezelésében, akkor én is azt mondom, hogy menekülj onnan és vissza se nézz!

Egyetlen életed van, az idő megy, SENKI(!) nem kötelezhet ekkora áldozatra, csinálja csak az anyád, ez az ő döntése!

2017. jan. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!