Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim utálnak?

Figyelt kérdés

Ma a szüleim szóltak, hogy menjek, mert kész a vacsora, odamentem, és mondtam, hogy ezt a pizzát nem szeretem, és hogy majd a másikból szeretnék enni, amikor elkészült. Eltelt 20 perc, és nagyon éhes voltam. Kimentem, és észre vettem, hogy a pizza elfogyott. Kiderült, hogy azt a pizzát ették meg, amiből én is akartam volna enni. Dühös voltam, és ki rohantam a szobámba. 5 perc múlva újra kimentem, és megkérdeztem, hogy miért nem hagytak a pizzából. Erre azt mondták, hogy nem jöttem, és már kihűlt volna a pizza, ezérr megették. Mondták, hogy menjek le a tárolóba, és hozzak fel egy pizzát. A tárolónk a lépcsőházban található, mert társasházban lakunk. Lementem, és felhoztam egyet. Apám ott volt az ajtó előtt, és azt ordította, hogy meg ne lássa mégegyszer, hogy zokniban megyek le, mert, akkor nem kapok zsebpénzt 1 évig. Kb. másfél perc, mire fel hozok a tárolóból vmit. Utána megnéztem, és nem is volt koszos a zoknim. Szóval megint dühös voltam, és elkezdtem az ágyamat ütögetni. Aztán apám bejött és nagyon hangosan ordított, hogy fejezzem be, éa hogy mekkora disznóól van az ágyamon, és kezdjek el takarítani. Mondtam ( már sírva), hogy oké. Aztán 5 mp múlva rámordított, hogy MOOOOST!!! Már szinte bőgtem, és mindeközben anyám ott volt végig, de nem védett meg. (Most is sírva írok mindent.) Mit csináljak sztetek? Nagyon kéne válasz, mert ez van mindig.


Köszönöm!



2017. jan. 18. 19:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

Az, hogy megkövetelik a rendet, hogy vigyáznak egészségedre, nem az utálat jele.

Ha mégis, kemény munkával mindent elkövettél, hogy úgy legyen!

2017. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem te nagyon fiatal lehetsz. Hány éves is vagy?

Ez egy kisebb-nagyobb balhé a gyerek és szülők között.

Mondhatni hogy majdnem mindennapos lesz.

2017. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
47%

#7 es te nem vagy komplett😂😂😂😂

Mar kapott volna par sallert😂😂

Amugy nem utalnak ,csak ha papucsba mennel le es nem zokniban amiben felfazol meg behordod a koszt a lakasba akkor nem balheznanak,az meg hogy ledobta a foldre a cuccokat az agyrol amik ossze vissza voltak ne csodald.

Nekem is voltak ilyen problemaim gyerekkoromban,de ettol meg nem utalnak. Csak hat a szulok ilyenek valahogy meg kell ,hogy neveljenek. Majd megerted te is ha idosebb leszel ,hogy miert csinaltak ,bar ettol meg nem ez a helyes lebonyolitasa a dolgoknak,de te majd maskepp csinalod a gyerekeddel!

2017. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Lehet, hogy a kérdező hisztis, de azért volt kitől tanulnia. Komolyan így kell viselkednie egy felnőtt férfinak? Az apuka sem különb egy fokkal sem, de míg a kérdező egy gyerek, addig az apuka nem az.

Egyébként játsszunk el egy gondolatkísérletet. Meghívlak pizzázni. Én hamarabb odaérek, és felhívlak, hogy megkérdezzem, milyen pizzát szeretnél, mire te azt mondod, hogy mindegy, csak gomba ne legyen rajta. Csakazértis gombásat rendelek, holott te jelezted, hogy nem szereted. Persze rendelhetsz másikat, de sok idő, míg kihozzák, ráadásul nagyon éhes vagy. Bunkó-e vagyok? Rosszul esik-e? Pedig én csak egy idegen vagyok, nem a szüleid...

Szerintem a kérdezőnek azért esett rosszul, mert a szülei dafke telibesz@rták a kérését. A másik fajta pizzát nem fenyegette az elhűlés veszélye, csak az, amelyikből ő akart enni. Fuck logic.

Egyébként kérdező, azt tudom javasolni, hogy máskor teljesen nyugodtan és fapofával fogadd az ilyen húzásokat. Jelezd, ha rosszul esik, de ne hisztizve, hanem normális hangon, normális hangerővel, még akkor is, ha ordítanak veled. Az ordítozás primitív dolog, meg a csapkodás, dobálózás is, szükségtelen lesüllyedned az apád szintjére. Gondolj arra, hogy te sokkal jobb vagy ennél.

2017. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
27%
És egy ilyen hisztis kisgyereknek szerintetek meddig tartott jól kiszínezni a sztorit? Lehet hogy az apa nem is ordított annyira csak neki tűnt úgy, a füles kis ütéstől is eltörhet/elromolhat...stb..
2017. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez a kérdés kamu.
2017. jan. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen, vannak sz.rabb napok.

Bennük is lehetett volna annyi,

hogy hagynak neked legalább pár szeletet

abból a pizzából amit te szeretel.De neked

se kellett volna ezért kicsapni a hisztit.

Én is társasházban lakok.:) Konkrétan mikor

nincs piszok akkor is van! másrészt hideg van,felfázol.És ezt nem rosszból írom. oké felvehetted volna legalább a papucsod,de ezért ordibálnia se kellett volna apudnak.

2017. jan. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kérdésemre alig kaptam választ, inkább csak szidásokat, ezért sajnos fel kellett jelentenem néhány felhasználót... sajnálom
2017. jan. 19. 07:23
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

De nincs is, ha jól értelmezem, konkrét kérdésed. Csak leírtál egy szituációt, amiben mindkét fél erősen túlreagálta.

Ha ez nálatok minden napos, ilyen szinten, akkor próbálj beszélni velük, vagy szólj egy rokonodnak, hogy ők beszéljenek velük. Pl. nagyszülők.

2017. jan. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

A szüleid nem utálnak, csak elfelejtettek jó példát mutatni illetőleg megnevelni ideje korán (valószínűleg ők sem tanulták meg soha), és most isszák a levét. Sajnos sem a kutya, sem a gyerekvállaláshoz nem kell semmiféle előzetes vizsga és alkalmassági, így fordulhat elő, hogy sok a harapós, veszélyes kutya és az elviselhetetlen, életre alkalmatlan hülyegyerek.


De ne aggódj, ha nem vagy több 12-13 évesnél, akkor még talán neccesen belefér ez a viselkedés, és még van esélyed, hogy felnőtt korodra kikupálódj.

2017. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!