Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek bennem van a hiba?

Szerintetek bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves végzős gimnazista srác vagyok, nem éppen jó tanuló, 3-as átlaggal. Nem titok én szeretnék tovább tanulni, ráadásul ők mindenképpen vendéglátó főiskolára akarják, hogy beadjam a jelentkezésemet. Ha nekem más az elképzelésem, azt ők meg se szeretnék hallani, meg is sértődnek, stb. Nem titok az sem, hogy én buszsofőr szeretnék lenni, szerintük ez nem "értelmiségi" szakma. Továbbá nyáron be akarnak rakni egy étterembe pultosnak, 15-16 óra munkára, az árufeltöltői munkát meg se akarják hallani, miközben rengeteg jó fej emberrel dolgozhatnék, a vezető is rendes, az órabér is 900 forint körül alakulna szemben az éttermi 500-al. S most jön az a része a dolgoknak, ami kifejezettem rosszul esik az az, hogy egyáltalán nem érzem azt, hogy emberszámba lennék véve, rettenetesen bizalmatlanok velem, így 18 év után, soha nem tettem olyat, ami erre okot adna, félnek mellettem az autóban, pedig egyáltalán nem megyek gyorsan soha, idegenek eddig mindig megdicsértek, hogy milyen ügyesen vezetek. S ha már a dicséretről, vagy elismerésről beszélünk, annak nyoma sincs, legyen szó fűnyírásról, legyen szó bármiről, ami egy kicsit az ő dolgukat előremozdítja. Ezek miatt a dolgok miatt folyamatosan rosszkedvű vagyok, néha még sírni is tudnék (bár ez elég férfiatlan). Mindig irigykedem azon, ha elmegyek egy osztálytársamhoz, s látom, hogy milyen jó kis család, miközben nincs se plazma tévéjük, se légkondijuk, se antik bútoruk, mint itthon. Szerintetek bennem van a hiba, őszintén?

#nem szeretnék tovább tanulni.
2017. febr. 8. 18:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát javítom, nem szeretnék tovább tanulni.
2017. febr. 8. 18:19
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

HA buszsofőr akarsz lenni, legyél az. VAgy megemésztik, vagy nem, az már nem a te dolgod. A te feladatod az, hogy lehetőleg olyan munkát tanulj ki, végezz, amit szeretsz. HA pedig árufeltöltőzni szeretnél, csináld azt.


Mivel írod, hogy milyen vagyontárgyak fordulnak elő nálatok, esélyes, hogy a szüleid nem tudják, hogy a te "szeretetnyelved" az elismerés lenne, gondolom másképp azért kifejezik, hogy büszkék rád. MOndjuk azzal, hogy a materiális környezetet kimaxolják.

Mondd el nekik azt, amit leírtál, mondd hogy téged mennyire bánt az ő viselkedéseük.

2017. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Előzővel egyetértek, inkább büszkék lehetnének rád..


Igyekezz otthonról elköltözni ahogy összeszedtél pénzt.

2017. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Prosztatagyulladásom is van, lehet ez is közrejátszott a kialakulásában. Aztán ki tudja...
2017. febr. 8. 18:46
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem benned van a hiba, a szüleid idióták.
2017. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Benned is, annyiban, hogy foglalkozol a véleményükkel. Szard le magas ívből és csinált azt, amit akarsz, mert te fogsz azzal foglalkozni 40 évig, nem ők. A dicséret hiánya elhiszem, hogy rossz, de majd dicséred te a te gyerekedet.
2017. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó, hogy tudod, mit szeretnél csinálni.:) A buszsofőrség tisztességes szakma, és ha ez tenne boldoggá, akkor ne hagyd magad lebeszélni.

A szüleidnek inkább örülni kellene, hogy a gyereküknek épkézláb terve van a jövőről. Sokan vannak elképzelések nélkül.

Sok sikert, kérdező!

2017. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

Nos kérdező ahhoz hogy buszsofőr legyél ugye kell egy jogsi amit 21 éves kortól tudsz elkezdeni plusz a PÁV2 ami szintén nem piskóta.

De a lényegre térve:

1. Milyen buszsofőr akarsz lenni volános vagy maszek

2. Ha volános akkor készülj fel, hogy a fizetésed soha nem lesz annyi mint ami a szerződésben van.

2017. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendesek vagytok, mentek a zöld kezek. Nem mondom, hogy később nem mennék el felsőoktatásba, de valahogy a buszsofőr szakma mindig is tetszett. Egyébként volánnál dolgoznék.
2017. febr. 8. 21:13
 10/14 A kérdező kommentje:
Meg mindig azzal jönnek, hogy a buszsofőrök milyen bunkók, aláírom van egy-két érdekes fazon, mint mindenhol máshol, de amelyik busszal utazom ott kivétel nélkül mindegyik sofőr rendes volt.
2017. febr. 8. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!