Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek bennem van a hiba?

Szerintetek bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Egy 18 éves végzős gimnazista srác vagyok, nem éppen jó tanuló, 3-as átlaggal. Nem titok én szeretnék tovább tanulni, ráadásul ők mindenképpen vendéglátó főiskolára akarják, hogy beadjam a jelentkezésemet. Ha nekem más az elképzelésem, azt ők meg se szeretnék hallani, meg is sértődnek, stb. Nem titok az sem, hogy én buszsofőr szeretnék lenni, szerintük ez nem "értelmiségi" szakma. Továbbá nyáron be akarnak rakni egy étterembe pultosnak, 15-16 óra munkára, az árufeltöltői munkát meg se akarják hallani, miközben rengeteg jó fej emberrel dolgozhatnék, a vezető is rendes, az órabér is 900 forint körül alakulna szemben az éttermi 500-al. S most jön az a része a dolgoknak, ami kifejezettem rosszul esik az az, hogy egyáltalán nem érzem azt, hogy emberszámba lennék véve, rettenetesen bizalmatlanok velem, így 18 év után, soha nem tettem olyat, ami erre okot adna, félnek mellettem az autóban, pedig egyáltalán nem megyek gyorsan soha, idegenek eddig mindig megdicsértek, hogy milyen ügyesen vezetek. S ha már a dicséretről, vagy elismerésről beszélünk, annak nyoma sincs, legyen szó fűnyírásról, legyen szó bármiről, ami egy kicsit az ő dolgukat előremozdítja. Ezek miatt a dolgok miatt folyamatosan rosszkedvű vagyok, néha még sírni is tudnék (bár ez elég férfiatlan). Mindig irigykedem azon, ha elmegyek egy osztálytársamhoz, s látom, hogy milyen jó kis család, miközben nincs se plazma tévéjük, se légkondijuk, se antik bútoruk, mint itthon. Szerintetek bennem van a hiba, őszintén?

#nem szeretnék tovább tanulni.
2017. febr. 8. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok én is sokat ismerek, de a fele már otthagyta mert élhetetlen lett számukra.

Mondok egy példát: megvan határozva minden napra a busz fogyasztása és ha túl léped akkor a különbözetet levonják a fizetésedből.

2017. febr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy kamionost,aki vagy 20évig busz sofőr volt.Lehet majd Te is áttérsz :) Ott jobban lehet keresni,főleg nemzetköziben.De ez a magánélet rovàsára is mehet.


Nem sűrűn buszoztam életemben,de a tapasztalataim nem voltak jók.Elsős tanulóként jártam gyakszira egy maszekhoz.Egyszer elnéztem a megállót,mert nem lehetett jól kilátni,és még nem annyira ismertem az útvonalat.A busz megállt egy lezárt sorompónál,vàrtuk a vonatot...nem messze onnan ,ahol le kellett volna szállnom.Kértem a sofőrt,legyenszíves engedjen le.Ha nem engedne le,átmegyünk egy hídon ,és kilóméterekre leszek a célállomásomtól.Gúnyosan nevetve közölte,itt nincs megálló.Ez kb 1990-ben volt :)


Másik eset tavalyi.Nejemmel mentünk nyaralni a Balatonra.Kora reggel siettünk a buszhoz,nagyon nehéz csomaggal.Kb 3perc volt még az indulàsik,odaértünk,a sofőr arogánsan " na szálljanak már fel,vagy elindulok" (semmi helló vagy jóreggelt)... miközben làtta hogy majd kiszakad a tüdőnk úgy erőlködünk :))A csomagot nem engedte,hogy a busz aljàba rakjuk.Oké,ez még nem olyan durva.De Nejem 20ezressel akart fizetni.Azt mondta elveszi a 20ezrest,de nem tud visszaadni,csak majd menet közben visszaad,ha szállnak még fel.Az út végéhez értünk.Nejem ment a visszajàróért.A sofőr hirtelen kicsit amnéziàs lett,és nem emlékezett arra,hogy neki pénzt kellene visszaadnia.Persze nem ismerte Nejem,pénz kérdésben érzékenyen reagál dolgokra :))))Utána valahogy mégis emlékfoszlányaiban megtalálta azt az emlékképet,hogy neki vissza kellene adnia :D A sofőr a zsebébe nyúlt,és kivette pontosan azt az összeget,ami visszajárt :).

Ha egy csendes nénike lett volna,vajon neki is visszaadja?

De nem általánosítok.Mindenhol minden szakmában vannak jó és vannak destruktív elemek.(Miközben ezt írom,épp most vesztem össze egy futárral,mert oltári bunkó volt).

2017. febr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Okés ez a volán amit a 12es ír. Nemzetközi buszvezetők is vannak, sajnos 1 hónap alatt volt annyi baleset,hogy szanaszét szívatják majd őket...nem teljesen jogosan, sokkal bonyolultabb a dolog mint a média sugározza, boszorkányüldöző riportokkal.

Nemzetköziben lehet jól keresni busszal is és még ha szerencséd van néha nyaralhatsz is 1-2 napot. Túristákkal szép helyekre is kell menni...

2017. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. Azért jó látni azt, hogy vannak normális emberek, csak irigykedni tudok. S most jutottam el arra a pontra, hogyha leérettségizem, elköltözöm "itthon"-ról, bár egy kicsit nehéz lesz 19 évesen saját lábra állni, de ennél talán jobb lesz, nem tudom...
2017. febr. 26. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!