Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a tizenéves...

Ti megengednétek a tizenéves gyereketeknek, hogy tetoválást készíttessen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 09:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%
Én nem kértem engedélyt fogtam azt magamra varrattam 16 voltam( mentségemre legyen hogy olyan helyen van ahol nem látszik😅 nem bántam) úgyis "nem" lett volna a válasz ha most kérdezném 24 évesen akkorbis "nem" lenne a válasz. Ilyenkor lehet jó a fordított pszichológia ha aztmondod igen lehet utánna már nem is érdekli. Ha meg azt mondod nem akkor meg lehet elmwgy azt csakazért is megcsinálja. Bár te ismered a gyermekedet. Tényleg jo lenne tudni hány éves meg mi a tetkó mert az sr mindegy hogy egy nagy valami látható helyen vagy egy kis valami.
2017. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
91%

18 éves kora előtt nem, utána meg rábeszélném, hogy várjon vele 24 éves koráig. Ekkora már az ember élete kezd némileg statikusabbá válni, így nem valami társasági nyomásra készíti el, illetve a teste se változik annyit (persze ehhez ügyelni kell rá), hogy az torzítsa a tetkót (persze ez hely, méret függő, de előfordulhat).

Én is szerettem volna, meg most sem vetem el az ötletet, de 24 éves koromat tuti megvárom vele. Szerintem ne engedd, amíg olyat varrathat magára, ami ilyen tipikus tini hormon eredménye lenne, mert arra ha ránéz 40 évesen, csak egy tapasztalatlan, lázadó lányra fogja emlékeztetni.

2017. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
2%
Nem nyilatkozom. Viszont érdemes lenne felmérést készíteni, hogy akik megengedőek vagy tiltóak ebben a tekintetben, azok vajon a politikai jellegű állásfoglalásukat illetően ballibsiznek vagy hogyan nyilatkoznak. Mert ugyebár a liberális megengedés és a természet valamint adott kultúra által diktált szabályokhoz való igazodás között jelentős eltérés van.
2017. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%
Aki a politikai nézete alapján neveli a gyerekét, az már régen rossz :D
2017. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

13# Te kicsit el vagy tévelyedve...

Attól függ, hogy mit. Pl egy nevet biztos nem. Meg persze, hogy milyen méretben.

Én várnék vele, mondjuk 20 éves koráig, addig sokat fog változni.

2017. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%
13, én meglehetősen liberális vagyok a politikai nézeteimet illetően, de sose engedném a tetkót a gyerekemnek.
2017. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
97%

Én is liberális vagyok, de nem engedném a tetoválást a tizenéves gyerekemnek. Egy részről még növésben van és emiatt eldeformálódhat a minta, más részről pedig tizenévesen még nagyon gyakran, gyorsan változik az ember ízlése, és könnyen meglehet, hogy amit ma magára akar varratni, az holnap már nem is tetszik neki, és megbánja.


31/N

2017. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Én biztos hogy nem engedném, és megbeszélném vele hogy 20-on éves koráig ne is nagyon akarjon ilyet, mert addig sokat fog még változni.


Elég csak belegondolni, hogy néztünk ki régen, tüsi haj, 5 kiló hajzselé, szőkítés...hát sírógörcsöt kapok a röhögéstől ha csak rágondolok.


A tetoválás meg nem olyan hogy leszedem ha megunom, ott marad egész életedre.


Amikor én 15-6 voltam, akkor nagy divat volt a csajok körében a "r..banc rendszám", a saját neve a derekára tetoválva, hogy meg tudja a pasi jegyezni a nevét miközben hátulról... NA olyat például biztos nem engednék, és próbálnám is arra nevelni a gyerekem hogy ennél több esze legyen.

2017. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Rengeteg ismerősöm csináltatott 18 alatt. Nagy részük már vagy leszedette, vagy csak simán takargatják,mert szégyellik. És ezzel nincsen semmi baj, érthető,hogy változik az ízélsünk az évek során.

Nekem is tetszett anno a Rihanna féle kicsi csillagok.De ma már lehet nem jönne annyira be.:)

Én úgy vagyok vele,hogy ha elmúlt 18 éves,akkor onnantól kezdve ő dönt az ilyenekről,ha akarja,akkor majd megcsináltatja 18 éves kora fölött.

Én nem asszisztálnék hozzá,hogy 15-16 évesen az aktuális kedvenc dolgát felvarrassa.

Egyik ismerősömnek az apukája varrta 14 évesen neki.A mai napig haragszik emiatt az apjára, hogy megcsinálta,nem beszélte le róla.

2017. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!