Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a tizenéves...

Ti megengednétek a tizenéves gyereketeknek, hogy tetoválást készíttessen?

Figyelt kérdés
2017. febr. 12. 09:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedném meg, és megpróbálnám rábeszélni, hogy 24-25 éves koráig mindenképpen várjon vele.

Mellesleg normális és tisztességes szalon 18 éves kor alatt még szülői engedéllyel SEM vállalja el, pont azért, mert ilyen korban nagyon gyorsan változik az ember ízlése, és könnyen lehet, hogy ami most tetszik neki, az pár hónap múlva már takargatnivaló lesz. Ráadásul a test növekedése és fejlődése miatt a tetoválás tönkre is mehet, ocsmány lesz.

A tetoválást meg ugye nem lehet lemosni, azt, ha valaki tényleg mindenáron el akarja távolíttatni, bőrműtéttel lehet csak.

Egyébként a felnőtteknek is többször elmondják, hogy jól gondolják meg, hogy mit akarnak, és hova, mert ha megcsináltatják, utána nincs visszaút.

2017. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 DuplaKV ***** válasza:
100%

Nem, és nem csak a már leírt okok (megbánás, egészség károsodás) miatt, hanem mert mai napig vannak olyan munkahelyek, ahol nem nézik jó szemmel a tetoválást, és amíg a gyerek nem tudja, mivel is szeretne foglalkozni, addig jobb nem varratni.

Mellesleg nekem is van tetoválásom, de mivel el lehet takarni (a vezető kért meg rá), ezért nem volt vele gond a gyakorlati helyemen.

2017. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

18,19 évesnek meg.

Ez alatt kizárt

2017. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem engedném meg.

Nem hiába mondják a felnőtteknek is, hogy jól gondolják meg a tetoválást, mert azt már csak igen fájdalmas módszerrel lehet eltávolíttatni, és úgy sem teljes mértékben. Emiatt van az, hogy egy magára valamit adó tetoválószalon 18 éves kor alatt még szülői engedéllyel/jelenléttel sem vállalja el a kiskorú gyerek tetoválását. Ilyen korban az ízlés, a világkép meg a "mi a menő mi nem" dolog nagyon gyorsan változik. Így szinte biztos, hogy ha a 15-16 éves gyerek magára tetováltat valamit, amit menőnek vagy szépnek tart, azt pár év múlva már kínosnak fogja érezni, és takargatni fogja.

Tipikusan így járt az egyik ismerősöm. 15 éves volt, amikor az anyja jelenlétében a kézfejére tetováltak egy masnis miki egér fejet. Akkor nagyon tetszett neki, és büszkén hordta. Ma 18 éves, és már igencsak szégyenli, mert 18 évesen ez a tetoválás nagyon gyerekes. Elment lézeresen eltávolíttatni, és még így is látszik neki valamennyire, messziről meg olyan emiatt, mintha a kézfeje mindig koszos lenne. Nagyon jó példa ez arra, hogy 25 éves kor alatt én nem engednék senkinek sem tetoválást.

Arról nem is beszélve, hogy most teljesen mindegy, hogy milyen tetoválás mennyire áll jól, 40-50 éves korban sehogy sem fog jól állni, és bűn ronda lesz.

Én egyszer hallottam egy tetoválót, aki azt mondta, hogy nem hajlandó a 14-15 éves lánynak a lábszárára vagy a karjára egy delfint csinálni, mert később abból nagy valószínűséggel vagy kígyó lesz vagy bálna, annyira változni fog az illető teste (meg a súlya). Szóval nem. Nem engedném semmiképp sem a tetoválást. Arról nem is beszélve, hogy a (normális) munkahelyek 99%-ánál elvárás, hogy tetoválás max csak olyan helyen lehet, amit simán el lehet (nyáron is) takarni. Sok állásnál sztornó az, ha valakinek látható helyen tetoválása van.

2017. febr. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nem!
2017. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Esetleg 16-17 éves kortól és ha tényleg komolyan gondolja, meg persze az sem mindegy hogy mit akar. Én 22 voltam az elsőnél, rengeteget gondolkodtam rajta, végül úgy döntöttem hogy fontos nekem. Igaz nem valami nagy, de nekem pont megfelelő. Idén lett még egy, szintén alaposan átgondolt. Egyelőre úgy érzem hogy elég.
2022. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!