Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megbeszeltuk a szuleimmel,...

Ha megbeszeltuk a szuleimmel, hogy amikor kapjak a fizetest, ideadjak a zsebpenzemet, akkor miert kell megis kerjem? Masnal hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ruhatol kezdve cipoig mindent a zsebpenzembol kell megvegyek, termeszetes, hogy varom, hogy adjak, de mindig egyutt vesszuk le a penzt a bankkartyarol, de nem adjak ide a zsebpenzemet. Hiaba kerem 5-10x, amikor mar kivagyok, hogy 1het eltelt es meg mindig nem adtak, gorombab leszek, akkor megint en vagyok a rossz.

Mas embereknel is ennyit kell ciganykodni, hogy vegre adjak/kapjak meg azt a zsebpenzt. Most is 4 napja naponta kerem, de meg se halljak.


2017. febr. 13. 08:58
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
92%
Hány éves vagy?
2017. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

de mit mondanak miért kapod meg?


bár a szüleid is furcsák,hogy a zsebpénzből kell ruházkodnod.

Nekünk ha annó ruha/cipő kellet akkor adtak rá pénzt-és amikor már nagyobbak voltunk megvettük magunknak.


viszont fix zsebpénz sem volt-ha valamire kellett akkor kértünk rá pénzt. (persze hülyeségekre nem adtak)

saját pénzem főleg akkor lett több amikor szülinapra névnapra kaptam a rokonoktól

2017. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%
az előző vagyok: Jav: miért NEM kapod meg?
2017. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Ez nagy kerdes, hogy miert nem kapom meg. Valoszinuleg azert, mert nem akarjak megadni, mivel alapbol apum hihetetlenul fosveny.

Tesom egyik honapban nem kerte, megfeledkezett rola es apumek nem is adtak neki, pedig nekem os mondta apu, hogy ocsed nem kerte a zsebpenzt, nem baj, marad nekik

2017. febr. 13. 09:32
 5/46 anonim ***** válasza:
47%
Olyan értelemben csak te lehetsz a rossz akár szépen, akár csúnyán követeled (sic!), hisz a zsebpénz nem "jár", nem kötelező adniuk. A ruhát, cipőt viszont anélkül is finanszírozni kelleniük.
2017. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
20%

Nem írtad hány éves vagy. Lehet azért nem adják oda, mert elszórod felesleges (akár szerintük, akár tényleg felesleges - ezt szerintem nem a mi tisztünk, feladatunk megítélni, eldönteni) dolgokra.

Én a helyedben, amikor kell egy konkrét dolog, akkor előtte nem "szórnám el" csip-csup dolgokra a pénzt, hanem megfognám úgymond, és mondjuk, ha kinézem magamnak, hogy jó lenne egy tablet, vagy egy új teló, ruha, vagy cipő, akkor összevárnám, amíg megvan, és akkor vagy elkérném tőlük, vagy ha valamiért(vajon miért? minden bizalomvesztésnek többnyire komoly oka van) nem bíznak benned, akkor anyut, vagy aput megkérném, hogy ugyan - legalább egyikük (egymásban feltételezem, bíznak, ilyen hiba nincs) jöjjön el veled, és abba ugyan ne szóljanak bele, hogy milyen cipőt/ruhát/stb. veszel,de legalább lássák, hogy csakugyan arra költöd, és nem felesleges dolgokra.


Pár ilyen alkalom és néhány hónap időbe biztos beletelik(feltételezem, nem minden áldott nap akarsz cipőt, ruhát venni, erre még a gazdagabb átlagembereknek se telik),de előbb-utóbb meggyőződnek majd róla, hogy nem elszórod a pénzt és megnézed, hogy mire adod ki(ez persze azt is jelenti, hogy nem veszed meg az első utadba kerülő cipőt, ruhát, stb.), és akkor talán úgymond ilyen téren leszállnak rólad.


Ezen rövid úton csak akkor tudsz változtatni, ha elmész otthonról, ehhez pedig önálló kereset kell. Nyilván a saját pénzedből azt veszel, amit akarsz,főleg, ha nem anyuci-apuci lakásában élsz, és nem az ő hűtőjükből kajálsz, ill. nem az ő rezsijüket növeled.(vagy beleadsz X összeget, és megbeszélitek, hogy a föle, az a tied, és azon azt veszel, amit csak akarsz.


Persze a jövő az, ha kirepülsz a fészekből. Ehhez nem kell rögtön saját lakás, egy albiban(akár 1 szobás minigarzon) is el lehet kezdeni. Persze ehhez pénz, a pénzhez pedig munkahely kell, és megint ott lyukadtam ki az elején a sztorinak.

2017. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Soha nem koltottem el hulyesegre. Bar attol fugg, kinek mi a hulyeseg. 19 vagyok, cipot, taskat, ruhat, sminkdolgokat veszek belole. Kineztem 2 honapja 1 dzsekit, amire kellene a zsebpenz is, hogy meg tudjam venni.

Ezt nem mondhatom igy el nekik, hogy erre kell, mivel 1 dzsekim van, es az lenne a valasz, hogy van dzsekid, mire meg 1.

Azonkivul szamonkerik tolem, hogy mirr koltom, es ha valami 1000 ft mar arra is azt mondjak, hogy olyan sok...

2017. febr. 13. 10:07
 8/46 anonim ***** válasza:
58%
19 évesen zsebpénz? Hahahahaaaaaa, a nap kérdése, pedig csak 10 óra múlt :D
2017. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
65%
diákmunka esetleg? És akkor nem kellene a szülőknek könyörögni a zsebpénzért, amit amúgy sem kötelező adni..
2017. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
52%
Itt az idő, hogy magad keresd meg a pénzt, azt veszel majd amit szeretnél. Azért egy 19 évesnek már elég sok kiadása van, nem várható, hogy mindent a szüleid fizessenek.
2017. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!