Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megbeszeltuk a szuleimmel,...

Ha megbeszeltuk a szuleimmel, hogy amikor kapjak a fizetest, ideadjak a zsebpenzemet, akkor miert kell megis kerjem? Masnal hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ruhatol kezdve cipoig mindent a zsebpenzembol kell megvegyek, termeszetes, hogy varom, hogy adjak, de mindig egyutt vesszuk le a penzt a bankkartyarol, de nem adjak ide a zsebpenzemet. Hiaba kerem 5-10x, amikor mar kivagyok, hogy 1het eltelt es meg mindig nem adtak, gorombab leszek, akkor megint en vagyok a rossz.

Mas embereknel is ennyit kell ciganykodni, hogy vegre adjak/kapjak meg azt a zsebpenzt. Most is 4 napja naponta kerem, de meg se halljak.


2017. febr. 13. 08:58
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
68%
Én soha életemben nem kaptam zsebpénzt, most 21 éves vagyok, erős és egészséges :) Diákmunka már elég fiatalon végezhető (én azt csináltam ha kellett pénz valamire).
2017. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
80%
igen, a stílus a baj, én esküdni mertem volna, hogy a kérdező 13-14 éves.
2017. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs időd dolgozni akkor pedig ösztöndíj. Hiszen a tanulásra megy el minden időd, akkor annak biztosan van valami eredménye :) hajrá!
2017. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
84%
26-nak: bocsi, igazad van, a BME-re nem is gondoltam, de jogos.
2017. febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
75%

Én azt sajnálom, hogy már nem buktathatnak meg senkit érettségin amiért nem tud írni.

Kérdező! Isten ments, hogy fényezzem magam (bár ahogy olvastam léteznek még ilyen emberek mint én), de suli mellett én is dolgoztam, utána pedig vacsorát főztem a páromnak aki szintén dolgozott, vezettem a háztartást és az állataink sem haltak éhen soha. Nem vagyok UFO, nagyon sok ember képes még erre.


Mivel otthon laksz, gondolom nem nagyon kell főzni, mosni, takarítani, bevásárolni stb csak zsebpénzért kuncsorogni (azaz inkább bicskanyitogató stílusban követelni).

Vannak alkalmi munkák, van nyári szünet, bedolgozások stb. Nem mellesleg rengeteg diákmunka van, csak gondolom eszméletlenül lusta vagy.

2017. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
33%

Bocsi, de 19 éves felnőttként (ja, hogy ilyenkor mégsem vagy az?!) hadd ne a szüleid finanszírozzák már ezeket a dolgokat.

El lehet menni dolgozni, akár hétvégente diákmelóra, és akkor lesz.

Egyébként a zsebpénz az egyetemen nekem 3500 huf volt egy hétre, abból kellett megoldjam az ebédet és a szórakozást. Ha valamit akartam, gyűjtöttem rá, meg elmentem dolgozni a szabadidőmben, nem vártam, hogy a sült galamb a zsámba repüljön.

2017. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
25%

Ja, és nem büfészakra jártam, hanem nyolctól kb. három-fél négyig minden nap benn ültem, mert nem volt óra, amin ne lett volna katalógus.

De utána otthon szórólapoztam (kb. 4 órát), hétvégén meg hattól-kettőig egy csomagológyárban dolgoztam.

Neked sem szakadna le a kezed, és a szüleid helyében egy fillért nem kapnál, főleg a stílusod miatt.


Vagy ha olyan sokat "kell tanulnod", akkor alap, hogy ösztöndíjból finanszírozod a LUXUS-dolgaid.

2017. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
30%

CSAK megsúgom, olyat is ismerek ám, aki 21 évesen még gimnazista, pedig nem bukott, vagyis valóban ismételt egy évet, de nem bukás miatt.

Nem biztos ám, hogy a kérdező egyetemista. Én is 19 évesen még csak végzős voltam (meg amúgy az osztálytársaim többsége szintén), mert 7 évesen kezdtem a sulit.

Egyébként meg, ha a szüleinek tényleg akkora nagy teher lenne, akkor bizonyára elküldenék dolgozni ők maguk.

2017. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
26%
Ha középiskolás akkor meg pláne elmehet dolgozni diákmunkába...
2017. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó, ha nehéz középiskolába jár akkor lehetetlen mellette dolgozni.
2017. febr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!