Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megbeszeltuk a szuleimmel,...

Ha megbeszeltuk a szuleimmel, hogy amikor kapjak a fizetest, ideadjak a zsebpenzemet, akkor miert kell megis kerjem? Masnal hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ruhatol kezdve cipoig mindent a zsebpenzembol kell megvegyek, termeszetes, hogy varom, hogy adjak, de mindig egyutt vesszuk le a penzt a bankkartyarol, de nem adjak ide a zsebpenzemet. Hiaba kerem 5-10x, amikor mar kivagyok, hogy 1het eltelt es meg mindig nem adtak, gorombab leszek, akkor megint en vagyok a rossz.

Mas embereknel is ennyit kell ciganykodni, hogy vegre adjak/kapjak meg azt a zsebpenzt. Most is 4 napja naponta kerem, de meg se halljak.


2017. febr. 13. 08:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
69%

bocsi, de szerintem ez elég gáz

én 18 vagyok, de két éve dolgozom, és nem azért mert rászorulnánk, ha kérnék kapnék pénzt, viszont hülyén éreztem magam, hogy ennyi idősen a szüleimtől kéregessek ruhára meg hasonlók.

suli mellett simán lehet dolgozni , nem csak a kifogást kell keresni

2017. febr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
66%

19 évesen már NEM anyáméktól csórtam

el tudsz menni simán diák melózni, és ne várd el hogy csak úgy adják :D

2017. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Persze 1000x elmagyaraztam ennek-annak, hogy mi okoknal fogva nem tudok egyetem mellett dolgozni. Nincs kedvem 1001jedre is elmondani

Ha tudnek dolgoznek, nincs idom ra. Aki most azzal jonne, hogy elkezd tamadni, hogy ilyen lusta vagyok meg ex meg az. Az tartsa meg maganak az ehhez hasonlo dolgokat

2017. febr. 13. 10:36
 14/46 anonim ***** válasza:
69%
Heti 25, de van hogy 30 órát is dolgozom suli mellett, úgy hogy nincs kedvezményes tanrendem, és alig van így is időm mindenre. De emellett hozom a négyes átlagot, és melóban is előléptettek. Szerintem a kifogás mindig rossz.
2017. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
51%
Egyszerübb lenne megbeszélni, hogy amikor megjona számlájukra a pézn, akkor abból e neked járó összeg automatikustan kerüljön a te számládra. Akkor nincs olyan, hogy "elfelejtik" és neked sem kell könyörögni, meg nekik sem kell figyelni erre.
2017. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
78%

Akkor tanulj úgy, hogy legyen ösztöndíjad. Második félév van, már nemsokára jön, addig kibírod. Gondolom éhenhalni nem fogsz, ha a 20. pár cipőre meg a sminkszereidre követeled(!) a pénzt.


Persze abban egyetértek veled, hogy a szüleid is megérdelik a péklapátot, ha nem tették még világossá, hogy 19 évesen masszívan gáz anyuéktól pénzt tarhálni.

2017. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
72%

Nem a körülményeid, hanem a stílusod vérciki.

BA-n én sem dolgoztam, de minden forintért hálás voltam. Nálad elvárás, a szüleid kutya kötelessége eltartani téged... ez elég gusztustalan.

Ha a szüleim úgy döntenek nem támogatnak 19 évesen, nem hiszem h cigányoztam volna őket.. beképzelt, elkényeztetett, hisztis p.csa vagy.

2017. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
52%

Unokatesóm és minden egyetemista ismerősöm dolgozik egyetem mellett.. és nem várják el,hogy anyu apuci adjon zsebpénzt 19 éves létükre vagy több!

Kifogás lehet h miért nem mész el,de elég gáz h 19 évesen zsebpénzért kunyerálsz

2017. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
45%

milyen szakra jársz? nyilván ha egy jogi, orvosi akkor nem várható el a kérdezőtől, hogy dolgozzon, lehetetlen! jómagam jogászként végeztem, a barátaim orvosok. este 8ig bent ülünk az egyetemen, egyedül ötödéven voltam szabad, de akkor meg államvizsgára kellett készülnöm.

amúgy ha minden más egyébre jársz, hát úgy tényleg ciki ilyen korban a szülőtől kunyizni, pláne vicces ezt zsebpénznek nevezni. működik szövetkezet, azon belül a diákoknak munkákat kínálnak, számtalan ismerősöm dolgozott suli mellett.

2017. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
50%
#19 Idén végzek a zorvosin, és a pofámról a bőr lesült volna, ha anyáméktól követeltem volna ilyen stílusban a pénzt. Pedig én sem dolgoztam, hanem közös megegyezés szerint az ösztöndíjamból fizettem a bérletem, a többit meg elkölthettem (volna, de nem tettem, csak ha életbevágó volt).
2017. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!