Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Benyitottam a fiam szobájába!...

Benyitottam a fiam szobájába! Miért nem Szólt?

Figyelt kérdés
Gondoltam benézek, megkérdezem, hogy mit reggelizne. Erre ott fekszik az ágyában egy csajszi, hasonló korú, fehérneműben A fiam is (bár ő máskor is szokott). Már fent voltak, éppen csókolóztak, megláttak, és a csaj gyorsan felkapta a ruháit, dadogott valamit, hogy ,,Csókolom'', aztán a fiam gyorsan kikísérte az ajtón. Miután elment, megkérdeztem, hogy miért nem szól, ha áthívja a barátnőjét. Erre bement a szobájába,azóta enni jött csak ki. Mit tegyek? Próbáltam megbékíteni! Ennyire mélyen érint egy tinit ez a téma? 16 éves a fiam.

2017. febr. 20. 21:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha meg nincs zár szereljetek az ajtajára egy kampót, félfába meg egy karikát vagy egy felfúrható reteszt, sok kellemetlen pillanatot fog megspórolni :D
2017. febr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
46%

Ááá, szerintem te nem létezel.

Ám ha mégis, akkor inkább ne létezz! :)))

2017. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
73%
Anyuka vagyok és teljesen egyetértek a 15- os válaszoloval. Oké, hogy lazák vagyunk stb, de ez nem így mukodik. Igenis szólnia kell, ha hazahoz valakit. Nehogy már én érezzem magam kellemetlenül a saját házamban.kérdező! Ülj le vele és kérd számon! A védekezés is legyen beszédtéma!
2017. febr. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
69%
A kérdés jogos! Akár komoly, akár nem, ha a szülők házába "nőt" hoz, illik szólni. Nem tudom, hogy beszélgettetek-e már ezekről a témákról, vagy hogy álltok egyáltalán. Én a fiammal megbeszéltük a "játékszabályokat". Az a min.hogy szól. Egy fedél alatt éltek, de a ti együttélési szabályaitokat ti beszélitek meg. És igen, nagyon mélyen érinti a téma, ebben a korban az intim szféráját nagyon védi-félti minden kamasz. A múltkor csak beszélgetni mentem be hozzá (kopogással), és 5 perc után mondta, hogy menjünk ki beszélgetni, mert zavarja, hogy ott vagyok bent nála... Pedig tök jó a kapcsolatunk, de ez ilyen "kamasz dolog". Ajánlok egy tanfolyamot a témában: www.eberlein.hu/segitseg talán hasznos lesz
2017. febr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Tehát becsempészte, engedély nélkül.


Mindketten hibáztatok. Adj neki 1-2 napot, majd üljetek le, és beszéljétek meg, hogy ő senkit nem hoz a tudtotok nélkül a házatokba (alap), azaz nem hazudik, nem sunyiskodik, ti pedig jobban tiszteletben tartjátok a magánszféráját ezentúl. Ebben a helyzetben ugyanis mindketten hibát követtetek el.

2017. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk kopogni szokás! Ha nincs itt a párom akkor is kopognak h bejöhetnek-e,még tesom is! Ha meg itt van akkor meg pláne
2017. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
75%

Az én szüleim kicsi koromtól fogva kopogtak,mielőtt be akartak jönni a szobámba.Nyilván általános iskolás koromban kicsiként nem csináltam semmi lényegeset, de csak meg volt a biztosítokom,hogy nem nyitnak rám pl öltözés közben. Ennyi magánszféra szerintem kell.

Udvariatlanság berontani egy hálószobába,mindenféle kopogás nélkül.

Gondolom a fiad sem szokott becsörtetni a hálótokba reggelnte csak úgy random.

Persze ettől függetlenül a fiad is hibázott,mert engedély nélkül volt nála a csaj.

De ti is kopoghatnátok,függetlenül attól,hogy van -e nála valaki.

2017. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%
Szia anya, te miért nem szóltál, hogy bejössz!?
2017. febr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!