Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kellene tudnunk élni...

Meg kellene tudnunk élni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal élek, egyetemista vagyok. Ő minimálbért keres (ami most 100 ezer ft), ehhez ad édesapám havonta 20 ezer ft-ot, én pedig kapok az egyetemtől általában kb. 25 ezer ft szociális támogatást, amit egészében odaadok anyunak. Amennyit tudok, dolgozom az egyetem mellett, ami azt jelenti, hogy az élelmiszereken kívül nekem ő nem vásárol semmi mást, sulis költségeket, ruházkodást, tisztálkodószereket, szórakozást saját zsebből fizetem. Mivel anyu konyhán dolgozik, hetente legalább 1-2-szer szokott tudni hazahozni főtt ételt, így ekkor nem kell főznie. Apukám szerint pénzből ha nem is bőven, de ki tudnánk jönni, ám mégsincs soha egy fillérünk sem a hónap végére. A rezsink nyáron olyan 20-25 ezer ft körül van, télen 45-50. Hitelünk, kocsink nincs. Szerintetek is ki kellene tudnunk jönni ennyiből?
2017. febr. 23. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
145000-ből? Hülyéskedsz? Én egyetemistaként a feléből még félre is tettem. Nem volt a legjobb időszakom, de élni igenis meglehet ennyiből. Aztán majd jön jobb.
2017. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Mi ketten az anyámmal kevesebből is megéltünk. Hó végére nekünk sem volt pénzünk, de volt mit enni, és változott a helyzet azóta. Örültünk volna időnként ennyi bevételnek.

Szóval igen, meg lehet élni, ha szűkösen is.

2017. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
92%
Ki. Hatalmas könnyítés, hogy a saját dolgaidat magadnak állod. A többi 95ezer gyakorlatilag csak ételre, anyukának személyes dolgokra és tisztítószerekre kell.
2017. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

"egyetemi költségek - azért az félévente MINIMUM 100 E körül meg szokott lenni"

????

Kb évente veszek 3 csomag lefűzhető papírt, meg egy 4 db-os Signetta golyóstoll csomagot. Szóval évi egy ezresből kijövök.

Nem értem, miről beszélsz... 100E?????? Hogyan???

2017. febr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

Az ember a legalkalmazkodóbb élőlény.

A világháború alatt az ostromkor nagymamám és anyu aki 11 éves volt

Híg répalevest ettek,de a nagymama azt mondta,ő már jóllakott,és az adagját sokszor odaadta anyámnak.Nem

azt mondom,hogy nélkülözni kell,de a

napi ételszükséglete a legtöbb embernek éppen a fele amit elfogyast

2017. febr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!