Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok 10e egy tortáért? Normális...

Sok 10e egy tortáért? Normális, hogy ezért nem szól hozzám anyám két napja?

Figyelt kérdés

Apum 50. szülinapjára csináltattam egy különleges tortát, ami kicsit több, mint 10.000 Ft. Anyu mikor megtudta teljesen kiakadt, ordibált és azóta se szólt hozzám. Diákmunkázok és abból fizettem, fogalmamsincs mi a baja vele.

Ő igaz nem kapott tortát, mert nem eszik édességet, de tavaly 3x ennyiért kapott ajándékot, most mégis ennyire irigy?! Normálisnak tartjátok, hogy így áll a dolgokhoz?


2017. febr. 27. 14:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%
Bizony sok.Lehet apád is jobban örült volna valami másnak.Azért nem olyan világot élünk csak 1 tortára kiadjunk 10 rugot.Szülinap ide meg oda.Inkább sütöttetek volna,házilag is lehet szépeket csinálni,és főleg finomat.
2017. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Egy egyedi tortáért nem sok, normálisabb helyeken ilyen árban van.

Itt inkább az a kérdés, hogy amúgy milyen a család anyagi helyzete. Mert ha a számlákat alig tudjátok befizetni, akkor bizony sok ennyi egy kis flancolásért.

Nem lehet, hogy már ő is rendelt tortát és azért van kiakadva, mert nem beszélted meg vele? Vagy jobban örült volna, ha azt a pénzt az ajándékába adod bele és akkor valami drágábbat tudtok venni neki?

2017. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

A formatorták ennyibe kerülnek normális alapanyagból. Azt, hogy drága-e, az dönti el, kinek mit ér meg. Én is csináltattam már a férjemnek ennyiért tortát, szép volt, finom volt, különleges volt. Anyósom sajnálta a pénzt, rá fél évre csináltatott feleannyiért csúnya és ízetlen tortát a családnak, ő örült neki, neki az ár volt fontosabb.

És nem, nem kéne ordítania veled, ha a saját pénzedet áldoztad erre, te dolgod.

2017. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Minden nézőpont és élethelyzet kérdése. Te személyes ajándéknak, azonnal elfogyasztandó meglepetés élménynek szántad. Anyád nyilván kissé gyakorlatiasabb és neki az a nézete, hogy a személyes ajándék ne egy tűnékeny és múlékony gasztronómiai élmény legyen, hanem valami tárgyiasult értékhordozó. Itt igazságot nem lehet tenni, hiszen sokan pl. egy banji jumoping-ot ajándékoznak.
2017. febr. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

A szüleim elváltak, anyu semmit se vesz apunak.

Nincsennek anyagi gondjaink és van más ajándék is, de az nem került csak fillérekbe mivel én készítettem.

A gond az, hogy anyumat mindig zavarja ha pl. magamtól megyek át apuhoz, vagy kőzös programunk van. Most is úgy érzem, hogy ez a gondja, pedig apu sose mondana rá rosszat, nem bántja a háta mögött sem.

2017. febr. 27. 14:26
 6/30 anonim ***** válasza:
32%

Szóval pontosan tudod, hogy milyen anyád, tehát pontosan tudod, hogy mi a baja a helyzettel, de idejöttél, hogy idegenek szidják kicsit anyádat és megsimizzék a buksidat, hogy micsoda csoda vagy, hogy tííízezer forintot költöttél egy tortára.

Nincs leckéd?

2017. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekem mind1. Ezért hazudtam a szülőknek amíg otthon éltem. Pedig sose költöttem sokat! És sajnos manapság is kell, mert amire én költök az sok, amire ők feleslegesen az nem.

Amúgy ez a te ajándékod volt. Te fizetted, a te dolgod. Nem értem anyud mindig haragudni akar? Vagy az a baja ő nem kapott ilyen drága ajándékot eddig tőled?

2017. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%
A lényeget lehagytad Kérdező, de az 5-ös hozzászólásoddal meg is adtad a választ.
2017. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem az volt, hogy miért csinálja, hanem hogy mennyire normális, más szülő is kiakad ennyire ilyesmin?


#6! Véletlenül sem szeretném, hogy szidjak őt, csak véleményekre vagyok kiváncsi.De köszönöm ezt a roppant hasznos választ!

2017. febr. 27. 14:34
 10/30 anonim ***** válasza:
18%

Igen, a pénzszórásért kiakadnak.

Az sem ritka, hogy téveszméik vannak, és az "el fogunk szegényedni" egy nagyon gyakori téveszme!!

Sok szülő mentálisan beteg, és felnősz mellettük úgy, hogy neked a saját szülőd a normális, mert nincsen egy diagnózis róla.

Vedd hozzá, hogy van is alapja annak, hogy veszélyeztetve van a megélhetés.

2017. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!