Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha szüleim miatt...

Mit tegyek, ha szüleim miatt választottam egy szakot az egyetemen, de mindjárt végzek és kiráz attól a munkakörtől a hideg?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiányos voltam, nagyon sokat számított (számít?) mit gondolnak rólam a családom, az ismerőseim.18-19 évesen recepciós, cukrász, vagy óvonő szerettem volna lenni. A családom és az ismerőseim nagyon leszóltak, nagyon lenéztek ezek miatt az ötletek miatt. Azt mondták nem tudom majd magam eltartani és nagyon egyszerű munkák, buta embereknek (valaki olyat mondott libáknak!!!) való.

Egy gazdasági szakot választottam egyetemen, hogy felnézzenek rám. Pár évig nagyon jó megoldás volt, de hamarosan végzek. Most pedig azzal piszkálnak, hogy ehhez illő komoly állásokra jelentkezzek. Nézegettem ilyen állásokat, de nehéznek, borzasztó unalmasnak és fárasztónak tartom őket.

Kényszerítsem magam ilyen munkára?

Most még egy gazdasági szakot tervezek elvégezni, szintén állami támogatással. Ennek az ötletnek legalább örülnek a rokonok, de ez egyedül csak időhúzás lenne. Nem tudom mit kezdjek magammal, az életemmel.

L



2017. febr. 27. 15:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdhetsz ebben dolgozni, ha találsz jól fizető állást, és szükséged van pénzre. Egyébként ne tedd, és keress is valami más tanulnivalót, ami érdekel is. Attól fog megjönni az önbizalmad, nem attól, hogy másoknak akarsz megfelelni. Tudom, tapasztalatból, majdnem ugyanúgy voltam, mint te, csak én 3 hónap után ott is hagytam az egyetemet.
2017. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Mraz Ariston Simon ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


A helyzet az, hogy az önértékelési zavarod megtéveszti a józan ítélőképességedet. Valamint a kevés élettapasztalat rossz következtetések levonására sarkal.


A családod csak jót akar neked, hogy könnyebb életed legyen.


Cukrász, óvónő, recepciós? Sajnos nem sikerszakmák. Cukrászként, ha tudsz saját vállalkozást indítani és nagyon keményen dolgozol évek, évtizedek alatt létrehozhatsz maradandót, a másik két szakmában, bármennyire is tisztelem őket, sajnos vegetálni lehet. (Most a magánóvodai 1000-ből 1 helyet, illetve a brutál jattolós helyen dolgozó [több nyelven beszélés, éjszakai életből leeső ez-az] recepcióst ne keverjük ide)


Unalmas és fárasztó, amit a jelenlegi végzettségeddel tudsz végezni? Egyáltalán nem hiszem. Viszont ahogyan leírták, amikor 4-kor kelsz és kapsz 120 ezer forintot, meg némi jattot, vagy 90-et óvónőként, vagy félfeketén sütöd a tortát mennyivel lesz jobb?


Minden munkahelynek megvannak a nehézségei és a szépségei, de egy valamit nem szabad elfelejteni. Egy életed van, ha olyan irányba kormányozod, hogy az életkereseted nagyságrendekkel is változhat, bolondság nem a kedvezőbbet választani.


Nagyon jó dolog tud ám lenni, hogy nemcsak kifizeted a számlákat, hitel nélkül (vagy jóval kevesebb hitellel) vásárolsz ingatlant gépjárművet, nem azon gondolkozol, hogy melyik olcsó párizsit vegyed meg a boltban, hanem azon, hogy a megtakarításokat mibe fektesd be. Emellett tudni, hogy a leendő gyerekeid is szabadon választhatnak életpályát és megvan a kellő erőforrás, hogy a társadalom egy részénél előnyösebben indíthasd őket az életben. Lehet hobbid, eljárhatsz a pároddal szórakozni, kultúrálódni, koncertre, nyaralni.


Alkalmazottként úgyis találkozni fogsz olyanokkal a munkahelyen, akik bizony megkeserítik majd a mindennapokat, nem előreviszik, de a nap végén mondhatod, hogy igen, én itthon is meg tudok keresni 1000-1500-2000 eurót és ez mindjárt más megvilágításba helyezi a dolgokat.


Amúgy meg el tudtad végezni a BSc-t? Igen, na akkor már mindjárt előrébb vagy, mint aki már általánosban, középiskolában feladta a küzdelmet. Nem is értem ezt a sok önbizalomhiányt. Már most többet értél el, mint a társadalom nagy része. A Master is meglesz, és ha sikerrel vetted az akadályokat, ezt a sok elért eredményt miért dobnád el magadtól?

2017. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%
Hali, szerintem menj el valamelyikből okj-re azokból, amiket szeretsz; recepciós-képzés talán van, de talán oda fölvesznek a mostani végzettségeddel is; ja de habár oda már lehet, hogy nem vennének föl, mert azt mondanák, hogy diplomásoknak több fizu jár, és nem tudnának annyit fizetni, mint amennyit egy diplomásnak szánnának -hallottam már olyat, hogy valakit azért nem vettek fel valahová, mert túlképzettnek titulálták, pedig elvállalta volna azért a fizetésért is, amiért mások szokták- aztán gondolom cukrászból is van; meg van még pedagógiai asszisztens, és dajka. Én most jelenleg arra gondolnék, hogy az aszisztenssel jobban jársz, mert a pe. asz.-t talán fölveszik dajkának is. Ja és mégegy érdekesség, a cukrászsággal kapcsolatban valaki mondta, hogy ő pl olyan képzésre járt, amit pl ott is hagyott, merthogy látta, hogy az nem az volt, amit ő akart, mert csak ilyeneket összeöntözgettek, hogy fánkpor, meg ilyenek, azokat összekeverték, és ennyit tanultak cukrászságból. De azért azt gondolom, hogy talán vannak még olyan helyek, ahol ezt, hagyományos verzióban tanítják. Szóval szerintem csinálj meg okj-n valami olyat, ami a szívedhez közelebb áll, és akkor csináld azt; most már van diplomád, a szüleidet kihúzhatod a listádról, az ő kívánságuk, vágyuk, elvárásuk már teljesült, most pedig törődj végre magaddal is! Ozt hajrá!:) Saját magad miatt születtél le ebbe a világba, nem azért , hogy mások óhajait kiszolgáld, a saját életedben neked kell lenni a főszereplőnek, ha úgy érzed, ez nem így van, változtatni kell. Ők is megcsinálták vagy nem , elvégezték azokat a szakokat, amit ők akartak, vagy ők is másoknak feleltek meg és boldogtalanok lettek, mert olyat csináltak, ami nem az ő világuk; ha meg eleve olyat csináltak, akkor az a jó, akkor úgy is kell, akkor viszont követni kell a példájukat a saját úton járásban.
2017. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végzős egyetemistaként éppen ideje lenne végre a sarkadra állni, és azt csinálni, amit te akarsz. Nem vagy gyerek, még csak tizenéves sem. Papíron felnőtt vagy, akkor viselkedj is úgy. Nem az ismerőseid/rokonaid élete ez, hanem a tiéd. Akkor meg nem neked kéne irányítanod? Vagy maradhatsz örökre a befolyásolható, életképtelen ember is, aki úgysem fog megfelelni ezeknek az embereknek soha, mert ő azok a tipikus "nekünk sose lesz elég jó" emberek...
2017. febr. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

Miért kezdenél el egy másik szakot,ami szintén nem érdekel,nem akarsz benne dolgozni?

Kezdd el azt,ami érdekel.Ha az egy cukrász okj,akkor az.Ha óvónő szak,akkor az.

Ne hagyd,hogy mások mondják meg mit csinálj

Neked kell majd 40 évet dolgozni a választott szakirányban, nem nekik.Ne hagyd magad rábeszélni semmire.Ez a te életed,nem az övék.

2017. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
29%
Keress egy jo allast es mellette vegezz el egy cukrasz sulit es szabadidodben suss tortakat rokonoknak ismerosoknek.
2017. febr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
#12 "A családod csak jót akar neked, hogy könnyebb életed legyen." - na, az ilyen szülőtől max akkor lesz könnyebb az ember élete, ha időben lelép mellőle, egyébként max megkeseríteni tudja az ember életét. Nem tudom, említették már neked, hogy nem a rohadt pénz körül forog minden?
2017. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Azt azért vágod, hogy talán a szüleiden kívül senkit sem érdekel igazán, mit csinálsz? Annyiban jó, hogy nem hoznak fel negatív példának mások előtt, meg persze nem tudnak nagyon okoskodni azzal, hogy szerintük miért nem jó, amit csinálsz.


És azt is vágod, hogy ezek a rokonok nagy valószínűséggel nem élnek túl téged, és lehet, hogy később már nyugdíjba se mehetsz, mert mondjuk annyira kitolódik a korhatár. Belegondoltál, hány évtizedet kell még ledolgoznod? 50 év múlva már késő lesz bánkódni azon, miért élted le az életed felét úgy, mint valami marionett bábu.


Én a helyedben kipróbálnám magam abban, amit eddig tanultam. Ha nagyon nem szimpi pár hónap után sem, elkezdenék egy olyan tanfolyamot, ami jobban érdekel. Nem tudom, mit akarsz még egy gazdasági szakkal, mikor azt se tudod, hogy az elsővel mennyire boldogulsz.


Sokan már tinikorukban harcolnak a szüleikkel, bőven itt az ideje, hogy te is tegyél valamit a bólogatás helyett.

2017. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben dolgoznék ebben valamennyit, aztán, ha nem szeretem meg, akkor az összekuporgatott pénzből kitanulnám valamelyik álomszakot, és sz*rnék a rokonok fejére.

Én most vagyok egyetemista, jó fejem van, a család jogászt akart belőlem. Nincs az az Isten, nem szeretem az elméleti dolgokat :D Szóval azt tanulom, ami tetszik, mellette dolgozok, nem azt mondom, hogy nem vagyok fáradt, de ennyit megér az, hogy ne a család elvárásai szerint kelljen élnem.

Azt nem értem, hogy ha neked is van kereseted, akkor miért nem teszel magasról a fejükre? Felnőtt vagy, azt csinálsz, amit akarsz, ők meg majd szépen belenyugszanak, vagy nem, de az már az ő bajuk.


Szóval, ha már van egy végzettségem, megpróbálnék azzal pénzt keresni a következő végzettség megszerzésére. Bár én el se mentem volna olyan szakra, amit nem csinálok szívvel-lélekkel, mert minek? A rokonok előtt is ott volt a lehetőség, hogy menjenek, és tanuljanak, amit szeretnének, most már meg kellene adniuk ezt a lehetőséget neked is.

2017. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Jelenleg a 2. gazdasági szakot végzem, mellette mindig vmi nem ehhez kapcsolódó, tengi-lengi diákmelót végzek.

nem tudom továbbra sem mi legyen, ez most csak időhúzás, nem tudtam kitalálni jobbat. :(

2018. szept. 5. 23:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!