Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha szüleim miatt...

Mit tegyek, ha szüleim miatt választottam egy szakot az egyetemen, de mindjárt végzek és kiráz attól a munkakörtől a hideg?

Figyelt kérdés

Önbizalomhiányos voltam, nagyon sokat számított (számít?) mit gondolnak rólam a családom, az ismerőseim.18-19 évesen recepciós, cukrász, vagy óvonő szerettem volna lenni. A családom és az ismerőseim nagyon leszóltak, nagyon lenéztek ezek miatt az ötletek miatt. Azt mondták nem tudom majd magam eltartani és nagyon egyszerű munkák, buta embereknek (valaki olyat mondott libáknak!!!) való.

Egy gazdasági szakot választottam egyetemen, hogy felnézzenek rám. Pár évig nagyon jó megoldás volt, de hamarosan végzek. Most pedig azzal piszkálnak, hogy ehhez illő komoly állásokra jelentkezzek. Nézegettem ilyen állásokat, de nehéznek, borzasztó unalmasnak és fárasztónak tartom őket.

Kényszerítsem magam ilyen munkára?

Most még egy gazdasági szakot tervezek elvégezni, szintén állami támogatással. Ennek az ötletnek legalább örülnek a rokonok, de ez egyedül csak időhúzás lenne. Nem tudom mit kezdjek magammal, az életemmel.

L



2017. febr. 27. 15:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Az élet nem jobb a munkánál? Éljél már egy kicsit, ne félj megélni önmagadat! Csak annyi a lényeg, hogy ne árts másnak; úgy a szüleid nem sérülnének, ha azt tanulnál, amit te akarsz; így viszont te sérülsz; plusz már lesz több év kőkemény munka mögötted (iskola ami nem érdekelt), és még mindig nem lesz olyan végzettség a kezedben, amit szívesen csinálnál, és máris elpocsékoltál egy jóó rakat évet az életedből. Azért, hogy másoknak megfelelj, hogy másoknak ugrálj. Élni nem akarsz? Szóval lesz két olyan végzettséged, ami nem érdekel, és amiben nem szívesen akarsz elhelyezkedni. Ez miért jó neked? És utána, hogy megtanultad ezeket; még azután kell elkezdened a masszív 40 évedet, amit ebben dolgozol, aminek már a képzésével, az előszobájával is megszenvedtél, mert nem szereted ezt az irányt, ezt a szakot. És mikor akarsz el kezdeni élni? Hát úgy rendesen. Különköltözés, meg párkapcsolat, családalapítás esetleg; önállósodás, függetlenedés? Maga az élet? Amikor végre rendes kereseted van, és jó eséllyel meg tudod venni, valósítani, amiket szeretnél? De most nem tudom, érdemes-e még téged sajnálni. 'Fene se érti , miért szúrsz ki magaddal... Talán keresed ezeket a lehetőségeket és örömödet leled az önkínzásban? De akkor én már úgy vagyok vele, úgy veszem speciálisan, hogy téged ez a gazdasági irányvonal érdekel, szóval ha nem tetszene, ha nem szeretnéd, nem vállaltál volna be belőle mégegy szakot, hanem pályátmódosítasz. Meg pl nemtom, vannak ilyen emberek, akik valamiért szeretik, ha megmondják nekik, hogy mit csináljanak, de lépjél már ki ebből légyszives, kérlek, kezdjél már el életet élni; hát ez borzasztó. Ha már van egy gazdasági szakod , legalább már az életedet kezdenéd építeni, de én pl úgy látom, hogy te még nagyon szülőfüggő vagy, nem akarsz kilépni, nem mersz elköltözni, jó ott anyuci szoknyája mögött. Szóval nem bántásból, de asszem te még nagyon egy ilyen gyermeki lelkületű vagy, aki nem mer leválni a szüleiről. Ne féljél! Kezdj el élni! Miért lennél te kevesebb, mint bárki más, úgy látom, nincs is önbizalmad; nagyon értékes ember vagy, hidd el magadról, hogy képes vagy önállóan életet kezdeni! Ne kínozd magad; legalább iskola helyett dolgozz, utána meg menj el vásárolgatni, vagy kezdjél már valami életszerűt, valami boldogabbat magaddal; éljél!! Utazgassál , vásárolj, költözz külön, stb. Mert asszem gazdasági diplomával lehet már pl keresni; de kezdjél el már kérlek tényleg valami életszerűt! Ne legyél már ennyire anyás, kérlek! Merj kilépni, merj ha már önmagad nem mersz lenni, legalább akkor a többi dolgot használd ki , amit az élet nyújt, pl tényleg költözz külön vásárolj utazz; amik eléggé boldog dolgok!:) De amúgy attól félek, te tényleg nem szeretnél önállósodni, pedig ebben a korban, amiben te lehetsz, már lehetne!:) Egy ilyen lehúzó, követelőző, nyomást gyakorlós közegből meg csak jó lehet kiköltözni, te meg attól tartasz, hogy mi lenne veled nélkülük, ha nem írnák elő számodra a dolgokat! De nem kell őket se félteni, meg temagad miatt se aggódni! Menni fog az, fog az menni!:) Ha már kínlódós, végigszenvedős volt az első szakma is, minek neked ebből mégegy? Én már hagytam volna, be se íratkoztam volna, de azt hiszem, akkor már te nem is vágysz óvónő vagy cukrász lenni, vagy recepciós. Akkor te úgy gondolod talán, hogy jó neked ez így, ami most van. Csak így ezzel csapdába ejtetted magadat, mert hagytad, hogy csapdába ejtsenek a családod, és telebeszéljék a fejedet, hogy ilyesmik nélkül nem érsz semmit;és ezért te még képzed magad tovább; de nem kell, ha nyögvenyelős; szóval talán ezek szerint mégis igazából te élvezed ezeket a szakokat; mert nem értem, miért lenne jó, hogyha tudatosan kiszúrsz magaddal.
2018. szept. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

A (nem gazdasági) diákmunkás fizumból már külön költöztem, társalbérletbe ugyan, mint a velem egykorúak többsège.

Van párkapcsolatom, komoly.


Elvagyok azzal, hogy gazdasági szakokon tanulok, mert nem nehéz, sokszor be sem kell járni.

Benne dolgozni lenne nehéz és unalmas.


Már nem akarok cukrász lenni a napi 12-14 órás melójuk miatt, az óvonőire már nincs lehetőség (ott sok a gyakorlat, oda be kéne járni, ami nem menne mert már eltartom magam évek óta.)


Nem tudom mi leszek, ha végzek... recepciós, pultos, eladó?

2018. szept. 6. 02:29
 23/24 anonim ***** válasza:
50%
Legalàbb próbàld meg szerintem. Tudom, hogy nem ez volt az àlmod, de ha màr itt a vègzettsèged akkor próbàld ki èlesben is. Akkor is mehetsz pultosnak ha pàr hónap utàn tènyleg gyűlölöd. Amúgy mit tanultàl pontosan? Nem tudsz elmenni olyan vonalra ami érdekel? Mondjuk èn sem akarnèk egèsz nap könyvelni ès excel tàblaban szàmolgatni, de mondjuk hr, marketing, facility management? Semmit sem tudsz elkèpzelni? Annyi fèle munka van amire alkalmas lehetsz.
2018. szept. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Na mizu veled?
2020. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!