Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnátok, ha a gyereket...

Mit gondolnátok, ha a gyereketek alig látogatna titeket?

Figyelt kérdés
Havi egyszer teszi, szigorúan mindig ugyanazon a hétvégén. Saját autója nincs, de vonattal átszállás nélkül egy óra alatt teljesíthető a táv. Egyéb hétvégéken skype, vagy telefonbeszélgetés, hétköznap soha, mert nem ér rá. 70 km-re lakik.
2017. márc. 20. 21:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
81%
Régeben volt hogy havonta 2 havonta mendtem anyu felé telefonálni is ritkán telefonáltam,most meg már hetente 1 x átmegyek hozá és ha tudok naponta felhivom .
2017. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 babyboom567 ***** válasza:
52%

Szüleim 50km-re laknak,mégis kb évente 3x-4x megyünk,pedig nem vagyunk rosszba.Telefonon minden nap beszélek anyukámmal.

Férjemnek 2 felnőtt fia van.Az egyik 200 km-re lakik,tavaly nyáron költözött el,azóta 1x találkoztunk, akkor is mi utaztunk,de minden nap beszélnek telefonon és hetente minimum 1x skypolunk.A másik fia 70kmre lakik,évente 2x 3x jön,és kb 3 hetente beszélnek telefonon.

2017. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ilyenkor miért mindig a gyerek a "hálatlan" ha nem akarja minden szabadidejét a szüleivel tölteni, amikor neki már van külön élete. A szülőknek ugyanannyiból áll utazni.
2018. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy a szülő sem úgy állt a gyerekekhez, hogy havonta vagy évente látta, hanem felnevelte, óvta, védte, terelgette, gondoskodott róla még felnőtt. Dolgozott, hogy eltartsa, ennyit csak megérdemel(ne), vagy nem? A szőlő (főképpen ha nyugdíjas) nehezebb közlekedni, hiszen a kora miatt nehezebben jár mondjuk, vérnyomás gondjai lehetnek, a fiatalok meg mégiscsak könnyebben mozognak. Nem hiszem hogy gond ezt érdemli egy szülő! Vagy hat, igen... Fwlneveki a gyereket, akiért mindent megteaz, éjt nappal téve, latastol vakulsasig, aztán hálából benOmjak egy idős otthonba és lenyuggerezik. Na hát köszönöm, értem sokan miért nem akarnak gyereket, hiszen csak nyűg egy ilyen gondolkodású gyerek.
2023. febr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
60%

24

Nagyon önző az a szülő, aki azért szül gyereket, hogy öreg korában legyen aki pelenkázza. Ha igy gondolkodnék, mint te, én inkább felakasztanám magam szégyenemben, hogy ilyen önző vagyok. Rendben, ez igy paradox, de a lényeg az, hogy önző vagy, de nagyon. Szegény gyereked!!! Remélem, egy sincs, vagy ha van, akkor kiköpnek egyet, valahányszor az önző anyjukra gondolnak.


Kérdező, #17

"mert faluban lakom, ahol elkezdtek terjedni a pletykák, hogy biztos nem is szeret minket, meg hogy rossz gyerek, amiért nem jön haza minden hétvégén itt aludni (!), mikor még családja sincs."


Engem rohadtul nem érdekel, hogy ki mit gondol. Ezeknek a szóbeszéd-pletyi-terjesztők gyerekeit sajnálom, meg a párjukat. Ezekről szólnak az anyósviccek (porhanyós a jó anyós), meg az utálom az anyóst-topikok. Ezeknek a gyerekeknek nincs saját életük, mert anyu még abba is bele akar szólni, hogy mikor finghat az a szerencsétlen.


Csak szólok, hogy én is anya vagyok, a lányaim 26 és 21 évesek, mindkettő külön él, a fiatalabb egyetemista, a 26 éves dolgozik, mindkettőnek van barátja, de a 21 éves egyedül él a koleszban, a 26 éves a barátjával, albiban. Kb 25-30 percre vagyunk egymástól, de mégsem találkozunk hetente. Viszont telefonálunk, ha valami van. És hívnak sokszor, csak hogy mi a véleményem erről vagy arról, vagy hogyan kéne ezt vagy azt megoldani.

Én akkor kapnék frászt, ha minden héten hazajönnének ittaludni - mert az azt jelentené, hogy fizikailag vagy lelkileg baj van.

Szóval, kedves kérdező, ne az érdekeljen, hogy a falubeliek mit szólnak. Esetleg válaszolj vissza, hogy "bizony az én gyerekem sem fizikailag, sem lelkileg nem defektes, hogy felnőttként is az anyja szoknyáját rángassa állandóan".

2023. febr. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást! Őszinte véleményért ez jár, hát jó, nekem mindenesetre tiszta a lelkiismeretem:) Tudod, én nem hagyom el azt aki felnevelt, törődött velem, szenvedett értem. Ez régen eddig normális volt, ma sajnos ritkaság. Talán pont ezért vagyok büszke arra, hogy én így döntöttem ahogy. Van egy fiam, és nem, nem várom el, hogy feladja értem az életét (de nem is kel, hiszen a kettő nem zárja ki egymást :) ), nem akarok nyűg lenni a nyakán. De! Én nem tudom elhagyni a szüleimet! De aki így gondolja hogy elhagyja és nem törődik vele, remélem az örökségről is lemond! És nem fogadja el a pénzt amit kap tőlük vagy a karácsonyi ajándékot sem. Aki nem érti meg, hogy egy idős embernek szüksége van valakire, akit szeret, hogy nem tud elmenni, mert mondjuk fáj valamilyen, vagy hogy neki lehet nem gázfűtése van, hanem fát kell hasogatnia... És de, van időm a szuleimre, nagyszüleim, és ez nem zárja ki azt, hogyha család van. Mert nekem a szüleim is az életem részei. Nem akarok személyeskedni, de igy megértem azokat akik nem akarnak gyereket. Legalább tudják, hogy azért nem megy senki hozzá, mert nincs gyereke és nem azért mert élik világunkat, nyaralgatnak mondjuk, mert az fontosabb, mint a szüleink. Lehet boldogabb úgy. Én ezt gondolom,de nem akarok vitatkozni.
2023. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, az az önző, akineldobja az idős szülőket vagy nagyszülőt, hogy élje világát. Nem hiszem, hogy nem lehet naponta felhivni, vagy hetente látogatni, ha a közelben van. Mindenkinek arra van ideje amire akarja, nos ez igaz. De nem gondolnám, hogy akkor is így gondolkodásnak sokan, ha a szülő gondolta volna azt, hogy nem pelenkázom a gyereket, mert nyaralok, bulizok inkább. Nem önzés, hanem kötelesség. Azt gondolom, normálisan gondolkodó ember nem dobja el a szüleit, főleg ha segítségre szorul. És de, ha pelenkazni kell, akkor segítségre szorul, és számomra ott már nincs bocsánat.
2023. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
62%
Ugye, az azért megvan, hogy egy hat éves kérdés alatt drámázol a semmin?
2023. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!