Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyukám nem...

Mit tegyek? Anyukám nem támogatja a kapcsolatomat, mert a szerelemem "csak egy" pizzaszakács.

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, orvosin tanulok, ezért még mindenképpen a szüleim támogatására szorulok, elköltözni sem tudok.

Nemrég jöttem össze hosszas randizgatás után a szerelmemmel. Lelkesen meséltem anyukámnak, mivel a mi kapcsolatunk mindig remek volt. Gondoltam, most is osztozik a boldogságomban. Azonban, amikor megtudta, hogy kiről van szó (velünk szemben lévő pizzázó szakácsa a fiú), szörnyen kiakadt. Azóta is folyamatosan beszólogat nekem és csúfolódik... Mit tegyek? :(


2017. ápr. 5. 11:36
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus felkapaszkodott de elfelejti honnan jött viselkedés anyukádtól.
2017. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos, nem mindig kaphatunk meg mindent az élettől. Így már érthetőbb anyád reakciója, bocs, de az ilyesmi a műveletlen, buta emberekre jellemző. Beszélj apáddal, hogy igazítsa el anyukád viselkedését, a pasid meg úgysem a szüleiddel akar járni, hanem veled, annyit kibír, hogy nem borul az anyósjelölt a nyakába. Ez van, nem érdemes rajta sokat filozofálgatni, pláne egy ilyen friss kapcsolatban.
2017. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Én nem mondok ilyet, ne haragudj. Nem vagyok ilyen durva típusú, távol áll tőlem. Valami észérv kellene.
2017. ápr. 5. 12:48
 14/54 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apu fél anyutól ilyen téren. Már mondtam neki, hogy beszéljen vele, de azt mondta, hogy ez a mi ügyünk.
2017. ápr. 5. 12:49
 15/54 anonim ***** válasza:
93%
Legközelebb, amikor anyu okoskodik, tájékoztasd, hogy a 8 általánosa után inkább nézzen magába... Besz@rás.
2017. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
94%
Akkor meg hagyd a francba a húsvéti ebédet, nem kell erőltetni. Bár furcsállom, hogy a családfenntartó összesz@rja magát a 8 elemis htb-től, de mindegy.:-)
2017. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Hm, hát apukám egy nagyon művelt ember, de csendes típus, elvan magának.

Köszönöm a válaszokat mindenesetre, remélem, minél előbb megoldódik.

Szép napot nektek! :)

2017. ápr. 5. 12:55
 18/54 anonim ***** válasza:
91%

Ne hívd meg az ebédre, nem tenne jót egy kezdődő szép szerelemnek - még ha nem lenne ez a veszekedés, akkor sem. Majd később, ráér. Maradjon kettőtök közt, bensőségesebb marad tovább, van ideje elmélyülni a kapcsolatnak. Ha csúfol, beszól, mondd hogy te is tudnál beszólogatni, de nem teszed, mert nem akarsz fájdalmat okozni neki.

Abba fogja hagyni.

2017. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 jafnrétti ***** válasza:
92%

Pedig már bocs, de eléggé észérv lenne, hogy a barátodnak magasabb végzettsége van, mint anyukádnak (elvégre a pasidnak van szakmája) és tisztességgel dolgozik is, anyukáddal ellentétben, aki csak beleült a tutiba, ezek után semmi joga a barátodat leszólni.

Ne haragudj, de az ilyen embereket, mint a kedves anyukád, sose tudtam megérteni, pláne, ha elfelejtik, hogy honnan kapaszkodtak fel oda, ahol most vannak. Ő mit tud önerőből felmutatni? Szerintem semmit. Egy ilyen ember lenéz egy szakácsot? Na neee :D

2017. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
35%

Mindenki betámadta a "kedves" édesanyát, viszont:

Az, hogy a nőnek is kötelezően részt kell vállalnia a munka világában egy újszerű dolog, a régi szokások szerint az volt a bevett eljárás, hogy a férj megkeresi a pénzt, az asszony pedig a házimunkát, gyereket stb intézi.

Valóban, van annak (is) valóságalapja, amit itt többen sérelmeznek, hogy 8 általánossal a háta mögött szól le másokat (ami természetesen nem egy szép dolog..sőt!) Viszont (nem tudom, hogy az édesapa milyen mértékben avatkozott be a nevelésbe) a lányból feltehetően egy orvos lesz, ami bizonyára visszavezethető arra is, hogy volt vele foglalkozva gyermekkorában.

Nem azért kell megkövezni az asszonyt, mert 8 általánossal szól le mást, hanem mert leszól mást.

Az pedig természetes dolog, hogy minden szülő a saját gyerekét védi, és a "legjobbat" akarja neki.


Azt, hogy mit is kéne tenned, neked kell tudni, ami tanácsot itt maximum kaphatsz, hogy beszélj vele, értesd meg vele, hogy te nem az iskolázottsága alapján szeretnél magadnak párt választani, és ne legyen ilyen ellenséges.

2017. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!