Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyukám nem...

Mit tegyek? Anyukám nem támogatja a kapcsolatomat, mert a szerelemem "csak egy" pizzaszakács.

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, orvosin tanulok, ezért még mindenképpen a szüleim támogatására szorulok, elköltözni sem tudok.

Nemrég jöttem össze hosszas randizgatás után a szerelmemmel. Lelkesen meséltem anyukámnak, mivel a mi kapcsolatunk mindig remek volt. Gondoltam, most is osztozik a boldogságomban. Azonban, amikor megtudta, hogy kiről van szó (velünk szemben lévő pizzázó szakácsa a fiú), szörnyen kiakadt. Azóta is folyamatosan beszólogat nekem és csúfolódik... Mit tegyek? :(


2017. ápr. 5. 11:36
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
52%

Igazad van, én ezért is visszafogottan nyilvánítottam véleményt a szüleiről, ill. megírtam azt is, hogy mit javasolnék tenni a helyében.

De valljuk be, egy ilyen kérdésnél nehéz megállni, hogy az ember le ne írja a véleményét is.


Viszont az is tény, hogy a kérdező nemigen akar szembenézni azzal a ténnyel, hogy szülei, akik neki nyilván sok szeretetet adtak és adnak, bizonyos esetekben erősen kifogásolható módon viselkednek - például ővele szemben is.

2017. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
100%
Osszegezve,az anyud talán attól fél ,hogy a tanulásod nem fogod befejezni, hanem szülsz gyermeket és te is otthon fogsz maradni?Szerintem ettõl meg akar óvni téged, mert ugy érzi,hogy a párod nem fog arra ösztönözni,hogy tanuljál csak.Mennyi ideje ismeritek egymást?
2017. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
54%

Szintúgy egyetemistaként válaszolok neked. Hasonló helyzet volt nálam is, merthogy alacsonyabb iskolai végzettsége van a barátomnak, mint nekem lesz. Anyumékat nem zavarta, legalábbis nem hozták szóba, nagymamák felől volt ez. Amit annyiban kezeltem, hogy megmondtam nem vagyok erre kíváncsi, magukban lehet dühöngeni, de én elvárom, hogy ne próbáljanak uszítgatni meg telebeszélni a fejemet.

Határozott fellépés volt, 1x kellett elmondanom és megértették :)


Amúgy beszélgess barátoddal erről őszintén, hogy mi lenne, ha hozzá költöznél, minimális diákmunkával hozzájárulsz a rezsihez... Én tuti megbeszélném ezt vele, mert ha végképp elharapózna otthon a helyzet, lelépnék. Vagy olyat mondanék, amiért kiraknának otthonról. Nem tudom.


Kitartás:)

21L

2017. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Befejezted az orvosit? Tart meg a szerelem?
2023. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!