Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyukám nem...

Mit tegyek? Anyukám nem támogatja a kapcsolatomat, mert a szerelemem "csak egy" pizzaszakács.

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, orvosin tanulok, ezért még mindenképpen a szüleim támogatására szorulok, elköltözni sem tudok.

Nemrég jöttem össze hosszas randizgatás után a szerelmemmel. Lelkesen meséltem anyukámnak, mivel a mi kapcsolatunk mindig remek volt. Gondoltam, most is osztozik a boldogságomban. Azonban, amikor megtudta, hogy kiről van szó (velünk szemben lévő pizzázó szakácsa a fiú), szörnyen kiakadt. Azóta is folyamatosan beszólogat nekem és csúfolódik... Mit tegyek? :(


2017. ápr. 5. 11:36
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
83%
Nem bántásból, de komolyan gondold át, hogy orvos akarsz-e lenni, ha ennyit nem bírsz érzelmileg elviselni.
2017. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Bírom érzelmileg, nem sírok és nem zuhanyok depresszióba, csak meglehetősen szomorú és kellemetlen az a helyzet, hogy 23 éves létemre pl. nem hívhatom fel magamhoz a barátomat.
2017. ápr. 5. 19:06
 33/54 anonim ***** válasza:
49%
Én támogatom a kapcsolatodat, a kedves anya, akinek csak 8 általánosa van, pedig csak hallgasson! :)
2017. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 jafnrétti ***** válasza:
62%

Tán azon kéne elgondolkodni, hogy anyuci miért rajtad akarja kiélni az ő beteljesületlen karrierálmait.

Te egy szakács háztartási rabszolgája leszel? Lehet, de ha nem tetszik, te még mindig tudsz merre lépni, mert nem egy tanulatlan ingyenélő leszel, mint anyuka.

2017. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
88%

"Felém viszont nagyon magas elvárásokat támaszt az élet minden területen - ahogy most kiderült, a párválasztást illetően is."


Párválasztásban a szülő részéről sem magas, sem alacsony szintű elvárásnak nincs helye. Normális szülőnek egyetlen elvárása lehet: legyen boldog vele a gyereke.


"Az előbb is azzal támadott engem, hogy szerinte cirka 1 év és úgyis terhes leszek, aztán akkor hiábavaló volt minden velem kapcsolatos anyagi és energiabeli befektetése"


Anyagi????? NEKI milyen anyagi befektetése volt, ha sosem dolgozott???

És egyébként csak azért fektetett beléd fáradtságot, hogy te magas társadalmi pozícióba juss? Nem azért, mert szeret, mert öröm volt neki veled foglalkoznia, érted fáradoznia?

És neked ezzel az anyával volt eddig mindig remek a kapcsolatod?


"Azt mondja, nagyon komolyan megsértettem őt ezzel..."


Azzal, hogy szerelmes MERTÉL lenni egy szakácsba? Te sértetted meg őt? Nem ő sérteget folyamatosan téged?


"...apu fél anyutól ilyen téren. Már mondtam neki, hogy beszéljen vele, de azt mondta, hogy ez a mi ügyünk."


Hááát, ez se egy korrekt hozzáállás. Mintha ő nem a családhoz tartozna.


Nagyon fura lehet nálatok a családi légkör. Én a helyedben a nagy hagyományú ünnepi családi ebédeknél sem tudnék jó étvággyal enni.


Figyu: döntsd el, szereted-e ezt a fiút annyira, hogy kiállj érte anyukád előtt. Ha igen, akkor vállald a konfliktust anyukáddal. Ha nem, akkor engedd, hogy a fiú egy másik lánnyal boldog lehessen, te meg csak olyan fiú udvarlását fogadd el, akinél anyukád kritériumai teljesülnek.

2017. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
34%
A tanult apad hol találta ezt a 8 osztályt végzett prolilanyt ? Ezt kérdezd meg apadtol.
2017. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
Anyum egy gyönyörű nő (még mindig A kategóriás, hát még fiatal korában), nem fejezte be a középiskolát annak idején, mert bikinimodellként tevékenykedett. Aztán jöttem én, és végleg itthon maradt. Ez így alakult, én abszolút nem nézem le miatt, csak azért említettem meg a 8 általánost és azt, hogy nem dolgozik, mert kaptam olyan privát üzenetet, hogy biztosan magas pozícióban dolgozik, ezért nézi le az én páromat.
2017. ápr. 5. 23:35
 38/54 anonim ***** válasza:
87%

Én tényleg nem értem Anyudat. Az Ő házassága ugyanez, csak pepitában.

Azt mondod Édesapád egy nagyon művelt ember. Mégis már egy életet leélt lassan egy "aluliskolázott" nővel. Tehát a szerelem függ az iskolázottságtól? Nem.


Itt pedig Édesapának kellene erősen közbelépni, és emlékeztetni Anyukát, hogy honnan jött!


Végül sajnos ki kell mondjam, igen, itt látszik meg a 8 általános. Intelligens ember, anya hagyja kibontakozni a már felnőtt gyermekét.

2017. ápr. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
71%
Mond meg neki, hogy egy orvos mennyit keres, hála pénz, magán rendelő, másod állás nélkül, csak pusztán heti 40 órában egy kórházban, aztán rájön, hogy a pizzaszakács valószínű többet. Majd rájön Anyukád is mikor rezidensként elkezdesz dolgozni, és mondjuk nem lesz Markusovszky ösztöndíj úgy mennyi az alap bér, és azért nem 8 órát melózol majd, és mellette még tanulás.
2017. ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk a legtöbb rezidens csaj gyesen van, de attól még marad az orvosi pályán. Te szakorvosként orvosként alig leszel majd otthon, ha meg ingen melózol otthon is eleget.Plusz ugye életed végéig tanulsz, továbbképzésekre, konferenciákra jársz (amit fizethetsz zsebből), szóval orvosként kizárt, hogy házi asszony legyen valaki olyan férj mellett aki otthon nem segít és plusz segítség nélkül.
2017. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!