Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy a szüleim...

Az normális, hogy a szüleim nem akarnak eljönni a diplomaosztómra, mert szerintük alapképzés miatt nem érdemes?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az egyetemmel, ugye még csak nyáron lesz majd a diplomaosztó, de valahogy szóba került a dolog.


Budapesten tanulok, de eredetileg nem budapesti vagyok, kb 250 km-re lakunk onnan. (vagyis én már csak hétvégente, meg szünetekben, mert kollégiumban lakom)


Anyukám meg kijelentette, hogy ő nem fog emiatt elutazni Bp-re, majd akkor jön, ha már a mesterképzést is elvégeztem. De hogy szerinte alapképzés diplomaosztóra nem is érdemes elmenni, mert az nem is egyetemi végzettség még.


Mit gondoltok, ez normális hozzáállás?


2017. ápr. 24. 20:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
18%
En a sajatomra sem mentem el. Elvegeztem, es erre voltunk buszkek mind, az osztas csak formalitas. Nem is emlekszem miert nem ertem ra aznap, csaladi vagy barati buli volt aznap.
2017. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nem is konkrétan az a gondom, hogy nem jönnek el, hanem az esik rosszul, hogy azt gondolják, hogy egy alapképzés elvégzése nem nagy szám, és nem ér sokat. És hogy csak akkor vagyok ember, ha a mesterképzést is elvégzem.
2017. ápr. 24. 21:04
 13/32 anonim ***** válasza:
96%

Fura szülői hozzáállás, tekintve, hogy pl. nálam már attól is mindig büszkék voltak - kis túlzással - ha tüsszentettem. Kizárt dolog, hogy ne akartak volna eljönni bármilyen rendezvényre, aminek akármilyen módon a részese voltam.

Inkább azt sajnálták, hogy én viszont utáltam az ilyesmit, és amiből csak lehetett, kihúztam magam. Pl. a saját szalagavatómra nem mentem el, mert szerintem nem történt előtte még semmi olyasmi, amit ünnepelni kell, tehát nem érdekelt. Ugyanez volt a ballagással is, hiszen az is érettségi előtt van. Ballagtam, de nem hívtam meg senkit.


Nekem simán elég lett volna, ha az avatásomra jönnek el, az ugyanis számomra is nagy dolog volt. De ők mindenhol szerettek volna ott lenni, és szeretnének a mai napig. Szerintem szülőktől/családtól ez a normális.


Ettől függetlenül az alapképzés tényleg nem egyetemi végzettség, de itt nem is ezen van a hangsúly.

2017. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

Erdekes a bachelort( szakmai) 70 kezdtuk es max 18 kapott diplomat

Azert gondolom nem minden hulye tudja elvegezni

2017. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolai ballagásodra elmentek? Vagy arra is azt mondták, hogy a hülye is letud érettségizni? :D


Nekem nagyon rosszul esne. Engem nem vettek fel egyetemre tavaly, ezért egy "gagyi" tanfolyamot végeztem el az éven, és mégis szarrá dicsértek a szüleim, hogy milyen király vagyok, hogy megcsináltam. És ez tök jó, mert többek között ez is motivál, hogy a családom támogat, és büszke rám. Amúgy én is kb. ennyi kilométerre vagyok otthonról, és nem tudom, szerintem nem nagy táv. :D Egyszer mindenki kibírja.

2017. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
16%
Az én bachelor diplomaosztómra nemhogy a szüleim, de én sem mentem el. Nyár közepén harminc fokban a francnak se volt kedve órákat ülni öltönyben. Pláne, hogy addigra egyértelmű volt, hogy továbbtanulok mesteren.
2017. ápr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére jártak egyetemre így megvan nekik hogy mennyire nehéz. De ha véletlen mégis azt mondanák, hogy erre nem jönnek el, hanem csak a mesterre..nos nem tudom arra hívnám-e őket, őszintén. Ne azért jöjjenek mert a világ legnagyobb teljesítménye, hanem mert a te eddigi legnagyobb teljesítményed és veled kellene ennek örülniük..
2017. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
96%
De nem az a lényeg, hogy mekkora esemény... egyébként is adott szaktól függ, hogy mennyire nehéz elvégezni... hanem, hogy ez olyan, mintha a szülőket valójában nem érdekelné a gyerekük. Ennyi erővel most karácsony is van minden évben, sőt szimpla hétvége is van rengetegszer egy évben(hát még egy életben!), de az emberek mégis szánnak időt ilyenkor azokra, akik fontosak számukra.
2017. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%
Az enyéim eljöttek - bár ne tették volna, mert akkor is csak veszekedtünk. :)) De komolyan szólva szerintem igen, ez gáz, hogy nem jönnek el, nekem is ez lenne az első gondolatom, hogy talán nem is tekintik teljesítménynek. Holott hogy ne lenne már az. A mestert nekem is erőltették, pedig sok értelme aztán nem lett.
2017. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
A középiskolai ballagásodra se mentek el? Nekem az óvodain is ott voltak, pedig azt tényleg nem nehéz elvégezni :D (az általános iskolaira én se mentem, mert a suli nem bírta elviselni, ha valaki hatosztályosba megy, és kb. annyira vettek rólunk tudomást, mintha csak átmentünk volna másik általánosba)
2017. ápr. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!