Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, hogy a szüleim...

Az normális, hogy a szüleim nem akarnak eljönni a diplomaosztómra, mert szerintük alapképzés miatt nem érdemes?

Figyelt kérdés

Most fogok végezni az egyetemmel, ugye még csak nyáron lesz majd a diplomaosztó, de valahogy szóba került a dolog.


Budapesten tanulok, de eredetileg nem budapesti vagyok, kb 250 km-re lakunk onnan. (vagyis én már csak hétvégente, meg szünetekben, mert kollégiumban lakom)


Anyukám meg kijelentette, hogy ő nem fog emiatt elutazni Bp-re, majd akkor jön, ha már a mesterképzést is elvégeztem. De hogy szerinte alapképzés diplomaosztóra nem is érdemes elmenni, mert az nem is egyetemi végzettség még.


Mit gondoltok, ez normális hozzáállás?


2017. ápr. 24. 20:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a normális, hogy a gyerekeim óvodai ballagásán is csápoltam, mert ezek a mérföldkövek fontosak. Nem azért mentem, mert olyan nagy szó volt kijárni az ovit, hanem mert egy család vagyunk.
2017. ápr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
17%
nem egy amcsi tini sorozatban élsz
2017. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén?

Én megmondanám, hogy ezután a hozzáállás után a mesterképzés utáni diplomaosztón sem tartok a társaságára igényt. Ezzel a hozzáállással kb azt jelentette ki anyukád, hogy nem foglalkozik veled, nem kíváncsi rád.

Mellesleg az "alapképzés diplomaosztóra nem is érdemes elmenni, mert az nem is egyetemi végzettség még" szintű hozzáállás pont azokra jellemző, akik vagy egyetem közelében sem jártak még, vagy még az alapképzésről is kibuktak. Mi is kb 70-en kezdtük el az alapképzést, és kb 10-en kaptunk diplomát. Egyesek mégis azt állítják, hogy egy alapképzést bárki el tud végezni. Pedig ez egyáltalán nem így van.


Vigyél magaddal inkább valami normális rokont, vagy barátot, akivel ugyanúgy tudsz örülni. Ezek után már az sem lenne jó, ha anyukád ott lenne, mert te is tudod, mi az igazi véleménye az egészről. Anyukád végzett valami egyetemet amúgy, vagy csak a nagy bölcsességeket puffogtatja a levegőbe mindenféle háttér nélkül?

2017. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

Nem nem normális szerintem ,én lányom ballagására is elmegyek pedig csak az ovit járta ki,nagyfiam 8. Osztályos ballagására is elmegyek majd ,ezel is jelzem hogy ők fontosak nekem ,

Eben az esetben nem az a lényeg hogy alap vagy mesterképzést végeztél hanem hogy elvégezted megcsináltad,ez a fontos .

2017. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
90%

Ennyi erővel ne menjen el egy szülő a gyereke általánosból ballagására se, mert az még semmi, bárki meg tudja csinálni.

Igen, annál a példánál maradva valószínűleg így van.Ettől függetlenül én ugyanúgy örülnék, hogy lezárult egy korszak, teljesítette és jöhet a következő lépcső..Én semmiképpen sem hagynám ki.

Akik meg itt lefikázták az alapszakokat, nem is értem. Jó, nem mondom, hogy lehetetlen elvégezni őket, de tényleg általában nagyon kevesen jutnak el annak is a végéig, sokan több tárggyal elmaradnak és még fényévekre vannak a diplomától.Nem annyira egyszerű, ez már nem olyan dolog, amit bárki el tud végezni.

Biztos vannak persze olyan egyetemek és olyan szakok, ahol alig kell bejárni és minden vizsgán lehet puskázni.Igen, vannak ilyenek is, de a nagy részükön azért kell teljesíteni ahhoz, hogy tényleg eljuss a végéig és elvégezd.

A mester képzés meg persze fontos, de most ez a fontos, hogy ez meglett és már ezzel el tudnál helyezkedni vagy éppen erre alapozva tudnál továbbtanulni..Szóval szerintem igenis nagy dolog és jogosan esik rosszul , hogy ennyire nem érdekled őket, nem értékelnek, hogy elmenjenek.Más szülő örülne neki és büszke lenne a gyerekére..

Én tudomásul venném, de nem lennének meghívva később mester vagy doktori diplomaosztóra..

2017. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen szép mentalitással a szüleid gondolom egyetemet is csak TV-ben láttak eddig.

Mellesleg nyilván én is csalódott lennék, de tudomásul venném, hogy nem érdekli őket, hogy milyen sikereket értem el, vagy mi van a tanulmányaimmal. Ezek után nem tartanék a társaságukra vagy a jelenlétükre igényt semmilyen másabb vagy nagyobb eseménynél. A távolság csak egy kifogás arra, hogy nem akarnak elmenni a diplomaosztóra.

Amúgy ha nincs egyetemi végzettségük, akkor még kisebb irigység is lehet az oka, hogy te "többre vitted" úgymond, mint ők, mivel gondolom a szüleid nem 5 diplomás, 2 doktoris emberek. Bocs, hogy ezt mondom, de én ezt az érvet, hogy "az alapképzést a hülye is el tudja végezni", mindig a tanulatlan, műveletlen tuskóktól hallottam, vagy az olyanoktól, akik az életükben egyetemet is csak kívülről láttak, vagy még rosszabb, az alapképzésről is kibuktak, vagy nem fejezték be.


Bátyám 300 km-re tanult tőlünk, mégis elmentünk az alapképzéses diplomaosztójára mindenféle kifogás nélkül.

2017. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is nagyon rosszul esne. Én büszke lennék a gyerekemre ha akár alapdiplomát is sikerül letennie,sőt akár OKJ-s szakmát, ha ő azt szereti és azzal akar foglalkozni. Ne haragudj,de a szüleid nagyon sznobnak és tudatlannak tűnnek. A bsc diploma megszerzése nem mindenhol egyforma könnyű,vagy nehéz. Én pl. természettudományi karra jártam azon belül is biológia szakra. Namost a szerves kémia,sejtbiológia,növényszervezettan,biokémia, csillagászat nem gondolom hogy a könnyű tantárgyak közé tartozni és ezt mind alapszakon tanítják. Rettentő nehéz, sok mesterképzés pl. bölcsészszakon szerintem közel sem ilyen nehéz. (Elnézést a bölcsészektől).


Ne próbálj megfelelni nekik,egyszerűen csak örülj a diplomádnak és hívd el a barátaidat, esetleg más rokonokat. Ne szomorkodj emiatt,mert 3-4 évet végigcsinálni igenis sok idő és energia. Ez pedig megér egy ceremóniát!

2017. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
93%

Bsc-t anno 108 -an kezdtük, "időben" kapott 4 darab diplomát közülünk, évcsúszással még sikerült 9-ünknek :D majd utánunk még 4 embernek az évfolyamról.

Nyilván, a Bsc, kis semmiség és mi voltunk a retardok :D



Nálunk az óvodai ballagáskor kap a gyerek csokit- tortát, az ált. iskolain van szűk családi körű összejövetel, gimis ballagáskor kicsit nagyobb banzáj..

(igaz, diplomaosztó egyik családi diplomásunknak nem volt megünnepelve, mert addigra már mindannyian dolgoztunk, kipostáztattuk a papírt)


Ettől függetlenül, kedves Kérdező, sajnállak.

Egy anyuka legyen ott a gyereke minden kisebb-nagyobb sikerénél, ahol lehet.

Ettől neked most nem lesz jobb, de azért gratulálok a suli elvégzéséhez!

2017. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat de normálisak vagytok? Azokra értem, akik szerint az alapképzés nem nagy cucc. Talán a tiétek büfé szak volt, de van aki normális alapképzésre jár(t). Nem osztogatják a diplomát minden jöttment hülyének. Ez már nem általános iskola. Bár akad jó pár ember napjainkban aki még azt is végig bukdácsolja. Nem mindenki akar MA-ra/ PhD-re menni. Vannak bizonyos szakok, ahol eleve sokat nem nyom a latba. Olyan szak is van, ahol az MA olyan képesítést ad, aminek gyakorlatban semmi köze az alapszakhoz.


Kérdező, az édesanyád első olvasásra egy kiábrándító szülő. Ilyen felfogással miért ment el az eddigi ballagásaidra? Megdícsért egyáltalán mikor sikeresen leérettségiztél? Akkoris elégedetlen volt, mikor már jártál csak mert még épp nem beszéltél? Azt gondolom, hogy ő az az elégedetlen tipus, aki akármit csinálsz, örökké nyaggatni fog. Van diplomád de nincs állásod. Miért? Van állásod de nincs férjed. Miért? Neki már a te korodban volt. Van férjed de nincs gyereked. Miért? És sorolhatnám. Ne hagyd, hogy elvegye az érdemedet. Megküzdöttél azért, hogy eljuss ilyen magasra. Ha ő nem méltóztatik ezért a "kis semmiségért" Pestre utazni akkor ő veszít rajta. Ő marad le a pillanatról, amikor a nevedet mondják és átveszed az oklevelet. Én a helyedben sem videót sem képet nem mutatnék neki az eseményről utólag. Várja csak tovább a hőn áhított MA diplomát, ami vagy jön majd vagy nem. Te meg vagy meghívod majd vagy nem. Jesszus, micsoda szülő!

2017. ápr. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
50%

Így ahogy leírtad, nem normálsi, elvégre te szeretnéd, hogy ott legyenek, ennyi gondolom kitelik az idejükből...A meghívóval begyújtanak télen, vagy mi lesz?

Mellesleg, én a saját diplomaosztómra nem mentem el, kikértem kb. egy hónappal korábban a KTH-ban, legalább nem kellett vele vesződni.

Az alapképzés vitához: a legtöbb alapképzést tényleg nem különösebben nehéz elvégezni, talán egy-két kivételt ismerek, amik tényleg nehezek (nem, nem lógós iskolába jártam, mérnökdiplomám van). Nálunk az évfolyam nagy része csúszás nélkül teljesítette a BSc-t.

2017. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!