Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet tudtára adni egy...

Hogyan lehet tudtára adni egy zsarnokoskodó, érzelmi zsaroló anyának hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves nő vagyok, nem épp egyszerű édesanyával megáldva. Egyedül nevelt fel, amit szívesen a fejemhez is szokott vágni, hogy én aztán mennyi hálával tartozok neki ezért, mert el is dobhatott volna. Kiskoromban is szigorú volt, ha elmentem valahova a barátnőimmel akkor napokig nem szólt hozzám, mert egy önző dög vagyok, és őt egyedül hagyom. Azt azért hozzá tenném, hogy sose mondtam neki, hogy ne legyen kapcsolata, ő választotta ezt az életstílust. Voltak igaz kalandjai, nős pasi, alkoholista pasas...ezek után persze én voltam az aki mellette állt és kerestem egy pszichológust, hogy ugyan vizsgálják már meg. Kiderült, hogy súlyos társfüggő.


20 éves voltam, mikor elköltöztem itthonról, az akkori barátommal, aki később a vőlegényem lett. Költőzésem után közel fél évig nem volt hajlandó beszélni velem, majd hosszas könyörgések után végre szóba álltunk egymással. Anyámról tudni kell, hogy borzasztó önző, ha rólam van szó...ha nem ő van nálam legelöl, akkor mindenkit elmar mellőlem, akit csak lehet. Vőlegényemmel 1 hónapja szakítottunk, ez is jórészt anyámnak köszönhető. Anyám ugyanis szétszedett minket, állandóan fenyegetőzött, meg úgy alakította a dolgokat, hogy sose tudjunk kettesben lenni a párommal. Kénytelen voltam haza öltözni, de egyszerűen megfulladok ...


Ha elmegyek itthonról a barátaimmal, vagy csak simán boltba, rá 10 percre jönnek az ocsmánykodó és ócsárló üzenetei, hogy én egy álszent, gusztustalan, szemétláda nő vagyok és szégyellhetem a pofámat. Meg ő most miattam kórházba került és hogy mindenki mondja hogy én milyen gusztustalan gyereke vagyok, mert nem szeretem. Anya elvárná, hogy mindenhova vele menjek, ő legyen a legelső az életemben, és egy lépést se tegyek nélküle. Ha problémája van, elvárja hogy én oldjam meg. Ha nem kísérem el orvosokhoz , akkor is eljátssza ezt a zsarolást, hogy reméli hamar megdöglik de a temetésére nehogy legyen pofám elmenni.Természetemből adódóan sosem voltam az az elmászkálós, bulizós fajta, orvos akartam lenni gyerek korom óta. Tettem is ezért nem keveset, de sajnos állami támogatott képzésre nem kerültem be, így elhelyezkedtem egy multinál dolgozni, ahol fél év után vezető pozícióba kerültem. Sokat dolgozom, és anyám természetesen ezt is nehezményezi.


Már egyszerűen nem tudom mit tegyek, kezdek összeroppanni. Ha szólok hozzá az a baj, ha kerülöm akkor jönnek az SMS-ek, hogy köcsög vagyok mert meg sem kérdezem hogy van. Az ex-vőlegényemet kezdettől fogva utálta, már az első találkozásuk alkalmával oribált vele, hogy nem hozzám való és takarodjon el mellőlem. Hallani se akar róla, hogy mi talán kibékülünk, mert azzal fenyegetőzik, hogy megöli magát, ha kibékülök vele. Azt azért hozzá tenném, hogy akart már öngyilkos lenni, természetesen miattam,mert elköltöztem anno, amit írtam is.


Költözni sajnos nincs lehetőségem jelenleg, albérletbe meg jelen állás szerint nem tudnék menni.


Valaki tudna tanácsot adni? Ki volt hasonló helyzetben?


2017. máj. 1. 18:08
1 2 3 4
 11/33 Djjjozsiiiii ***** válasza:
84%

"Anya, ha nem hagyod abba a terrorizálásom, amint lesz unokád sosem fogod látni, mert hamarosan elköltözök, engem meg nem fogsz tudni elérni." Ezek után mint egy kisegér olyan csendbe lesz.

Most jelenleg mennyit fizetsz otthonra?

Ha dolgozol hogyhogy nem tudsz elköltözni ?

Költözz egy barátnődhöz ideiglenesen.

2017. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha vezető vagy multinál miért nem tudsz elköltözni? Azért egy albérlet talán csak kifutja...
2017. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

..igen, jól mondjátok addig megy el az anyja amíg ő engedi..-pont ez a zsarolás lényeg is, ugye-..csak hát kifogyhatatlan tárházzal rendelkeznek ha valamivel lekötné magát, szellemileg, stb..talán jobb lenne....de neki magával van baja nem a lányával rajta csak kitölti: mint egy bűnbak..aztán ha visszaszól ő van meglepődve, ördögi kör ez azért nehéz...!:( Minél jobban ellenáll annál több feszkót generál..az csak "hab a tortán" hogy a saját anyja. Enyém is ilyen én leugatom hogy ment volna férjhez idejében még amikor lehetett:D ...dehát mégsem vitatkozhat folyton az ember, ..

no, megyek elszívok egy Petőfit. Vagy mi. :P

2017. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de ha te ennyire balek vagy, hogy ezt tűröd, akkor meg is érdemled.

Vezető vagy egy multinál és nem tudsz elköltözni? Ne nevettess. Te inkább titokban attól félsz, hogyha elköltözöl, akkor tényleg kinyírja magát.

2017. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Külön éltél a vőlegényeddel és hagytad, hogy anyád ezt tegye veletek? mit ne mondjak. ez nagyon szomorú, de megérdemled, hiszen hagytad, hogy ezt tegye.

A vélegényed vagyis exed örüljön, hogy elszabadult mellőled, hiszen te úgy táncikálsz ahogy anyád fütyül. Hülye lenne ezt elviselni élete végéig.

Te meg láthatóan nem tudsza sarkadra állni és hagyod magad zsarolni, ő pedig tudja, hogy veled nincs nehéz dolga.


Jó ez igy neked. Minek akarnál elköltözni? Másnap már vissza zsarolna, te meg szaladnál, hogy Anyuci kérlek bocsáss meg soha többé nem hagylak el..nya nya nya...maradj szépen ott anyuci szoknyája mellett.

2017. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig ilyen volt, akkor kevés az esélye annak, hogy megfog változni. Azonban ez nem normális állapot, hogy ennyire kikel magából, ha te elmész otthonról, közösségi kapcsolatokat építesz, párkapcsolatot teremtesz, azaz létezel, s élsz, mint egy emberi lény. Azt gondolom, hogy itt szakemberre lenne szükség. Azonban, ha nem akar megváltozni, akkor sajnos szembe kell nézned azzal a ténnyel, hogy döntened kell kinek az életed éled: az övét, vagy a tiédet.


Azt gondolom, hogy ha egy szülő valóban szereti, s törődik a gyerekével, akkor a gyerekének a boldogsága a lényeg, s az fontosabb mindennél még saját magánál is. Anyádat saját maga világa érdekli, s a leírtak alapján feltehetően egy depressziós, magányos asszony lehet, aki feltehetően fél a magánytól, egyedülléttől, ezért lelkiismeretfurdalást kelt benned. Azonban azt tudnod kell, hogy mindenkinek joga van a saját életét úgy alakítani, ahogyan akarja. Ha tönkre akarja tenni, hát legyen. De másét negatívan befolyásolni, tönkretenni nincs joga legyen az egy ismerős, rokon, vagy szülő.


Sajnos hasonló helyzetben vagyok, mint te, ámbár én már túlléptem azon, hogy megértessek bárkivel is bármit. Pusztán rájöttem, hogy engedtem az érzelmi zsarolásnak, s ahelyett, hogy amikor dolgozni kezdtem volna tettem volna pénzt félre, majd leléptem volna az itthoni pokolból, helyette anyámat tettem első helyre. Aztán kimutatkozott, hogy mennyire szélsőséges, s szerintem nála is a depresszió jelen van. Igazából tavaly jöttem rá arra, hogy rosszabbnál rosszabb döntéseket hoz, s úgy beszél, úgy viselkedik, mint ha mi ketten örökre együtt maradnánk, s amikor kiborul szinte mindig gyomorgörcsöm van, hogy ne csináljon magával valamit. Nem érzem erősnek, ámbár tavaly volt egy olyan lépése, amit velem nem beszélt meg, majd havi szinten anyagi szempontból többlet kiadásom keletkezett, melynek következménye most egy negyed milliós hitel keret tartozás a bank felé.

Gyenge voltam, s ő volt az első. Ha kellett pszichológus voltam, ha kellett biztonsági őr. Ennek következménye, hogy szinte senkit nem engedtem magamhoz, akit igen, azt meg elmartam a folyamatos panaszaimmal az itthoni dolgok kapcsán. Így jutottam el oda, hogy idén 30 éves férfiként ugyan van munkám, de csak hitelkeret tartozást tudok felmutatni barátok, párkapcsolat nélkül. Sokszor azon gondolkozok, hogy vajon hogyan reagálnának a munkahelyemen, ha öngyilkos lennék...


Te viszonylag jobb helyzetben voltál, hiszen volt vőlegényed, barátnőid. Hallgass rám: lehet nekem nem lesz túl fényes jövőm, sem hosszú életem így, de ne akarj olyan szintre jutni, mint én. Ő akart téged, ő szült meg, nem te akartál megszületni. Egy életed van, amihez jogod van úgy élni, ahogy akarod. Ha nem tudsz rajta segíteni, nem akarja, hogy segíts neki, akkor kénytelen leszel hátrahagyni őt, s tanulni az esetből. Így a leendő gyerekeid nem szenvedik el azt, amit te.

2017. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Kibékülnék az exvőlegénnyel, és megszakítanám anyámmal a kapcsolatot.
2017. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%

Ti tulajdonképpen kivel beszélgettek?????? Kinek válaszolgattok???? Ez elég egyoldalú, nemde?!


Ha neki tényleg segítségre lenne szüksége és tényleg fontos lenne a kommunikáció, akkor nem tűnt volna el, és itt lenne! Válaszolna!


A betyárját már! Unom már ezeket.

2017. máj. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki ül itt órákig, mint te, mert nem ér rá. Majd mikor megint lesz ideje visszajön, megnézi a kérdését és válaszolgat.


Kérdező, költözz el, ahogy tudsz. Én számot is cserélnék, ne tudjon zaklatni. Ennél idegenekkel is jobb együttélni. Ha ezért nem beszél veled, te ne keresd. Minek? Miért még te könyörögsz, ha ő a hülye?


Attól, hogy az anyád, az életedbe csak feszültséget, bajt és szenvedést hoz. Az ilyet ki kell vágni az életedből. Nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásod legyen miatta. Jobb lesz nélküle, hidd el. A jót hamar meg lehet szokni.

2017. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg mutasd meg neki ezt a kérdést vagy véletlenül hagyd nyitva a gépen!

Ha a válaszoktól nem tér észhez,vitesd be a diliházba! Nem normális, de te sem,hogy hagyod!

Állítólag felnőtt vagy,akkor viselkedj,cselekedj is úgy!

2017. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!