Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet tudtára adni egy...

Hogyan lehet tudtára adni egy zsarnokoskodó, érzelmi zsaroló anyának hogy felnőttem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves nő vagyok, nem épp egyszerű édesanyával megáldva. Egyedül nevelt fel, amit szívesen a fejemhez is szokott vágni, hogy én aztán mennyi hálával tartozok neki ezért, mert el is dobhatott volna. Kiskoromban is szigorú volt, ha elmentem valahova a barátnőimmel akkor napokig nem szólt hozzám, mert egy önző dög vagyok, és őt egyedül hagyom. Azt azért hozzá tenném, hogy sose mondtam neki, hogy ne legyen kapcsolata, ő választotta ezt az életstílust. Voltak igaz kalandjai, nős pasi, alkoholista pasas...ezek után persze én voltam az aki mellette állt és kerestem egy pszichológust, hogy ugyan vizsgálják már meg. Kiderült, hogy súlyos társfüggő.


20 éves voltam, mikor elköltöztem itthonról, az akkori barátommal, aki később a vőlegényem lett. Költőzésem után közel fél évig nem volt hajlandó beszélni velem, majd hosszas könyörgések után végre szóba álltunk egymással. Anyámról tudni kell, hogy borzasztó önző, ha rólam van szó...ha nem ő van nálam legelöl, akkor mindenkit elmar mellőlem, akit csak lehet. Vőlegényemmel 1 hónapja szakítottunk, ez is jórészt anyámnak köszönhető. Anyám ugyanis szétszedett minket, állandóan fenyegetőzött, meg úgy alakította a dolgokat, hogy sose tudjunk kettesben lenni a párommal. Kénytelen voltam haza öltözni, de egyszerűen megfulladok ...


Ha elmegyek itthonról a barátaimmal, vagy csak simán boltba, rá 10 percre jönnek az ocsmánykodó és ócsárló üzenetei, hogy én egy álszent, gusztustalan, szemétláda nő vagyok és szégyellhetem a pofámat. Meg ő most miattam kórházba került és hogy mindenki mondja hogy én milyen gusztustalan gyereke vagyok, mert nem szeretem. Anya elvárná, hogy mindenhova vele menjek, ő legyen a legelső az életemben, és egy lépést se tegyek nélküle. Ha problémája van, elvárja hogy én oldjam meg. Ha nem kísérem el orvosokhoz , akkor is eljátssza ezt a zsarolást, hogy reméli hamar megdöglik de a temetésére nehogy legyen pofám elmenni.Természetemből adódóan sosem voltam az az elmászkálós, bulizós fajta, orvos akartam lenni gyerek korom óta. Tettem is ezért nem keveset, de sajnos állami támogatott képzésre nem kerültem be, így elhelyezkedtem egy multinál dolgozni, ahol fél év után vezető pozícióba kerültem. Sokat dolgozom, és anyám természetesen ezt is nehezményezi.


Már egyszerűen nem tudom mit tegyek, kezdek összeroppanni. Ha szólok hozzá az a baj, ha kerülöm akkor jönnek az SMS-ek, hogy köcsög vagyok mert meg sem kérdezem hogy van. Az ex-vőlegényemet kezdettől fogva utálta, már az első találkozásuk alkalmával oribált vele, hogy nem hozzám való és takarodjon el mellőlem. Hallani se akar róla, hogy mi talán kibékülünk, mert azzal fenyegetőzik, hogy megöli magát, ha kibékülök vele. Azt azért hozzá tenném, hogy akart már öngyilkos lenni, természetesen miattam,mert elköltöztem anno, amit írtam is.


Költözni sajnos nincs lehetőségem jelenleg, albérletbe meg jelen állás szerint nem tudnék menni.


Valaki tudna tanácsot adni? Ki volt hasonló helyzetben?


2017. máj. 1. 18:08
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Off: Én is a Petőfi a ködben változatot ismerem, de ezek szerint a Kossuth a ködben is létezik. :)

On: Kérdező! Nem Te vagy az, aki a pizzás gyerekkel jött össze és elmarta mellőle az anyja? Kb. egy hónapja olvastam ilyet.

2017. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
96%
Szürke szamár a ködben lesz az...
2017. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
96%
2017. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
96%
nincs ilyen, hogy Kossuth a ködben :D valami nagyon műveletlen emberek cserélték ki. Amúgy magyarra járok, szóval tényleg nincs ilyen kifejezés, nekem elhihetitek.
2017. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: És mi nem eszi meg a telet, ha nagy hideg van? Erre ugyanis én többet ismerek. :D Én sem hallottam még a "Kossuth a ködben" változatot, úgyhogy Tőlem lehet is meg nem is. Nekem van egy közmondásos könyvem, abban nem láttam, úgyhogy valószínű, Neked van igazad. De nagyon elkanyarodtunk a leányzó kérdésének megválaszolásától. :)
2017. máj. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

A vőlegényeddel NEM anyád miatt mentetek szét, hanem, mert TE képtelen voltál kiállni kettötökért - nekem sen kell olyan társ, aki egyébként anyja-függö.


Mit tehetsz?

Elköltözöl, és NEM reAgálsz a baromságaira.

Engem is zsarolt a nagynéném, hogyha elmegyek megöli magát, meg milyen szemét vagyok stb.

Ezer km-re költöztem töle a páromhoz, és eszem ágban nincs. Hazamenni ilyen emberekhez. Persze, néném azóta is él :)

Anyád azért korlátoz, merr hagyod, ebben az esetben viszont nem kell a rinya.

2017. máj. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
95%
Le kellett volna tojni anyádat, és élni az életedet a vőlegényeddel. Ezt jól elcseszted.
2017. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is köszönöm szépen a válaszokat, tanácsokat! Dolgozom, így nem mindig vagyok a gépnél, ezért nem tudok válaszolni olyan gyorsan, vagy akár azonnal.


Igen, felmerült az albérlet kérdése, de sajnos csináltam egy "hülyeséget", ugyanis a munkába járáshoz muszáj voltam hitelre vásárolni egy használt autót. Így havi szinten fizetek 60 ezer forint személyi kölcsönt, tehát ha minden kiadásomat összegezek (telefonszámla, haza adott rezsi, kaja, tisztálkodási dolgok), a fizetésemből maradna kb 20 ezer forint havonta. Abból meg nem fogok tudni albiba menni, se szobát bérelni.


Így jött az a felvetés, hogy gyűjtögetek még pár hónapig, hogy a fennmaradt tartozásom kifizessem, ami a kocsin van és utána lépek. Rokonokhoz nem tudok menni, a barátnőim nagy része pedig már családanya, oda nem szívesen furakodnék be.

2017. máj. 2. 08:50
 29/33 anonim ***** válasza:
73%

"Vőlegényemmel 1 hónapja szakítottunk, ez is jórészt anyámnak köszönhető. Anyám ugyanis szétszedett minket, állandóan fenyegetőzött, meg úgy alakította a dolgokat, hogy sose tudjunk kettesben lenni a párommal."


Megkérdezhetem, hogy ha már 4 éve elköltöztél otthonról, és a volt vőlegényeddel éltél együtt, akkor anyukád hogy tudta "úgy alakítani a dolgokat", hogy ti ketten "sose tudjatok kettesben lenni"?

2017. máj. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló anyám volt/van. Csak már kénytelen volt változtatni a hozzáállásán, mert miután férjhez mentem leszartam a zsarolásait, a fenyegetéseit. Ma már normálisnak lenne mondható a kapcsolatunk, ha nem hidegültem volna el tőle az évek folyamán, azok miatt, amiket velem művelt. Szörnyű volt mellette élni fiatal, felnőtt nőként. És ha volt barátom zsarolt, ármánykodott, lelkileg szörnyű módon terrorizált, csak hogy szakítsak a a barátommal. Az esküvőm előtti pár hónapot pedig szó szerint pokollá tette. De mindezzel azt érte el, hogy egyáltalán nem tudom sem szeretni, sem tisztelni. Arra jó volt ez az egész, hogy akkor elhatároztam, hogy én soha nem leszek ilyen a gyerekeimmel, soha nem fogok ilyen fájdalmat okozni nekik, inkább meghalok. Úgy, hogy neked is azt tanácsolom, hogy szard le nagy ívben, majd megbékél ... vagy nem, de az már legyen az ő gondja.
2017. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!