Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednétek 16 évesen a...

Birnir kérdése:

Elengednétek 16 évesen a Balaton Soundra?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és anyukám nem akar elengedni a fesztiválra ,pedig saját pénzből mennék ,mert biztonsági őrként dolgozom alkalmanként.90kg vagyok kondizok és ketrecharcozok ,tehát megtudom védeni magam...Azért fontos nekem a fesztivál ,mert én zenekészítéssel is foglalkozom és a példaképeim lépnek fel.A barátaimmal mennék akik már nagykorúak plusz pár lánnyal akiknek a szülei örülnének ha a lányokkal mennék és "vigyáznék" rájuk.Anyukám tulságosan félt ,több napra sehova sem enged el ,ha lány lennék még meg is érteném ,hogy 16 évesen nem enged el.

Mit mondjak neki h elengedjen ?



2017. máj. 15. 19:45
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Egyébként a baráti társaságom, akikkel felnőttem most 19 évesek...
2017. máj. 18. 18:46
 32/39 anonim ***** válasza:

#30

Te nem vagy orvoskolléga, azt látom.

2017. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
84%
Hát bár még nincs gyerekem, de ha lesz akkor laza szülő akarok lenni, aki nem zárja burokba a gyerekét, mint ahogy azt nagyon sok szülő teszi. Nekem is ilyenek voltak a szüleim. De ez a 16 évesen sound még nekem is meredek. Valószínűleg én sem engednélek el. Nem azért mert nem bíznék a gyerekemben, végülis az én nevelésem, hanem mert tényleg nem való egy gyerek ilyen helyre. Vannak kisebb, kevésbé veszélyes, kevésbé mocskos fesztiválok is pl. East fest. Majd mehetnél 18 éves korodban amikor már nem tilthatom meg. Ja és: 20/l
2017. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
71%

Abból amit leírtál nem. Az alap a bizalom. Nem bízik benned, az írásod alapján joggal. Túl magabiztos vagy és "nagyon érett".

A következő pár évben is lesz még Sound. Bármennyin ott lehetsz majd. Nekem nem tudnál olyat mondani, amiért elengednélek. Nálad egy évvel idősebb a fiam, szóval átérzem anyukád problémáját.

Nem vagyok pedig vaskalapos szülő, mert többet is megengedtem/megengedek neki, mint azt a "normális" szülők megteszik.

A szülő-gyerek kapcsolat azon múlik, mennyire bízhat benned, mennyire tudod vele megosztani, ami a fejedben van. Hol van a "félek tőle/a következményektől - hazudok neki" határ a kapcsolatban.

2017. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
33%

Ha megbízható vagy, igen.

én 16évesen már a barátnőimmel nyaraltam külföldön ( nagykorúak) és semmi baj nem történt. van aki 25évesen sem tud magára vigyázni, van aki 16évesen már tud.

tényleg érdekelne, hogy van e valami oka hogy nem enged el, vagy csak az elv...hogy "csakazértse". a mai szülők szerintem sokkal jobban féltik a gyerekeiket, és mimózákat nevelnek belőlük.

2017. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
41%
én 26 vagyok de így se engedném el magam
2017. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Más egy "sima" nyaralás meg egy balaton sound, de amúgy elengedném , ha megbízható lenne. Olyan emberek meg mindig lesznek akiktől félteni fogjuk, mert sokan ezzel a "benne megbízom, de más emberekben nem" szöveggel...részeges drogos idióták sajnos akkor is létezni fognak amikor 45 éves lesz, ez ellen nem lehet tenni...az a fontos, Ő milyen ember, és a baráti társasága.Feltételezem ismeri őket.

Akkor érteném maximum, ha már lett volna több "balhéja" a gyereknek, és megalapozott lenne a félelem. Mert amúgy meg egy 16évest simán el kéne engedni normál esetben!

2017. máj. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
sok ám ott a narkós csak jelzem.
2017. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
16 évesen már nagyon a felnőttkor küszöbén vagy, szóval ha amúgy is azt látnám hogy tudsz magadra vigyázni meg felelősségteljes vagy stb, akkor bennem fel se merülne hogy eltiltsalak tőle...
2017. júl. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!