Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért tiltanak...

Egyes szülők miért tiltanak meg jelentéktelen, vagy akár hasznos dolgot is a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Mikre értem:

- a 13-14 éves lány borotválni akarja a lábát, anyuka nem engedi

- a gyerek más (normálisabb) frizurát akar, mindig NEM a válasz

- nem engedik el a gyereket bőrgyógyászhoz, vagy kozmetikushoz, inkább szenvedjen a pattanásos, heges bőrével

- a lány melltartót akarna hordani, de az anyuka nem engedi, mert minek, ő is elvan nélküle

- a gyerek a barátaival el akar menni sétálni a városba/faluba, erre is NEM a válasz


És így tovább.

Nemrég volt megint hasonló kérdés, hogy a lánynak nem engedi az anyja, hogy borotválja a lábát, de feltételezem anyuka rendszeresen szőrteleníti magát. Ismerősi körömben is van ilyen. A 13 éves lánynak nem engedi a hippi anyja a melltartót, mert minek az. Teljesen mindegy, hogy szégyenkezik a suliban miatta, és nem akarja mutogatni az éppen növő, formálódó mellét, anyukát nem érdekli, mert hát ő is elvan nélküle.


Mire jó ez? Ennyire élvezik, ha szenved a saját gyerekeük?



2017. máj. 19. 16:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%
12 évesen sírva jöttem haza a suliból, mert a cicagatyán keresztül ,,ütött'' (kibújt vagy hogy mondjam) a hosszú fekete (!!!) lábszőrőm, ami magától volt ilyen erős, elötte sosem borotváltam, és kicsufoltak. Na anyám akkor értette meg hogy kell az a borotva :-D
2017. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
14 éves korom ota borotválom magam mindenhol és kevesebb rajtam a szőr. Se hülye se vak nem vagyok...
2017. máj. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

Brutalisan maradandoan megerositi a szort! 11 eves korom ota borotvalkozok, 18 evesen legyantaztam egyszer, es utana ugyanolyan lett, mint 11 eves korom elott. HUUUUHAAA

A borotvalkozastol csak erosebbnek, sotetebbnek tunik, mivel levagod az elvekonyodott veget a szorszalnak. Ez azert nem atomfizika... Egyszer legyantozod es ugyanugy no vissza, mint amilyen volt. Nagy kaland.

2017. máj. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 4-es..

Re,élem ezt a butaságot nem tanítod a gyerekednek, hogy a borotválástól erősödik, sűrűsödik a szőr.

Mert nem-

Elmagyarázom miért nem..

A szőr a szőrtüszőben helyezkedik el. A szőrtüsző az irha- bőralja határán helyezkedik el, aljában található a szőrszemölcs (papilla), az ezt körülvevő részt szőrhagymának nevezzük. A bőr felszínén látható a szőr. Amit leszoktunk borotválni vagy gyantázni vagy egyéb módon el akarjuk távolítani. A borotválásnál a bőr felszínén levágjuk a szőrt vagyis ami a bőr alatt van szőrzet ahhoz nem férünk hozzá. Minden szőrhagymából nőhet ki 1 vagy 2 szál szőr is. Mivel a szőrhagymát borotválással nem tudod sokszorosítani így a szőrzet sem tud sűrűsödni. Azért érezzük sűrűnek, mert a szőr (ha nem vágja le az ember) egy idő után a nadrágtól, és egyéb külső beavatkozásoktól vékonyodik, kopik..A naptól meg kivilágosodik. Ha levágjuk, akkor a bőr alól kibújva ugyanaz a szőr jön ki, csak még nincs elkopva, elvékonyodva. Olyan mintha sokkal vastagabb, erősebb lenne, pedig nem..

Csak szőrhagymákból bújnak ki a szőrszálak. A szőrhagymák meg bent van a bőrben amit borotválással nem érsz el. (de mondjuk egy harmadfokú égési sérüléssel a szőrhagymák is roncsolódnak, elégnek.Ezért nincs égési sérült felületen szőrzet)

2017. máj. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
2%

#11! "12 évesen sírva jöttem haza a suliból, mert a cicagatyán keresztül ,,ütött'' (kibújt vagy hogy mondjam) a hosszú fekete (!!!) lábszőrőm, ami magától volt ilyen erős, elötte sosem borotváltam, és kicsufoltak. Na anyám akkor értette meg hogy kell az a borotva"


ne kamuzzál már....

egy felnőttnek nem üt át a nadrágon a szőr, nemhogy egy kisgyereknek....

2017. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%
Semmi ertelme ilyeneket tiltani, viszont az is ugyanilyen tiltas, mikor valaki mar 12-13 evesen erosen sminkel a szulo tamogatasaval.
2017. máj. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
93%
15-ös: Más a genetikája mindenkinek, ugye vágod? Én osztályomban is van egy lány, akinek nagyon durván szőrös, ha nem szőrtelenít.
2017. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%

- Túlféltő jóakarás

- Gyerek felnőtté válásának nehezen való elfogadása,

- vagy az itt is reprezentált berögzült ostobaságok. Lásd azokat az embereket akik a mai napig hiszik, hogy a borotva klónozza és tesztoszteronnal tömi a szőrszálakat, ronda szőrös majmokat csinálva szerencsétlen áldozatukból.

Másik kedvenc teóriám, hogy fejlődésben lévő mellekre nem szabad melltartót húzni, mert megáll a növésben.

- plusz idelehet sorolni a látásmódbeli különbségeket is. 20-25 éve a fiatalok pl boldogan elmentek strandolni szőrös bikinivonallal, meg hónalj pamacsokkal és a kutyát nem érdekelte a dolog. Ez a korosztály a negyvenes éveit tapossa, a kiskamaszok szüleinek egy jó részét ők teszik ki.


ui: A leggings vagy cicanadrág nem rendes nadrág. Mostanában divatosak a vastagabb darabok és vannak belőle téliek is, de a 2008-2009-es év környékén divatosak voltak a vékony pamut anyagból készültek, fenéknél többnyire áttetszőek az anyag vastagságából adódóan, amiket emiatt is előszeretettel hordtak tunikával és balerina cipővel a lányok és nők. Nekem is volt nem egy, van ami most is megvan.

Akinek vastagabb a szőrzete annak simán átüthet rajta.

2017. máj. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

15ös, előttem már elmagyarázták, de próbálj fel egy leggingset, és nézd meg magad. Nem azt írtam hogy csubakka voltam és a bokámig lógott a szőr, hanem hogy olyan erős volt, hogy átjött a vékony cicanadrágon!

Egyébként ha nem is hiszed, akkor is lesz@rom :-D

2017. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes én 14 évesen szőrtelenítettem először de még most 24 évesen is vékony világos szőr nő a lábamon. A hónaljamon se erősödött semmit.
2017. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!