Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért tiltanak...

Egyes szülők miért tiltanak meg jelentéktelen, vagy akár hasznos dolgot is a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Mikre értem:

- a 13-14 éves lány borotválni akarja a lábát, anyuka nem engedi

- a gyerek más (normálisabb) frizurát akar, mindig NEM a válasz

- nem engedik el a gyereket bőrgyógyászhoz, vagy kozmetikushoz, inkább szenvedjen a pattanásos, heges bőrével

- a lány melltartót akarna hordani, de az anyuka nem engedi, mert minek, ő is elvan nélküle

- a gyerek a barátaival el akar menni sétálni a városba/faluba, erre is NEM a válasz


És így tovább.

Nemrég volt megint hasonló kérdés, hogy a lánynak nem engedi az anyja, hogy borotválja a lábát, de feltételezem anyuka rendszeresen szőrteleníti magát. Ismerősi körömben is van ilyen. A 13 éves lánynak nem engedi a hippi anyja a melltartót, mert minek az. Teljesen mindegy, hogy szégyenkezik a suliban miatta, és nem akarja mutogatni az éppen növő, formálódó mellét, anyukát nem érdekli, mert hát ő is elvan nélküle.


Mire jó ez? Ennyire élvezik, ha szenved a saját gyerekeük?



2017. máj. 19. 16:30
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
83%
A borotva egy borzalmas és rettenetes eszköz. Annyira hogy én kamasz fiúként elkezdtem borotválni az arcom, és még a lábamon is megerősödött tőle a szőr. :))
2017. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg szülő van aki nem képes ésszel átgondolni hogy mit miért tesz a gyermekével kapcsolatban. A generációs különbségek szinte mindig problémát jelentenek, pláne a mai, rohanó korban. "Az én koromban" kezdetű dolgokra gondolok. Negyven évvel ezelőtt - különösen Budapesten kívül - aki húszéves kor alatt "divatolt", meg körmöt festett, meg neadjisten borotválta valamijét, azt elmondták mindennek.... Ebben nőttek föl szüleink, legalábbis sokan. A melltartó szintén nem volt megszokott 14 éves kor alatt, sőt. Egyszerűen más világ volt és az emberek egy jó részére jellemző hogy nem képes haladni a korral, kompromisszumokra képtelen. Szerintem egy szülőnek - ha szót akar érteni tulajdon gyermekével - kötelessége megpróbálni megérteni a gyermekének generációját, azokat a dolgokat hogy nekik most éppen mi a fontos. Akkor is, ha az ő értékrendje nem egyezik vele. Csak egy ilyen szülő képes tökéletesen megadni a gyermekének azt amire szüksége van és fenntartani vele egészen felnőttkoráig a bizalomalapú, közvetlen kapcsolatot amiben működik az oda-vissza kommunikáció és tisztelet.
2017. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

- mert hülyeségekkel tömték a fejüket mindenhonnan (pl. én anyukám simán engedett szőrteleníteni szemöldököt, lábat, hónaljat, de bajuszvonalat nem, mert jaj, hát az ismerőse is gyantáztatta, aztán sokkal sötétebb lett neki és hosszú... 1, kiderült, hogy az borotva volt, és nyilván, mivel nem kopott el a vége, erősebbnek tűnt, 2, ha az ember rendszeresen szőrteleníti, akkor nem lesz soha erős és hosszú egyszerre :D)

- vallásos

- "hippi", rá akarja a saját nézetét erőltetni a gyerekére... kíváncsi vagyok, mi lesz azoknak a nőknek a gyerekeivel, akik most vannak úgy, hogy "az én testem az én döntésem, nem fogok a médiaideál miatt szőrtelen hónaljjal mászkálni"... mármint ha a gyereket elkezdik cikizni a suliban... félreértés ne essék, én sem értek egyet ezzel "a nő akkor igényes, ha szőrtelen" mizériával, de van esély rá, hogy a gyereket, ha nem szőrtelenít, folyamatosan cikizni fogják

- "mivel én sem csináltam ilyesmit gyerekként, felesleges"... oké, csak éppen 1) anno más volt a médiaideál, 2) simán lehet, hogy az ő lánya korábban érik, mint ő anno ("de hát én csak 14 éves koromtól hordtam melltartót, így ez a normális"... oké, csak mondjuk te akkor is A kosarú voltál, a lányod meg B kosaras 10 éves korában...)

- smucig (nálunk a sampon volt végtelenségig hígítva, mert "jó az úgy is")

2017. máj. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert begyepesedettek és nem akarnak szembenézni vele, hogy a gyerek felnő.


Én sem vagyok normális. Engedem, hogy a kilenc éves lányom toppot hordjon, sőt, inkább veszek neki minden színben, feketében is, csak igényesen hordja.


Várom, hogy mikor érik be az igénye a szemöldökszedésre, mert attól sokkal szebb lenne. Kicsi még, de amint kiejti a száján, majd rohanok vele kozmetikushoz.


Bolond vagyok? Lehet. Vagy csak nem tagadom az akcelerációt.

2017. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
88%

"Másik kedvenc teóriám, hogy fejlődésben lévő mellekre nem szabad melltartót húzni, mert megáll a növésben. "


Ezt még nem hallottam, te jó ég! Kb. 13 éves korom óta hordok melltartót, most D kosaras a méretem, nem is tudom, mi lett volna, ha megvárom a melltartóviseléssel mondjuk a 18. évemet. :D :D :D

2017. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
55%

"kíváncsi vagyok, mi lesz azoknak a nőknek a gyerekeivel, akik most vannak úgy, hogy "az én testem az én döntésem, nem fogok a médiaideál miatt szőrtelen hónaljjal mászkálni"... mármint ha a gyereket elkezdik cikizni a suliban..."


Mármint a gyereket az anyja szőrös hónalja miatt cikizik a suliban? Az elmond valamit azokról a gyerekekről is. Az azért mégse várható el szerintem, hogy akinek gyereke van, az kötelezően kövesse a divatot, csak mert nehogy már csúfolják a gyereket az iskolában.

Ha meg arra gondolsz, hogy a gyerek hónalja lesz szőrös: Aki azt mondja, hogy "az én testem, az én döntésem", az valószínű ugyanezt vonatkoztatja a gyerekére is (ha nem így tenne, akkor csúnyán szembeköpné az elveit), így az nyugodtan szőrteleníthetne akkor is, ha az anyja nem teszi.

2017. máj. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!