Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » En vagyok tul erzekeny, vagy...

En vagyok tul erzekeny, vagy masnak is rosszul esne ez?

Figyelt kérdés

7000 Ft zsebpenzt kapok, amibol lany letemre ruhat, cipot, parfumot vehetek, de ezen felul nem kapok ilyesmire penzt. Honapok ota kerem a szuloket, hogy 3000 ft-tal toldjak csak meg, mert keves. De nem.

Tesom dolgozik, de ha segit itthon par orat rogton adjak neki a penzt. Most megint kapott 3000 Ft-ot. Itt lakik velunk, semmi kiadas nincs lakasra, autora, semmire. Es inkabb neki adjak a penzt.

Volt, hogy nyaron napokig festettem a keritest,miegymast, hogy ne adjunk ra ki penzt, nekem megse adtak semmit,mondvan, hogy te akartal mas keritest. Ami persze nem az volt, hogy en akartam, mert mindenki akarta, az en szavam nem lett vole ra eleg.


2017. máj. 20. 14:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
27%
most akkor ebből kell fedezned az összes ruházkodásodat, ezen felül nem vesznek neked semmi ruhát vagy cipőt?
2017. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha ebből kell fedezned a ruhát, cipőt, ilyesmit, akkor nagyon kevés. Ha csak zsebpénz, amit bármire költhetsz, akkor határeset, de még az sem sok. A 16 éves fiam megkapja a szükséges ruhákat, cipőket, dezodort, bérletet, osztálykirándulásra a pénzt, (sőt, mocsok módon még óvszert is veszek, nehogy pénzzavar miatt kifogyjon) tehát ami kell. Ezen felül kap havi 10.000.- Ft zsebpénzt, amit arra költ amire akar, de lassan kezd kevés lenni. Ha beül a barátnőjével egy kfc-be, már ugrott 2-3.000.- Ft, és az csak egy alkalom. Ha fagyizni mennek, az is iszonyat drága. Lehet azt mondani, hogy hű mennyi sok pénz a 10.000.- Ft, de ha megnézzük, hogy lassan semmit sem lehet kapni belőle, akkor már nem olyan sok. Emellett a fiam hétvégén diákmelózik, és mivel cipőmániás, szerintem a teljes fizetését újabb és újabb cipőre költi, de ez az ő dolga, ő kereste meg az árát, amíg nem drogot vesz belőle, addig nem szólok bele. Ugyanígy volt a nagyobbik fiammal is, nem tettem különbséget, bár nálunk a házimunkáért, segítésért sosem járt pénz. Elvégre család vagyunk, nem?
2017. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
3%

Világéletemben nem kaptam zsebpénzt.Mégis el vagyok.

Erre csak azt tudom mondani hogy:Ember!Afrikában éheznek!!

Jó mondjuk meg tudom §rteni a te szemszögedből is!A tesók között mindig van féltékenykedés irigység!

2017. máj. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
14 év alatt még dolgozni se mehet el... sajnos én se kaptam ruhaneműt semmit anno, szülinapra kapott pénzekből vettem 12 éves korom óta aztán 14-től dolgoztam nyaranta. Én biztos elfajzott szülő vagyok de nem a zsebpénzből vetetem a gyerekeimmel a ruháikat. Az egyszerűen kell, de nyilván megnézzük hogy kiárusításkor vegyük. Most jutott el a kamasz lányom oda h tud örülni Karacsonyra ruhadarabnak (én anno utáltam ruhát kapni, nem volt igazi ajándék gyerekfejjel). Amig telik, soha nem a gyereken spórolok mert szar érzés ha kicsúfolják (velem megtették: "nincs egy normális göncöd?") Ettől még nem lesz lusta ingyenélő.
2017. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, aki szerint az még sok is, az mit javasol, mit hordjon a kérdező, krumplis zsákot.

Még a kínais, turis ruhák sem jönnek ki ennyiből, és ha össze is gyűjt rá, szétmegy pár hónap alatt, főleg a cipők, amit amúgy is minimum évszakonként venni kell, de manapság már az se úgy megy, hogy egy pár téli cipőt hord az ember évekig, szétmegy pár HÉT alatt az ócska.

Nem rég kezdtem el dolgozni rendesen, előtte csak turis ruhám volt, amik akár pár hét alatt is szétmentek, mostmár h&m meg c&a-ba járok, de azokkal sem vagyok megelégedve, középkategória, és alig bírja tovább mint a kínais vagy a turis.

Pár hónapja még télen, vettem egy csizmát, egy kabátot, és egy pulcsit a hádában, két nadrágot a c&aban, egy melltartót, 3-4 bugyit meg még egy pulcsit a kínaisnál, és máris majdnem 30ezer forintott költöttem, és akkor pólókat nem is vettem egyáltalán, amik a legkönnyebben lyukadnak/nyúlnak ki, illetve két darab gatya sem sok, akkor hacsak nem mos az ember rendszeresen naponta, akkor jó sok ideig ugyan abban kell legyen mosatlanul.

Tessék már felébredni

2017. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Veszik neki a cuccokat, ez csak "fagyi pénz". Arra költi amire akarja. Ne bomoljatok. Sok a hülye itt az az igazság.
2017. máj. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12%

Ha semmilyen ruhát nem vesznek neked, akkor jogos, hogy ki vagy akadva, mert ebből a pénzből lehetetlen egy minőségi, csinos, előnyös ruhatárat összeállítani. A 10e-s CCC-s cipő is max. fél év után megy tönkre...


Ha amúgy megvesznek neked minden szükségest, akkor örülj, hogy kapsz zsebpénzt, amit szabadon elszórhatsz bármire.


Az viszont sztem is gáz, hogy a tesó, aki otthon lakik és dolgozik már, nagykorú, füttyre kap lóvét, a kérdező meg akkor sem, ha ő festi a kerítést. Már ez abban az esetben, ha a kérdező kiskorú. Ha nagykorú, akkor miért nem dolgozik ő is...

2017. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!