Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondtam a családnak hogy...

Elmondtam a családnak hogy meleg vagyok de nagyon rosszul fogadták, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sejtem már egy ideje és nem rég teljesen biztossá is váltam, amikor megismertem valakit. Összejöttünk és én ezt nem akartam eltitkolni a családom elől, mert azt akartam hogy annak ismerjenek, aki vagyok, nem akartam előttük bujkálni meg hazudozni. Eddig is hallgattam a megjegyzéseiket ha esetleg feljött futólag a homoszexualitás téma és úgy vettem észre, hogy elfogadóak ezzel kapcsolatban, így nem is volt számomra kérdés, hogy megosztom velük életem legfontosabb dolgát.

De tévedtem és nagyon rosszul fogadták. Tagadnak, hogy ez úgyis egy fellángolás, meg még tesómnak se mondjam el, látom a szemükben a szégyent, stb. Nem tudom ezen a ponton mit csináljak "elromlott minden"...

Nem bánom a döntésem, mert őszinte akarok velük lenni és azt akarom, hogy tudják ki vagyok de... fogalmam sincs innen hogyan tovább.


2017. máj. 28. 16:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%
bocs #9, én (1-2-6) abszolút nem vagyok se homofób, se rossz szándékú. Csak realista. És legfőképp, pontosan tudom, hogy miről beszélek.
2017. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha eddig ugy vetted észre, hogy elfogadóak, akkor valószínűleg csak idő kérdése és megnyugszanak. Az én szüleim sem homofóbok, de biztosan sokkolná oket, ha bejelenteném, hogy meleg vagyok. Ennek ellenére elfogadnák és ugyanúgy szeretnének, hiszen mindig azt mondják, hogy az a legfontosabb nekik, hogy boldog legyek és normális párom legyen, aki jól bánik velem.

Ha mégsem lennének elfogadóak, akkor tényleg azt kell tenned, amit egyik válaszoló is irt; továbbtanulni és értelmes közegbe menni dolgozni. Az én munkahelyemen is mindenki nyitott, aki homofób, azt egyenesen kinézik.

2017. máj. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

Miért kellene bármit "bevallani".Ugyanolyan értékes ember

lehetsz így is mint sokan mások.A nemi életed nem tartozik senki másra,csak rád,és a párodra.Ezt szigorúan

mondom,mert sokakban ellenérzést szül a nyilvános nyali

fali,még a heteróktól is.Én ezt normálisnak tartom.

A homofób duma,meg nagyon idejétmúlt,nem a homókkal van

a baj,hanem sokszor a megnyilvánulásukkal.

2017. máj. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Most őszintén nektek mi közötök van ahoz, hogy kibe szerelmes? A ti életeteket nem fogja rosszabbá tenni. Nem azt mondom, hogy kötelező elfogadnotok, de ha nem tetszik akkor ne itt gyűlölködjetek, kérlek, mert biztos nem esik jól neki, hogy se mások, se a szülei nem fogadják el.


Igen amúgy idővel a szüleid is megbékélnek majd. :)

2017. máj. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
#7 Tapasztalat?
2017. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Várj egy kicsit, amíg lenyugszanak a kedélyek. Idővel el fogják fogadni, kénytelenek lesznek.

Amúgy nem tudom, miért lenne boldogtalan, ha azzal él, akit szeret..? Csak mert azonos neműek? Nyilván sokkal jobb lenne, ha heteroszexuális kapcsolatban élne, ahol nem boldog, de legalább heteró...?

2017. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell nekik, amíg megemésztik. Azt sajnos nem tudni, hogy pontosan mennyi is ez az idő, mert mindenkinél más. Ne érezd magad azért rosszul, mert őszinte voltál velük, ez a normális, hogy az ember őszinte a szüleivel.
2017. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Megdöbbentő milyen szintű sötétség uralkodik itt a fejekben...

Azoknak, akik szerint ez választás kérdése, mindig csak annyit mondok: Ha a homok választottak, akkor ti, heterók is ugyanezt tettétek. Tehát bármikor lehetnétek ti is homok, csak el kell döntenetek. Ugye, így már nem veszi be a gyomrotok a dolgot?:) Ugyanez igaz a homokra is. Ennyit a választásról...

2017. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

2 gyerekem van. Igaz, még kicsik. Anya vagyok.

De annyi hülyeség és rossz dolog történt velem, hogy én ezt nem találnám annyira szörnyűnek.

Szerintem egy szülő dolga amúgyis az, hogy a gyereke mellett álljon, támogassa, feltétel nélkül szeresse.

Az, hogy felnőttként milyen döntéseket hoz, az egy másik dolog, ezt nem felülbírálni kell, hanem elfogadni vagy megpróbálni elfogadni.

Nem tudom, hogy néhány szülő, hogy tudja egy ilyen bejelentés után kitaszítani vagy megtagadni rosszabb esetben a gyerekét. A feltétel nélküli szeretet ilyenkor hol marad? Miért lesz hirtelen más ember a gyerekből, aki nem méltó a szülői szeretetre?

Nekem ezért az a véleményem, ha gyerekem úgy érzi, hogy a saját neméhez vonzódik, esetlegesen talált is már valakit, aki tényleg tiszteli, becsüli, akkor én miért rúgjak beléjük? Miért forduljak el tőle? Kit érdekel, hogy ki mit mond... mindenkinek meg van a maga keresztje, csak erről sokszor, tudod elfeledkeznek az emberek és egyszerűbb a másik "zsákjában" turkálni és mocskolódni- bántani.

Szerintem adj a szüleidnek egy kis időt.... mert nem mindenki így gondolkodik, ahogy én.... talán megenyhülnek idővel és minden visszaáll a régibe.

2017. máj. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

Figyelj, Svájcban tudod mennyi a homoszexuális? Sok, és tudod, hányan nézik le őket?

Kb. senki.

Miért? Mert értelmes, tanult, gondolkodó! emberek, nem összevissza hülyeségeket beszélő egyének, akiknek semmi! önálló gondolatuk sincs.


Persze itt nincs is Pride meg hasonló baromságok, éli mindenki az életét nyugiban.

2017. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!