Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a mostohaanyá...

Mit csináljak ha a mostohaanyám minden áron rám akarja erőltetni magát?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak egy pár hónapja. Anyagi dolgok miatt apámhoz kerültünk. A mostohaanyám azt hitte hogy alig, hogy "belépett" az életünkbe én az anyámként fogok rá tekinteni. Nem is igazán kedvelem azt a nőt, de még azzal is az őrületbe kerget, hogy próbálja magát rámerőltetni. Különböző dolgokkal próbálja magát megkedveltetni, de már mondtam neki nem bunkóan bár lehet úgy tűnt, hogy ne próbálkozzon, mert én nem akarom se belülről se kívülről az idilli családot játszani. Ennek ellenére próbálkozik és amikor azt látja, hogy nem tud lekenyerezni akkor mérgelődik egy sort majd kezdődik elölről. Nem tudom leszerelni. Mit tudnék ilyenkor csinálni?

2017. máj. 29. 10:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki hogy ertekeled az igyekezetet arra, hogy javuljon a kapcsolatotok, de kicsit vegyen vissza, mert igy az ellenkezojet fogja elerni. Beszelj vele oszinten arrol hogy mi zavar teged es mondd meg, hogy nem vele szemelyesen van bajod, de egyelore idore van szukseged.
2017. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
39%
Micsoda gonosz nő! Kedves veled és szeretné, ha jóban legyél az ő családjával, és még meg is venne neked pár dolgot, amiről azt gondolja, hogy örülnél neki?? Felháborító :D
2017. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogyha nagyon különböző anyagi helyzetben vagytok, akkor csak máshoz van szokva, hogy milyen elvárásai vannak egy gyereknek. Ekkor finoman mond meg, hogy neked kellemetlen, ha apád egyhavi fizetését érő ajándékkal bombáz. Ugyanekkor váltsál vele mindig néhány kedves szót. Ha nagyon zavar, akkor csak röviden beszéljetek, de rendszeresen. Ha iszonyatosan zavar, akkor néha hasznos egy lekezelő hangnem, de ez csak akkor, ha komolyan bele akar szólni az életedbe.

Pl a számítógépes próbálkozás elég erős volt, arra már válaszolhatsz úgy, hogy Persze Gizike, még mit nem. Kíváncsiskodnál, ugye. Azért sokszor ezt ne süsd el, de értelmes ember ebből már észreveszi magát.

2017. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Igen ezért a pénzeszsákért hagyta ott. Állítólag szereti, ami lehet is, mert elég régóta van viszonyuk. Nekem nem időre van szükségem, hanem arra, hogyha már apámnak egy ilyen idegesítő nő kellett legalább engem hagyjon békén élni.
2017. máj. 29. 11:35
 15/33 anonim ***** válasza:
31%
Aha. "Anyagi okok miatt" maradtál apáddal... költözz anyádhoz!
2017. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Elsuhantatok egy aprócska részlet mellett. "Anyagi dolgok miatt apámhoz kerültünk." Gondolom a kerültünk alatt azt érted, hogy van egy testvéred, akivel kerültetek. Mit szól ehhez a testvéred?
2017. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
20%

Vetess meg vele mindent, aztán maradj távolság tartó a gépedbe meg ne engedd be.

Csak megunja

2017. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Nem maradtam, hanem nem voltam 18 éves, amikor a dolog elkezdődött így nem volt döntésjogom. Édesanyámék megbeszélték hogy megyek apámhoz mivel az édesanyám jelenleg rokonoknál lakik, mert a munkájából nem tud kijönni. 12-es! Itt nem arról van szó, hogy mit venne nekem amúgy is taszító, hogy így akar hozzám közel kerülni. 16-os! A testvéremet nem zavarja. Őt a legújabb ipone-al meg egy xbox-al megvette kilóra.
2017. máj. 29. 11:48
 19/33 anonim ***** válasza:
15%
Kipróbálhatod azt is, hogy férfiként viselkedsz vele és nőnek tekinted. Persze egy olyan férfiként, aki nem kedveli őt. Ő ugye nem ismert téged gyerekként ezért könnyű lehetőség, hogy rajta próbálgasd a férfi viselkedést. Dicsérd meg a csinosságát és ne vedd komolyan, ha irányítani akar. Ne is kérd ki, vagy hisztizz, mint egy kamasz, csak ne vedd figyelembe a döntéseidnél a véleményét. Legyen határozott célod és menj afelé. Ha ezt látja, le fog szállni rólad. Ha viszont hisztizel, hogy milyen szar az életed, hogy együtt kell laknod vele, akkor továbbra is gyerekként akar meghódítani cukorkával és hízelgéssel.
2017. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
18%
Oh, hogy 18 vagy? Azt hittem a kerdesed alapjan hogy kb 13. Akkor meg koltozz el, akkor nem fog a nyakadba lihegni.
2017. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!