Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a mostohaanyá...

Mit csináljak ha a mostohaanyám minden áron rám akarja erőltetni magát?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak egy pár hónapja. Anyagi dolgok miatt apámhoz kerültünk. A mostohaanyám azt hitte hogy alig, hogy "belépett" az életünkbe én az anyámként fogok rá tekinteni. Nem is igazán kedvelem azt a nőt, de még azzal is az őrületbe kerget, hogy próbálja magát rámerőltetni. Különböző dolgokkal próbálja magát megkedveltetni, de már mondtam neki nem bunkóan bár lehet úgy tűnt, hogy ne próbálkozzon, mert én nem akarom se belülről se kívülről az idilli családot játszani. Ennek ellenére próbálkozik és amikor azt látja, hogy nem tud lekenyerezni akkor mérgelődik egy sort majd kezdődik elölről. Nem tudom leszerelni. Mit tudnék ilyenkor csinálni?

2017. máj. 29. 10:55
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
46%

Tudod, kérdező, a mostohaanyudnak ezerszer nehezebb dolga van, mint neked. Majd, ha valaha lesz ilyen korú gyermeked (bár gyanítom, sohasem lesz), megtudod, milyen egy sértett kamasszal élni. Ő megtehetné, hogy magasról szarik rád, meg a kamaszos csőlátásodra, de nem teszi, mert ő a felnőtt, és ha ezt most nem is hiszed el, sokkal több esze van, mint neked. De nyugi! Nem fogja örökké keresni a békés egymás mellett élés lehetőségét. Belefárad hamarosan, és békén fog hagyni. Igaz, hogy ezzel egész életre elvágod magad nála és apudnál, de hát kit érdekel ez kamaszkorban, ugye?

Hidd el, tudom miről beszélek. Én is voltam kamasz, a gyerekeim is voltak ilyen korban. Mindegyikkel külön meg kellett vívnom a csatáinkat, és azt mondom; az isten óvjon téged ettől.

2017. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Még sose hallottam, hogy a kamaszkor 22 évesen fejeződne be. Szerintem több köze van a párkapcsolat és rendszeres szex kialakításához, mint a korhoz. Mindenesetre keress barátnőt és ne foglalkozz apád nőjével, ha nem akarsz. Minden alkalommal, amikor találkoztok, szorítkozz a legszükségesebb közlendőkre emellett pedig időjárás és a kedves hogyléte legyen a téma.

Egy olyan viszonyt viszont mindenképp ki kell alakítanod vele, minta amilyen egy munkahelyi ismerőssel lenne. Kis tisztelet felé (nem a kiérdemelt fajta, hanem hogy önmagad megtiszteled azzal, hogy nem viselkedsz lehetetlenül) és a véleménye figyelmen kívül hagyása. Annyira hagyd figyelmen kívül a véleményét, hogy akkor is csináld meg az elhatározásodat, ha ő is támogatja, érted, ne menj vele szembe, csak azért, hogy megmutasd neki.

2017. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

"Majd, ha valaha lesz ilyen korú gyermeked (bár gyanítom, sohasem lesz), megtudod, milyen egy sértett kamasszal élni."

Köszönöm a feltételezést! :)

"Ő megtehetné, hogy magasról szarik rád, meg a kamaszos csőlátásodra, de nem teszi, mert ő a felnőtt, és ha ezt most nem is hiszed el, sokkal több esze van, mint neked." Eléggé félek attól hogy, aki nem ért szép szóból annak nem sok esze van. Nem szarik rám. Pedig én pont ezt szeretném, hogy szarjon rám.

"Igaz, hogy ezzel egész életre elvágod magad nála és apudnál, de hát kit érdekel ez kamaszkorban, ugye? "

Elvágom magam? Nem probléma... Lelkiekben fele annyit sem tud nyújtani, mint mondjuk az édesanyám, a pénze nélkül pedig eddig is eléldegéltem. Ha tényleg ennyire anyagias lennék, akkor 2 helyen dolgoznék vagy esetlegesen az iskolát is otthagynám, hogy elmenjek dolgozni. De már mindegy is, mert ha jól mennek a dolgok, akkor 1-2 hónap múlva költözök.

2017. jún. 2. 15:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!