Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a mostohaanyá...

Mit csináljak ha a mostohaanyám minden áron rám akarja erőltetni magát?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak egy pár hónapja. Anyagi dolgok miatt apámhoz kerültünk. A mostohaanyám azt hitte hogy alig, hogy "belépett" az életünkbe én az anyámként fogok rá tekinteni. Nem is igazán kedvelem azt a nőt, de még azzal is az őrületbe kerget, hogy próbálja magát rámerőltetni. Különböző dolgokkal próbálja magát megkedveltetni, de már mondtam neki nem bunkóan bár lehet úgy tűnt, hogy ne próbálkozzon, mert én nem akarom se belülről se kívülről az idilli családot játszani. Ennek ellenére próbálkozik és amikor azt látja, hogy nem tud lekenyerezni akkor mérgelődik egy sort majd kezdődik elölről. Nem tudom leszerelni. Mit tudnék ilyenkor csinálni?

2017. máj. 29. 10:55
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni. Iskola mellett nem tudok annyit dolgozni, hogy albérletbe mehessek.
2017. máj. 29. 12:02
 22/33 anonim ***** válasza:
74%
20-asnak üzenném, hogy 18 évesen még nyilván tanuló és nem tudja magát eltartani és nem vagyok 100%-osan biztos, hogy pont a gyereket kellene elköltöztetni. Ha nekem a mostohaanyám azt mondaná, hogy milyen jók lennénk a lányával biztos, hogy csukott ablakon keresztül vágnám ki mind a kettőt.
2017. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
50%
20as vagyok. Es en voltam a harmas is. Az elkoltozest csak azert irtam hogy megbizonyosodjam arrol hogy annak ellenere hogy utalja a mostohajat, naluk lakik ergo mostoha es az apja valszeg kozosen tarjak el, sot szegenyket meregdraga ajandekokkal probaljak kiengesztelni a szulei valasa miatt. Nehogy mar 18 evesen ne tudjon kiallni magaert es leallitani a nevelo anyukat, mert itt rohoglek korbe.
2017. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Szívesen átadom a helyemet és megmutathatod hogy kell csinálni. Drága ajándékokkal akar kiengesztelni... Elsősorban ne ő akarjon kiengesztelni másodsorban pedig semmilyen ünnepelni való még csak családon belüli ünnep sincsen, hogy ezeket a dolgokat el kelljen fogadni. Engem ne akarjon senki megvenni kilóra. Azért, mert az én szüleim nem tehették meg, hogy mindent a seggem alá toljanak azért még nem fogok hozzá szaladni, hogy ő tegye meg. Nem tudok kiállni magamért... Valóban nem. Fogalmam sincs hogyan kellene leszerelni, mert szerintem, ha lek**váznám is az izgatná, hogy mit vegyen nekem. Nekem főként az fáj, hogy be akarja magát vásárolni a családba. Én még örülnék a helyében, hogy nem vetetek meg vele minden s***t nem hogy még ledugdosni akarjam a torkomon.
2017. máj. 29. 14:39
 25/33 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy itt többnyire a 30-as évei közepén járó férfiak válaszolnak és csak azt látják, hogy jajj szegény szerencsétlen eltartott gyerek mi baja lehet... De én értem a kérdező problémáját. Írj privátban, mert itt úgy is csak azt fogod kapni, hogy mekkora roh@dék vagy, mert ők tartanak el!
2017. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

A nő csinálja rosszul.

Egy ideát kerget.

Nem hagyja, hogy a maguk útján történjenek meg dolgok.

Erőlteti és sietteti.

Ez sosem vezet jóra.

A lányok meg nem ovisok, hogy egy homokozóba tereljék őket.

Nagyon ostobán csinálja a nő.

2017. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem csak normális kapcsolatot akar veled kialakítani, azt akarja, hogy jóban legyetek. És mivel a kérdésed alapján is látszik, hogy még kisfiú vagy, apukád párja is látja ezt rajtad. A legtöbb gyerek szimpatizálását pedig el lehet nyerni ajándékokkal.

Sosem értettem az olyan embereket, akiket zavar ha másnak van pénze, és meg tudja venni a drága dolgokat magának és a gyerekeinek. Az emberek irigyek és rosszindulatúak.

Kérdező, te meg egy hisztis gyerekként viselkedsz, mint aki a dackorszak közepén tart, csak azért is nem fogom kedvelni, és meg vagy sértődve mert a szüleid külön utakon járnak. Örülj, hogy apád mostani párja legalább akar foglalkozni veletek, és ad nem pedig elvesz. Sokan cserélnének veled, ne legyél felháborodva mert kinyalja a popód. :)

2017. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Nem is kell felnőjek. Én örülök annak, hogy gyerek lehetek még bizonyos értelemben. Az pedig, hogy hisztis kisfiú vagyok nem zavar mondd csak. Engem az nem zavar, hogy van neki pénze. Tőlem törölheti a seggét 20 ezresekkel, csak engem ne akarjon kivásárolni emellett megint előjön az, hogy miért kellene elfogadnom? Ő nekem senkim így nem vagyok köteles elfogadni, amit ad. Nem csak azért sem fogom kedvelni hanem ne akarja eljátszani az anyámat, mert nem az. Ha nekem valamire nagyon úgy van szükségem, hogy nem akarok érte megdolgozni akkor anyámnak mondom hogy vegye meg és ne ő. A kamaszkor pedig 22 éves korban fejeződik be szóval nem zavar mennyire vagyok gyerekes. 4 évig még nagyon kényelmesen csinálhatom. És akkor még mellékesen feltenném a kérdést, hogy az miféle ajándék vagy foglalkozás vagy hívd aminek akarod, hogy rám akarja tuszkolni a lányát? Ez valahol undorító és beteges is mert valamilyen szinten mondhatjuk hogy testvérek vagyunk.
2017. máj. 30. 14:57
 29/33 anonim válasza:
Megértem a helyzeted, pár éve átéltem hasonlót és még emlékszem az egész helyzet kellemetlen mivoltára. Viszont magamból kiindulva úgy gondolom, hogy téged nem csak és kizárólag a "nyomulása" zavar, hanem az a tény, hogy miatta váltak el a szüleid és hogy őt látod gyakrabban. Lehet, hogy még egy darabig rád fog akaszkodni, de ha normálisan elmondod neki a véleményed és azt látja, hogy nem tud úgymond " megtörni", hidd el, lassan majd feladja. Amennyiben szeretnél valakivel beszélni, mind válás mind pedig a mostohaanya témával kapcsolatban, tudok segíteni.
2017. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Igen valamilyen szinten ez is zavar mivel édesanyám 100 km-el messzebb költözött így még csak nem is tudok úgy átugrani. Peóbálok vele egyfolytában beszélni, de ilywnkor mintha süket lenne.
2017. máj. 31. 06:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!