Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondhat a szülő olyat a...

Hogy mondhat a szülő olyat a 14-18 éves gyerekének, hogy hagyd ott az iskolát, ha ráadásul tanár?

Figyelt kérdés

Ahányszor lebetegszem vagy hiányzok pár napot, esetleg becsúszik egy rossz jegy, akkor egyből elkezdik. Pedig szorgalmas voltam mindig is és nagyon lelkiismeretes, ezért lehet ilyen dolgokkal kikészíteni hónapokra. Hiába bánom meg a bűnömet, hogy igen nem tanultam eleget, ezt meg azt másképp kellett volna, igen jobban fel kellett volna öltöznöm vagy mégsem hiányozni, hanem bemenni full betegen. És, már én is elkezdem szapulni meg szidni magamat, hiába bánom meg minden valós vagy vélt bűnömet, akkor is ezt csinálják. Persze megdícsérni nem kellett soha.

Miért jó így megkínozni valakit? Hónapokra élvezni az életkedvét önbizalmát. Hogy mondhat egy szülő olyat a gyerekének, hogy hagyd ott az iskolát, mert hiányoztál 3 napot? Most egyetemen is full ez megy. Hiába teszek még bármit, még meg is vernek.


2017. jún. 8. 12:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%
20-as: én tudom, hogy nem az ő hibája, de akkor sem tehet mást, mint hogy összeszedi magát és elköltözik! Akármennyire is fél az ismeretlentől - vagy tovább tűr. Sajnos a legtöbben azt teszik. Nem hiszem, hogy bármilyen segélyszervezetnek lenne rá kapacitása, hogy egy jogilag felnőtt, nem magatehetelen fiatalt "pátyolgasson", akármennyire is szüksége lenne rá:(
2017. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Költőnő? ***** válasza:
64%

Senki nem mondta, hogy az ő hibája, de most már csak ő tud érte tenni és senki más. Honnan tudod, hogy ki min ment keresztül??? Mit tudsz te akár az én vagy a más életéről???? Változik vmi attól, hogy szánod? NEM! Én is sajnálom, de ez már az ő felelőssége, hogy a SAJÁT életéért tegyen vmit. Ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, nem értem, hogy nem kehet ezt érteni...

Az ilyenek, mint te, nyújtják a folyamatot és benne is tartják jó sokáig.

Mert szerinted mi akkor a megoldás?

Magadhoz költözteted és pesztrálod?

Vagy majd levelezel vele és mindennap megírod neki, hogy értékes és ne hagyja magát? Szted neki erre van ideje???? Pár év és végez és a nagybetűs életben így egyéb gondjai is lesznek, nem csak a szülők.

Komolyan mondom, nem hiszem el.... eszem megáll az ilyen önjelölt mártírokon.

2017. jún. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
51%
10-12 ezerből kijön egy havi kolidíj az egyetemen. Keress nyári munkát, és ha az egyetem városában laktok, íratkozz át egy távolabbiba. ÉS / Vagy jelentkezz be öneltartónak. Kész az önálló életed.
2017. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
78%

CSALÁDSEGÍTŐ KÖZPONT, banyek, olvasod itt a kommenteket??? Pszichológusok meg szociális munkások dolgoznak ott, biztos segítenek, és minden településhez tartozik ilyen, ingyenes szolgáltatás, az önkormányzatoknál faliújságra szokták kirakni az elérhetőségeiket, de szerintem bármelyik ott dolgozó megmondja, hogy léphetsz kapcsolatba velük, vagy keress rá a neten.


Itt többen is írták, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2017. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
51%
Az egyetemen is kell lenni valamilyen szociális szolgáltatásnak, pszichológus, vagy valami ott is lehet jelentkezni.
2017. jún. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Vagy azt tudod tenni, ha legközelebb meg akarnak verni, hogy védekezel és te vered meg őket, mint a lovat. Talán megnyugszanak.
2017. jún. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Költözz koliba.

Fordulhatsz pszichológushoz is. Nálunk egyetemen van olyan, hogy "diáktanácsadó", aki lényegében pszichológusként is funkcionál.

2017. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hova menni? Nálunk a dékán vagy a rektor a nyílt napon azzal biztatta a helyi diákokat, hogy nem kell más városba menni ha nem akarnak otthon lakni, a helyieket is szívesen látják a kollégiumban :D

Nálunk a kollégiumi díj 9000 / hó.

Ha kevés a pénz igényelhetsz diákhitelt, valami 5% a kamat, és akár 250 000/félév. Bármikor előre visszafizetheted, a kamat éves kamat, de naponta számolják (hamarabb fizeted, kevesebbe kerül). Meg lehet belőle élni akár diákmunka nélkül.


Am csak gratulálni tudok a szüleidnek hogy ilyen lettél. Neked pedig külön gratulálok ha még mindig nem teszel ellene.


Intézetbe nem zárhatnak, személyi szabadságodat nem korlátozhatják, nagykorú vagy.

De valamilyen szakember segítségét érdemes volna igénybe venned, legalább a véleményét kikérni hogy az kedves családod által okozott kárt helyrehozzátok (te meg a szakember).

Egyetemen nézz szét hogy milyen szolgáltatások vannak, sok segítséget tudsz kapni.

Ha van kedved egy kis bürokráciához, akkor különélőként jelented be magad, meg egy tonna papírt szerzel és kapsz szociális ösztöndíjat. Van nálunk rendkívüli szoc ösztdíj is, elmeséled nekik a történetet és azzal az indokkal kéred, hogy arra kell hogy ezt az életet be tudd indítani hogy ne kelljen szenvedni, akkor biztos megadják. További családsegítő meg ilyesmi szolgálatokat is tudom ajánlani.


Sok sikert :)

2017. jún. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!