Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy béküljek...

Mit csináljak, hogy béküljek ki anyával ezek után?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, Budapesten. Ez ugye nem olcsó mulatság és mivel apa nagyon ritkán fizet gyt-t, anyának kb. egyedül kell eltartania engem és saját magát is.

Viszont lett egy barátom, aki támogat anyagilag, így jóval többet engedhetek meg magamnak, mint előtte. Konkrétan mindent.

Járhatok autóval, elköltözhettem egy sokkal jobb lakásba, egyedül lakom, vehetek magamnak új dolgokat, bulizhatok és sokkal jobban érzem így magam, mintha heti 10 ezer forintot kéne beosztanom. Nem mondtam el anyának, csak annyi volt, hogy mondtam, dolgozok a suli mellett és így nem kell annyi pénz, kb sosem kértem és a lakbérre, rezsire is azt mondtam, hogy "apa kifizette", vagy hogy többet dolgoztam és már kifizettem én, stb. Viszont most megtudta ezt az egészet és nagyon kiakadt, egyrészt azért is, mert hazudtam neki, plusz hogy ő nem úgy nevelt, hogy én ezt a helyzetet megfelelőnek gondoljam. Két hete volt egy nagyobb vitánk, azóta nem beszéltünk...


Megkérek mindenkit, hogy ne írják, hogy így k...va, meg úgy rib...c vagyok, mert azzal nem leszek előrébb és nem igazán érdekel másnak a véleménye a személyemet illetően.


2017. jún. 11. 11:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
51%

Hát először is nagyon rossz helyre írtad ki ezt a kérdést. A gyakorin minden nő, akinek a barátja jól keres, sőt gazdag, az k.va. A gyakorin irkáló csóró, frusztrált népség szerint egy becsületes, tisztességes nő kizárólag csóró, közmunkás avagy munkanélküli emberbe szerethet bele.

Amúgy meg ha valaki pénzért szexel és tényleg nem szerelemből, azzal sincs semmi baj. Ezeket a nőket is csak azok k..zák és köpködik, akiknek sosem ajánlottak fel ilyen lehetőséget. Hiába na, azok a férfiak akik megtehetik, hogy lakást, autót, nyaralást, szép ruhákat stb toljanak egy nő alá saját szándékuk szerint, azok válogatnak. És csak a kivételesen szép nők kapnak erre lehetőséget, ha tetszik ha nem. Nyilván egy átlagos szürke egeret ez frusztrál, ezért jön belőle a szenny és mocsok és jön azzal, hogy bezzeg ő micsoda erkölcsös életet él.

Anyád pedig azért haragszik mert ha ez tényleg nagy szerelem lenne, akkor előbb meséltél volna róla, aztán bemutattad volna, aztán együtt jártatok volna, aztán beköltözhettél volna a szép lakásba stb. Ennek ez a normális menete egy normális kapcsolatban. A tiéd nyilván nem az. MÉg jó, hogy szerencsétlen anyád szégyelli magát és haragszik. Csinálni semmit nem tudsz, majd lenyugszik valamikor.

2017. jún. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Azért nem dolgozok, mert nem fogok elmenni aprópénzért szórólapot osztani/fagyit árulni/mosogatni/gyerekre vigyázni. Számomra ez csak időpocsékolás lenne, meg ezektől senki nem lett túlságosan gazdag szerintem.
2017. jún. 11. 13:49
 23/30 anonim ***** válasza:
65%
Viszont legyel okos kurci. Szedd ossze amit tudsz, ne herdald el es ne a fiatal csoro pasikra koltsd, mert akkor csak buta kurci leszel, akkor mar nem csak a hatadon kell dolgozni, hanem negykezlab maszni is.
2017. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem kellenek ezzel kapcsolatban tanácsok!:)
2017. jún. 11. 14:30
 25/30 anonim ***** válasza:
80%

Köszönöm, de nem kellenek ezzel kapcsolatban tanácsok!:)


Ebben biztos vagyok, tudod te hiszen eddig is jól eltartattad magad. Én nem haragudnék rád, mindenki úgy éli az életét ahogy akarja, viszont nem örülnék neki hogy a gyerekemnek könnyebb szexelni egy pasival mint dolgoznia, mert ez azt jelenti hogy nem sikerült megfelelő erkölcsi értékeket átadnom neki.

2017. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád azért haragudott meg rád, mert te tulajdonképpen most egy kitartott személy vagy, aki teljes mértékben a pasijától függ. Valamint szerintem baromi rosszul esik neki, hogy ő hiába próbálta, de nem tudott neked ennyit adni, így te inkább összefeküdtél valakivel a pénzért.

Nem tudom, hogy a kérdés valós-e vagy csak egy kamu, de ha nem akarod a párodat bemutatni anyudnak, meg elárulni, hogy hány éves, akkor teljesen mindegy, hogy mennyire szépíted, egy kitartott k rva vagy. Ha én anyuka lennék, én sem táncolnék örömömben, sőt. Pláne, hogy még ki is jelented, hogy most legalább tudsz élni, meg nem kell nyomorognod. Szerintem anyudat ez igencsak szíven ütötte, hisz ő mindent megtett, hogy te egyetemre járhass, és hogy téged támogasson.

A te példát pontosan megmutatja, hogy miért is nem lesznek a nők munka terén sohasem egyenlőek a férfiakkal. Míg egy férfinak muszáj dolgoznia, hogy pénzhez jusson, hogy jobb élete legyen, addig bizonyos nők (tiszt.kiv.) a lábuk közötti lyukat használják kiskapunak a jobb élethez és a pénzhez.


"Megkérek mindenkit, hogy ne írják, hogy így k...va, meg úgy rib...c vagyok, mert azzal nem leszek előrébb és nem igazán érdekel "


Pedig pont ez a dolog az, amiért anyukád ennyire megharagudott rád. Ha nem érdekelne téged az, hogy egy k rva vagy, akkor nem érdekelne téged az sem, hogy anyud emiatt haragudott meg nagyon.

2017. jún. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, alapból nem szeretek beleszólni más életébe, de ez picit elgondolkoztatott. Szóval, téged eltart a pasid, 'kivett a nyomorból', kocsit adott a segged alá, meg egy csomó minden, de te mégsem tartod magad ribizlinek. Csak szólok, ilyen mértékű eltartartást csak a szeretőkkel és ribizlikkel tesznek azért, hogy azoknak ne járjon a szájuk. És neked nem is járt, anyukád meg jogosan akadt ki.

Lány létemre esküszöm nem tudom felfogni, egyesek hogy képesek ilyesmire. Akkor sem fogadnám el, hogy a barátom ennyi mindent tegyen értem, ha csak száraz kenyéren és vizen élnék. Egyáltalán nem szolgáltatnám ki magam egy pasinak, akivel nincsenek is komoly terveim. Mert neked nincsenek vele, te mondtad. Szóval, kérlek fogadd el a tények állását, és valld be saját magadnak is, hogy ez ilyen és ekkora, és végtére mégis ribizli vagy. És most kérlek bírkozz meg a lelkiismereteddel is, hogy képes voltál eltitkolni anyukád elöl az igazságot, aki végig támogatott és hitt benned. Én fel nem tátnám a szám, hogy így legalább nem nyomorgok. Inkább nyomorognék, mintsem éljek, mint Marci hevesen egy idegen férfi pénzén.

Az is biztos, hogy téged nem fog a munka, mert ha szorgalmas és becsületes lennél, elvállalnál akár egy szórólap-osztogatós munkahelyet is.

2017. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

"A gyakorin minden nő, akinek a barátja jól keres, sőt gazdag, az k.va. A gyakorin irkáló csóró, frusztrált népség szerint egy becsületes, tisztességes nő kizárólag csóró, közmunkás avagy munkanélküli emberbe szerethet bele."


Minden értelmes ember elítéli ezt a fajta kitartottságot, ez nem frusztráltság, csóróság, hanem egészséges értékrend. Nagyon ügyesen kisarkítottad a dolgot, talán magadból indulsz ki, ki tudja. Itt nem egy becsületes tisztességes nőről beszélünk, hanem egy lusta, nagyképű semmirekellőről, aki nem érez igényt arra, hogy elérjen valamit az életben. Eladta saját magát egy férfinek, mert neki derogál a munka. Igazából az ő élete, azt csinál, amit akar, de ne lepődjön meg, hogy az anyja csalódott benne, mert nem sikerült tisztességes embert nevelni a gyerekéből.

2017. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

"Azért nem dolgozok, mert nem fogok elmenni aprópénzért szórólapot osztani/fagyit árulni/mosogatni/gyerekre vigyázni. Számomra ez csak időpocsékolás lenne, meg ezektől senki nem lett túlságosan gazdag szerintem."


Pontosan ezzel a kommenteddel bizonyítottad be azt, hogy csak a pénz miatt vagy a pasival, aki elcsavarta a kis csitri fejed mindenféle ajándékkal meg vastag pénztárcával, te meg persze szét is tetted a lábad neki. Ne haragudj, de ezek után anyukádnak mi oka lenne arra, hogy ne legyen csalódott?

Még le is írod, hogy komolyan kapcsolatot nem is akarsz a férfitól, de azért a drága ajándékokat meg a kitartott életmódot szemrebbenés nélkül elfogadod. Bocs, de ez tényleg a ku rvák szintje. Ha neked csak a gazdagság számít, a munka meg büdös, akkor nem értem, miért fáj az neked, ha a "hivatalos szakmádat" a nevén nevezik.

Nem az fáj anyádnak, hogy barátod van, hanem az, hogy szó szerint megvettek. Nem gondolta volna rólad, hogy képes vagy a pénzért elku rvulni, meg hogy a gazdagság neked ennyire fontos. Gondolom neked is Vajna Timike a példaképed, aztán majd te is kerítesz magadnak valami hörcsögfejű vén télapót, aki eltart, mert te aztán dolgozni nem mész el ilyen hozzáállással.


De tudod, anyumnak volt pont ilyen szaktársa az egyetemen.

Gazdag pasikkal hempergett, mindent a segge alá tettek, majd bizony ő is elkezdett megöregedni. kb 40 évesen már senkinek sem kellett, és nulla munkatapasztalattal elmehetett a vasútra takarítani, ahol a mai napig dolgozik. Szerinted véletlen, hogy Vajna Timit is ennyien lenézik? Ez a legkönnyebb út: széttenni a lábad egy gazdag faroknak, és máris minden a feneked alatt van, csak néha le kell térdelni nyitott szájjal, vagy szét kell nyitni a lábad. Szerintem te is tisztában vagy vele, hogy anyud is jól tudja ezt, és ezért szégyelli, hogy ilyen lánya van.

2017. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.

Én lány létemre, legyek akármilyen szorult vagy szegény helyzetben, nem tudnám azt elviselni, hogy kinyalt seggű ribizli legyek, akit haszonért cserébe dug valaki. Nekem ehhez nem lenne gusztusom. Teljesen megértem anyudat, hogy így áll hozzá. Ha jól belegondolok, ha anya lennék, én is hatalmasat csalódnék a lányomban, ha azt látnám, hogy próbálok neki mindent biztosítani, egyetemre jár, aztán szétteszi a lábát valami idősebb fazonnak csak azért, hogy kb luxusban éljen, bulizhasson, fuvarozzák a valagát, és tömjék pénzzel.

Ha én lennék az anyád, kijelenteném, hogy innentől levettem rólad a kezem, tartsd el magad, ha neked nem derogál széttenni a lábadat a pénzért.

Felnőtt ember vagy, felelős a tetteidért, nem kötelessége anyudnak téged eltartani.


Hogy hogyan tudnál békülni, nem tudom. Gondolom a kényelmes, kitartott hercegnő életmódodat nem vagy hajlandó feladni. Talán anyud egy idő után megenyhül, de nem hiszem, hogy a csalódottsága az évek során el fog tűnni.

2017. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!