Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben tényleg én vagyok a hibás?

Ebben tényleg én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
Ebben az évben kezdtem a gimit most leszek 10.-es. Van egy barátnőm akinek az anyja egy tanár valamelyik általanos iskolában es ez a baratnőm egy utcaval mellettem lakik. Egyszer egyik este fele bizonyos dolog miatt kicsit letört voltam így gondoltam lehivom a barátnőmet hogy kibeszéljem vele a dolgokat. Volt itthon 1 doboz sör gondoltam elviszem es majd ketten megisszuk. Lementünk sétálni a házuk elé és ugye megittuk a sört. Aztán akkor valamiért kijött a csaj anyja és leszidott minket hogy miért iszunk sört. Az óta a csaj anyja szerintem haragszik rám vagy nem tudom de mindig olyan furcsa velem. Én igazából nem csinaltam semmi rosszat szerintem meg a kiborulását sem értem hisz jó felfogtam hogy félti a gyerekét de 16 éves létére nem igaz hogy nem ihat meg egy sört ha úgy van. Meg van egy olyan érzésem hogy szerinte én rossz hatással vagyok a csajra. Az ilyen szülőkkel mit lehet csinálni? Mármint én nem fogok felmenni hozzá magyarazkodni hisz nem történt olyan nagy dolog szerintem..

2017. jún. 21. 09:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Az oké, hogy nem rúg be senki egy sörtöl, de mégis mi a francot old meg az alkohol? Te levoltál törve, ezért vitted a sört, de minek is?

Ennyi erövel üditöt is vihettél volna. És én is haragudnék rád mint szülö.

2017. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
18%

Kedves szülők, beszélgessetek.

Tanácsadás.

Elvégre tapasztaltabbak vagytok.


Feltételezhető?

2017. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Én is megittam néha egy sört tizenévesen és képzeljétek micsoda elzülött, lecsúszott ember lettem,még családot is alapítottam és rendes munkám is van.
2017. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Most már értem, miért nem használtam a gyakorit évekig...

És nem, nem a kérdezőre célzok. Hanem a sok idióta, begyöpösödött, élettelen hülye válaszadók miatt.

2017. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
42%
15-16 éves gyerekeknek nem kell sörözni, főleg nem az utcán. Később, ha gondod lesz, fél liter pálinka fog lecsúszni?
2017. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%

Én értem mindkét oldalt, de azért sztem a szülőnek több igaza van itt. Az egy dolog, hogy vannak családok, ahol előbb bevezetik az alkoholfogyasztásba a tiniket, mint a 18 éves korhatár, meg vannak olyan közösségek is, ahol isznak a tinik (pl. olyan osztály). De attól még ez ILLEGÁLIS. És főleg egy tanárnak, akitől azt várjuk el, hogy mutasson példát és nevelje jól a gyerekünket, hát baromi ciki, ha a gyerekét piáláson kapják... ráadásul úgy is veheti, hogy te letojod a törvényt meg az ő nevelési elveit. És ha neki a nevelési elveivel ellenkezik az, hogy vki 18 éves kora előtt piáljon, annak igenis rossz hatásnak tűnik az, hogy a 16 éves meg itatja a lányát.


Mondom ezt úgy, hogy én is kóstoltam már piát 18 éves korom előtt, ittam pohár bort, cidert, de nem lett belőlem sem alkesz, sem léhűtő.

2017. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
35%

Miért a lényegtelen dologról nyafogsz?


Kit érdekel az egy sör?

2017. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

Közterületen ne iszogassatok,mert

egy huszasba kerül a rendőrnél.Természetesen meg lehet inni egy sört,ketten egy negyon jó vacsora után például.Nincsen ebben semmi kivetni való.Menj,és tisztázd magad anyu előtt, ha fontos ez számodra.

2017. jún. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom annyira ördögtől valónak 16 évesen egy sör megivását, inkább az lehet a probléma kulcsa, hogy az anyuka tanár, és ha kisvárosban vagy más kisközösségben éltek, akkor nem fog jót tenni a hírnevének, hogy pont a tanárnő lányát látták kiskorúként éjszaka sörözni az utcán. Legközelebb legalább menjetek be egyikőtökhöz. Meg tényleg a rendőr is büntethet miatta, bár ez önkormányzatfüggő tudtommal.
2017. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Arról nem szól a fáma, hogy mit kellett "kibeszélnetek"?

A sör ehhezképest tizedrangú.


Vagy zárkózott, introventált feloldáshoz kellett?


Közvetlen őszinteség, nyítság szóba sem jöhetett volna?

2017. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!