Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyamatosan a kilommal...

Laura2002 kérdése:

Apám folyamatosan a kilommal cseszeget. Mit csináljak? ( Mielőtt válaszoltok olvashatók el odalent )

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és egy van rajtam súlyfelesleg tudom de apám mostanában számomra nagyon brutális módon próbálja közölni velem.( Pl.: Mindenki előtt azt mondja hogy úgy nézek ki mint egy disznó vagy azt mondja mikor elmegyünk egy fiatal szerelmes pár mellett hogy nekem soha nem lesz pasim mert egy normális srác se fog rám fagyarodni) Próbálok fogyókúrázni de semmi nem vált be, 5 hónapja anyámmal elkezdtük diétázni anyám lefogyott 8 kg rolam kb 2-3 kiló se ment el ami nagyon zavart mert nagyon betartotta a diétát és erre még jöttek apám beszolásai hogy anyád milyen gyönyörűen lefogyott neked is ezt kéne csinálnom. Fél év alatt sikerült apámnak elérnie hogy egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal és akárhányszor tükörbe nézek csak egy csúnya lányt látok de alkárhogy fogozok alig jön le rólam valami gondoltam már arra is hogy ha lisztes dolgott eszek akkor rosszul vagyok és lehet hogy allergiás vagyok rá ezért nem megy a fogyás de hiába mondom a szüleimnem azt mondják csak kifogás. Mit csináljak?

2017. jún. 24. 01:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
89%

Lényegtelen hány kiló vagy, milyen az alkatod, a saját "apád" részéről ez oltári nagy parasztság... más motiválni és ösztönözni valakit a fogyásra, és más kíméletlenül megalázni... az ilyen nem szülő. A saját nyomorult életét rajtad akarja levezetni.


Mindenki más, ez nem a te hibád, hogy anyudról kétszer több lement. A diéta mellett mozogj is. Azt nem írtad, hogy sportolsz-e. Kevés szénhidrátot fogyassz, de ettől még egyél, ne koplalj! Meg legyen rendszeres, lehetőleg minden nap ugyanakkor étkezz. És rendes, reális célt lőj be magad elé. Először csak 2-3 kilót, aztán ötöt, satöbbi. Ne egyből a "végcélt" akard elérni.


A szerelem pedig nem az alakodtól fog függni!


És a végén egy tanács: nem rosszból írom, de kicsit figyelj oda a helyesírásra! Rengeteg olyan szót látok, amit szerintem le tudsz írni, csak figyelmetlenségből eredően helytelenül pötyögted le!

2017. jún. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim válasza:
49%
Szerintem ne halgass apádra. Hülyeség amit mond, hogy ilyen testalkattal nem lesz barátod soha. Vannak olyan fiúk akiknek a duci lányok tetszenek én is ilyen vagyok. Úgyh hogy még vam remény számodra is. De ha nagyon egyedül érzed magad és szeretnél valakivel beszélni vagy csak az önbizalmadon kéne növelni írj csak nyigodtan és megpróbálok segíteni. 16f
2017. jún. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
93%
Ha rosszul vagy a lisztes dolgoktól,lehet hogy lisztérzékeny vagy.Szerintem menj el mindenképp orvoshoz.Apád nem normális.Bocs.
2017. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
81%

5honap alatt nem varhatunk csodat, de(!), ha tenyleg egy 2kilo nem ment le rolad ez ido alatt (mozgassal, etrend odafigyelessel, de szimplan csak kemeny mozgassal) akkor itt vmi gubanc van a hormonoddal. En ia ilyen vagyok, ha nem is verseny szinten de kiskorom ota sportoltam, szeretek mozogni, odafigyelek mit eszek, hetente tobbszor jartam kulonbozo edzesekre (otthon, vagy csoportosan) es alig valtozott vmi. Voltunk vizsgalaton, kiderult magas a tesztoszteronom ez is allhat a hatterben. Julius elejen megyunk egy masik vizsgalatra ahol bovebb infot kaphatunk errol. Ha rajottek mi a problema kapok egy specko etrendet es mozgast is :)

Ha erdekel majd az eredmeny vagy csak beszelni akarsz irj :)

2017. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
4%
Amondó vagyok én is, hogy valószínűleg igencsak túlsúlyos a kérdező, semmit sem tesz azért, hogy ez változzon, az apa pedig megunhatta a "drága kislányom nem lesz ezbugy jo" utyulimutyulizast. Azért szól be ilyen durván, pláne nyilvános helyen, hogy radobbentse a gyerekét, ez nagyon nem jó. Nem, nem támogatom az ilyet, de van akinél más nem hat
2017. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
30%

Ennyi idősen neked nem diétáznod kell hanem sportolnod!

Nem tudom mennyi az a súlyfelesleg ami rajtad van, de nem javaslom eleinte a futást, menj el nagyokat sétálni jó 1 órát, és otthon kezdj el végezni bemelegítő gyakorlatokat, de csak azt! ezt csinál egy hónapig hogy szokja szervezeted a mozgást, ettől fognyi még nem fogsz maximum 1-2 kiló ha esetleg le megy rólad, de ha ezen túl vagy akkor kezdj el lassabban kocogni vagy menj el tempósabb gyaloglásra. itt a nyár, ha van lehetőséged úszni akkor menj el, az a legjobb. Biciklizz illetve keress majd egy emelkedős domboldalt vagy egy magas lépcsős részt és menj fel-le rajta sokat mert attól nem csak erősödsz derék alatt, de a zsír is lefog menni rólad. Aztán ha már fogytál valamennyit akkor saját testsúlyos edzéseket is csinálhatsz akár egy közeli játszótérnél is.

Apukád túlzásba vitte a csesztetést de ösztönözni akar hogy fogyj le végre, mert akármennyire is durva amiket ő mond, de igaza van! Pasiknak sem fogsz így kelleni tudom, mert a húgom is elvan hízva már szinte 13 éves korától kövér, és nem bántani akarom őt, és hiába ad a külsejére, hiába szép az arca, hiába kedves, egy pasinak sem kell. A húgommal mindketten kövérek voltunk tini korunkba alig 2 év korkülönbség van köztünk. Én 19 évesen jöttem rá hogy le kell fogyni és hasonlóan csináltam amit írtam neked. A húgom 2 hónap után megunta a mozgást, pedig én kövérebb is voltam 15 kilóval (nagyon brutálisan néztem ki) mégis lebírtam fogyni, igaz összességében ráment 2 évem, de mégis -40 kiló azért nem piskóta.

Aztán ugye amikor jobban néztem ki és teljes ruhatár cserét csináltam, már a lányok is másképp néztek rám, és elég hamar betudtam már csajozni. A húgom még mindig nem tudott bepasizni és kivan miatta, és tudja ő hogy így senkinek nem kell pedig azért tud ő csinosan öltözködni ha akar ami azért esztétikailag igen csak feldobja.

de hát ha egyszer lusta akkor ő baja, én már nem piszkálom őt ezzel. Persze a szüleink sem nádszál emberek, és ők szúrták el hogy nem neveltek minket egészséges életmódra. Én soha sem diétáztam, csak változtattam a teljes étkezésemen főleg akkor tudtam amikor volt saját keresetem .

2017. jún. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
85%

"Így lehet a legjobban ösztönözni fogyásra," fifás nicknévvel, lol, gépen focizol és te írsz ilyet?


Meg többi barom, aki azt írja valakinél ez hat...nyilván ti lennétek a legjobban megsértődve, ha valaki beszólna nektek a külsőtökre. Hogyha ezt normális ösztönzésnek tekintitek, ne csodálkozzatok, hogy egy így felnőtt nő/férfi bántalmazó kapcsolatokat keres majd.


Az apánk is ugyanilyen megkeseredett gyökér volt, a normális testalkatú nővéremet ugyanígy csesztette, de közben ment a nagy hétvégi meg esti zaba, meg hajnalonta járt ki a konyhába enni apám, kb. a saját keserűségét próbálta ráterhelni a tesómra...annyit ért el nővéremnél, hogy egy idő után nem mert emberek közé menni, az önbecsülése meg a béka feneke alatt volt/van, és csináltatott egy rakat plasztikai műtétet, ami felesleges volt. Remélem érthető az összefüggés.

Amúgy kérdező, ha lefogysz, akkor is csesztetni fog, apánk engem meg azzal bántott, hogy vékony vagyok. Az ilyen emberek mindig találnak valamit, amin kitölthetik bajukat, jaj de jó a gyermek kéznél van.

2017. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, viszont allergia és ételintolerancia tesztet, vérképet csináltassatok, és a sima mozgás öröméért, csapatmunkáért, sikerélményért érdemes valami csoportos sporttevékenységet keresned.
2017. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
95%

1. Nekem pint a telt lányok jönbek be, és még sokan vagyunk így.

2. Apáddal ne foglalkozz.

3. Ha betartottad a diétát és nem fogytál, akkor célszerü egy orvost felkeresni.

2017. jún. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszolók, akik szerint az apa helyesen viselkedett. Miért 15 éves lányánál jött erre rá, hogy valamit tennie kell és ezért nyilvánosan meg kell hogy alázza? Hol volt az elmúlt 15 évben, amikor ennek a gyereknek ételt kellett adni és foglalkozni kellett vele? Már szerintem sokak leírták ezen az oldalon, hogy nem csak fizikai, hanem lelki sérülést is lehet okozni és a testi sérülések zömmel nyom nélkül begyógyulnak, míg az ilyesféle lelki problémák egy életre megkeseríthetik a lány életét!


Abszolút elfogadhatatlannak tartom, hogy egy szülő ilyet mondjon még otthon a négy fal között is, nem hogy nyilvánosan! Ennyire szeretem a gyerekemet? Ennyire vagyok normális, hogy "már" nem tudok mit tenni, csak alázni? Nem elég neki az ha az osztálytársai szekálják? Számomra a szülőség nem csak annyit tesz, hogy volt egy örömteli pillanatom 16 éve, azóta csak fizetem az ellátását meg cseszegetem, hanem igenis ott vagyok, segítek neki, példát mutatok és kiállok mellette nyilvánosan, elvégre egy család vagyunk és mit várjon a gyerek mástól, ha otthon ezt kapja?

2017. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!