Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám folyamatosan a kilommal...

Laura2002 kérdése:

Apám folyamatosan a kilommal cseszeget. Mit csináljak? ( Mielőtt válaszoltok olvashatók el odalent )

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és egy van rajtam súlyfelesleg tudom de apám mostanában számomra nagyon brutális módon próbálja közölni velem.( Pl.: Mindenki előtt azt mondja hogy úgy nézek ki mint egy disznó vagy azt mondja mikor elmegyünk egy fiatal szerelmes pár mellett hogy nekem soha nem lesz pasim mert egy normális srác se fog rám fagyarodni) Próbálok fogyókúrázni de semmi nem vált be, 5 hónapja anyámmal elkezdtük diétázni anyám lefogyott 8 kg rolam kb 2-3 kiló se ment el ami nagyon zavart mert nagyon betartotta a diétát és erre még jöttek apám beszolásai hogy anyád milyen gyönyörűen lefogyott neked is ezt kéne csinálnom. Fél év alatt sikerült apámnak elérnie hogy egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal és akárhányszor tükörbe nézek csak egy csúnya lányt látok de alkárhogy fogozok alig jön le rólam valami gondoltam már arra is hogy ha lisztes dolgott eszek akkor rosszul vagyok és lehet hogy allergiás vagyok rá ezért nem megy a fogyás de hiába mondom a szüleimnem azt mondják csak kifogás. Mit csináljak?

2017. jún. 24. 01:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva bántalmazás!

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ne bántsák, és mindenkinek joga van ahhoz, hogy olyan nehéz legyen, amennyi.

Az, hogy nem tetszik valakinek bármilyen tulajdonsága, nem jogosítja fel arra, hogy bántalmazzon mást!

"azt mondják csak kifogás"

Semmiféle kifogásra nincsen szükséged ahhoz, hogy kövér lehess és békén hagyjanak!

Ők milyen kifogást találnak arra, hogy bántalmaznak??!

Szerintem keress családon kívül segítséget, mert itt egyáltalán nem az a probléma, hogy hány kiló vagy!

Itt a bántalmazás a probléma.

2017. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
1%

20: Ja, pont 15 évesen kezdi bántani.

Szakirodalom szerint az érzelmi analfabéta apák azért bántják a kamasz lányaikat, mert nem tudnak mit kezdeni a serdülő iránti való szexuális vágyaikkal, az emiatti belső feszültségükkel, ezért szidják őket.

2017. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
97%

Ne csak a kilókat nézd. Lehet, hogy te/ apad sem veszitek észre, hogy fogsz, mert mindennap látod magad, lát téged, és lehet, hogy nem a tömeged lesz kevesebb, hanem mondjuk a derekad lesz vékonyabb. Azt mondtad, hogy sportolsz, tehát izom is épül.

Ja és ne másoknak akarj megfelelni, ne is a mérlegnek, hanem önmagadnak, és azzal legyél elégedett, amit a tükörben látsz.

2017. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
97%

22: Már megbocsájtson mindenki, de ezért miért kell bántani a lányukat? Jó, elismered, hogy jó nő a lányod vagy magadnak megtartod, ha nem. Rendezd le magadban, ennyire lelki-analfabéta ne legyen már senki felnőttként, főleg akinek serdülő korú gyereke van. Vagy örüljön a gyerek, hogy nem zaklatja szexuálisan?

Ez megint nem a gyereket, hanem a szülőt minősíti. (Igazából mindkettőt, hogy az anyja még nem beszélt az apjával.)

2017. jún. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
97%
Ha azt mondod, hogy sportolsz is a fogyás érdekében. akkor lehetséges, hogy az izomzatod fejlődött közben. Ami viszont kifejezetten jó! 😊 lehet hogy a súlyos minimálisan vltozott csak, de a testzsír arányod jobb lett. Ezt vagy műszertel lehetne ellenőrizni, vagy egyszerűen azzal, hogy visszagondolsz milyen volt előtte az állóképességed, s milyen most? 😊
2017. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 A kérdező kommentje:
155 cm vagyok és 67 kilogramm 😶
2017. jún. 24. 11:24
 27/49 anonim ***** válasza:
94%
Mond az apádnak, hogy rá ütöttél, higy ha az anyukádnak szebb alakja van, és ő le tud fogyni.😊
2017. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
3%

155 cm-hez sok a 67 kg!

Oké, nem helyes hogy apád csesztet, de lehet rád nem hat más.

És aki ezt írta, hár azért ez még messze nem bántalmazás, ne viccelj.

És nem az a legfontosabb, hogy így találsz ,agadnak majd párt vagy nem, mert vlószínű, hogy találsz. De a túlsúly baromira nem egészséges. Gondold el, kívül-belül zsíros vagy. Elzsírosodik a szervezeted belülről is. ne cak a szebb látvány miatt, hanem az egészséged miatt is fogyj le. Persze, mivel még csak 15 éves vagy, ez elsősorban a szüleiden múlik, hogy milyen kajával etetnek.

2017. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
56%

nem annyira veszes #26


ne hagyd abba az egeszseges etkezest (es az egeszseges folyadekfogyasztas is bele tartozik)

es az edzeseket sem

a legfontosabb a guggolas (hasad vegig behuzva tartsd, akar addig guggolgas amig birod napota! legalabb egyszer), akar magaban ezt az egyet ne hagyd abba mert egesz tested megmozgatja es formas leszel aki formas annak nem szamit ha kicsit ducibb igy boven fogsz talalni pasit (igaz mar mostani allapotodban is nem tudom hogy milyen lehetsz)

mellesleg az arc nagyban szamit, ha szeparcu vagy a test masodlagossa valik

illetve fogyassal meg nem lesz szep arcod, azt nehezebb elerni, legfontosabb hogy egeszsegesen etkezz, semmi zsir ezt novenyi olajokkal kell potolni de kismertekben, zsiron kivul mas etel annyira nem szamit a zsirt kell kiiktatni amenyire tudod

2017. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
25%

155cm es 67kg nem egy nagy gond, tulsulyod az van, de nem azt jelenti, hogy mozdulni nem tudsz. Probalj odafigyelni mit eszel, sportolj es meg talan nosz is meg melle es ha ezt tartod akkor egy kicsit molett leszel, de nem dagadt. Ha egy 80korul lennel akkor lenne sok. Apadat meg szrd le! 15evesen ez (nem mondom, hogy egeszseges kategoria) de nem egy eletveszelyes dolog. Fejlodsz meg kb 21eves korodig. Ha meg dokinal is megnezitek mi a gond utana tudsz egy eredmenyesebb dieta belekezdeni :)

Olyan 15os valaszolo voltam- nem emlekszek mar melyik :D

2017. jún. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!