Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyának megjegyzése...

Miért kell anyának megjegyzéseket tennie arra, hogy kpoppot hallgatok? 14l

Figyelt kérdés

Folyton azzal jön, hogy hallgassak mást is.

Körülbelül az a beszélgetés játszódik le mindig, hogy:

-Halgass mást a koreai zenéken kívül!

-Miért?

Erre nem válaszol, mintha meg sem hallaná. Úgyhogy meglérdezem ismét.

-Van valami baj a zenékkel?

-Nincs.

-Akkor mért ne hallgassam?

És megint vagy nem válaszol, vagy csak "Jó akkor hallgasd, úgyis lehetetlen veled beszélni"


Ráadásul ő a saját elmondása szerint semmi zenét nem szeret. Akkor nem mindegy?


Miért kell megjegyzéseket tennie?14l


2017. júl. 21. 10:08
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem itt szó sincs arról, hogy az anyukáját a hangos zenehallgatás zavarja, legalábbis erre nem utal semmi.


Itt a baj annyi, hogy az anyja meg akarja szabni a zenei ízlését, csak tudnám mi a búbánatos jó fenének. A zenei ízlés 100%-ig szubjektív dolog, ráadásul az idők folyamán nagyon is változik. Én is már kiröhögöm azt a zenét, amiért 14 évesen odavoltam és nem hiszem hogy én vagyok ezzel egyedül. Semmi baj nincs a k-pop-al meg semmilyen zenével sem, hallgasd nyugodtan.

2017. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
37%
Nem akarja megszabni a zenei ízlését. csak tudja hogy nem ismer mást a gyerek. Ennyi. Nem tiltja hogy hallgassa, csak azt mondja ne csak ezt.
2017. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
68%

Hát, 1-es nagyon nincs igazad. :) Nem tudom, hogy te milyen k-pop zenéket hallgattál, ami szerinted igénytelen, de nagyon el vagy tájolódva. Meg merem kockáztatni azt is, hogy sokkal igényesebb zene igazi tehetségekkel nem úgy, mint a legtöbb amerikai zenének nem nevezhető trágyahalmaz. De ez természetesen csak az én véleményem.


22 éves vagyok és ugyanúgy imádom, mint 16-17 éves koromban. Kedves, kérdező hallgasd nyugodtan. Rosszabb ember semmiképpen nem leszel tőle. Aki pedig nem nyitott ilyen dolgokra azt soha nem fogod tudni rávenni, hogy megértse.

2017. júl. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
72%

"Nem akarja megszabni a zenei ízlését. csak tudja hogy nem ismer mást a gyerek. Ennyi. Nem tiltja hogy hallgassa, csak azt mondja ne csak ezt."


Te voltál tini? Neked ha azt mondták volna, hogy ne csak a kedvencedet hallgassad, akkor nem pont az ellenkezőjét érték volna el vele? Mint mondtam, úgyis változik mindenki ízlése, majd ha rongyosra hallgatott minden k-pop-ot akkor úgyis keres mást is. Így működik ez.

2017. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
35%
Mert az anyukád nagyon unja a tucat "zenéjét" hallgatod állandóan. Te mit szólnád az anyukát mindennap hangosan magyar mulatós zenét hallgatna?
2017. júl. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
58%
Fiatalon és most is elég durva zenéket hallgattam de nem erőltettem rá a teljesen más stílusú szüleimre,tekintettel voltam rájuk és fülessel nyomtam...így sose zavartuk egymást...
2017. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:

Sehol nem írtam,hogy fülhallgató nélkül hallgatom.

Ahogy azt sem, hogy csak és kizárólag kpoppot hallgatok, mondjuk az ellenkezőjét sem. Szoktam mást is csak többségében inkább kpoppot hallgatok.

2017. júl. 21. 15:28
 18/52 anonim ***** válasza:
36%

13-as


Nirvana, Enya, Nena, Abba, Guns'n Roses, Evanescence, Sting, Simon and Garfunkel... EZEKNÉL hol igányesebb egy kpop? Ne röhögtess, természetesen én nem a mai trágyamű"zenékről" beszéltem, hanem a régiekről, akik örök életűek.

2017. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
65%

"Nirvana, Enya, Nena, Abba, Guns'n Roses, Evanescence, Sting, Simon and Garfunkel... EZEKNÉL hol igányesebb egy kpop? Ne röhögtess, természetesen én nem a mai trágyamű"zenékről" beszéltem, hanem a régiekről, akik örök életűek."


Ha valaki azért hallgat zenét, mert szerinte "igényes", akkor nagyon szomorú lehet. Azért hallgass zenét, mert élvezed és tetszik.


És most egy teljesen komolytalan fikázás, csak hogy lásd, hogy BÁRMIT le lehet szólni.

Nirvana: tingli-tangli rock, ráadásul nem is élő banda. Az énekese is ragyogó példát mutatott az őt hallgató fiatalok millióinak, gratula.

Enya: egy totál tucat pop énekes, másik 400 van ilyen minden évben. Mi ebben a különleges? Elmehetne Dél-Koreába énekelni és máris k-pop énekes lenne definíció szerint.

Nena: egyetlen egy száma van ami ismert és ennyi. Egyslágeres előadóból millió van. Bár elég figyelemreméltó, hogy 99 lufival hogy lehet elhaknizgatni majdnem 40 évig.

Abba: ugye ez most nem komoly? :D Parodizálni sem lehet, hogy már az egész maga egy vicc.

Guns: hisztis p..csák gyülekezete. Most épp az énekes kire van megsértődve? Ha lenne egy koncertjük, vajon hányadik percnél vonulna le a színpadról?

Evanescence: n+1 ilyen csajos metálbanda van. 15 évesen tök izgi volt.

Sting: hipszterlányoknak ez is tuti jó.

Simon and akárki: ezeknek is van egy számuk, aztán csókolom.


Na, jó volt? Látod ilyen a szubjektív vélemény, mint a segglyuk. Mindenkinek van és senki sem kíváncsi a máséra.

2017. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
36%

De itt most nem az volt a kerdes, hogy kinek milyen a zenei izkese, es az jo-e, vagy hogy fikazzuk egymaset, hanem az, hogy kerdezo anyja miert tesz ra megjegyzest....

Egyedul en valaszoltn, hogy fingim nincs, kerdezd meg anyadat, es jol le lettem pontozva. Valakinel ezek gondok vannak a szovegertessel....

Tovabbra is az a velemenyem, szanalmas ez a csicska nyafogos korosztaly. Veritek itt magatokat mindenre, de kozben meg akkora a sotetseg, hogy az mar faj!

Tini kategoriaba kene kiirni a kerdest, mert ennek itt semmi koze nincs a szulo gyerek kaocsolatho.!

2017. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!