Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhívjam a szüleim és elmondj...

Felhívjam a szüleim és elmondjam nekik, hogy amíg nyaraltak addig bulit rendeztem és tönkrement apu tengeri akváriumat vagy várjak míg haza érnek?

Figyelt kérdés

Apum egyik hobbija az akvárium építés, meg ez a halas nyavaja. A lényeg, hogy amíg nem voltak itthon tartottam egy kis bulit, csak a legközelebbi barátokat hívtam meg és a parjsikat, így voltunk 10-en, az egyik spanom jobban beivott mint szokott és sikeresen összetörte az akváriumot, a víz kifolyt, a halak pedig elpusztultak, nem mertem egyből telefonálni, talán akkor párat meg lehetett volna menteni, de féltem a reakciótól. Most azon agyalok, hogy megmondjam e az igazat most, vagy várjam meg míg hazaérnek, szerintem jobb lenne azt tenni, hogy most mondom el és addigra lenyugszik míg hazaér, barátnőm viszont azt mondta, hogy így meg lehet, hogy a nyaralásukat is tönkre teszem.

Szerintetek mi lenne a helyes? Helyrehozni nem tudom, mert több mint százezer forint volt csak az akvárium, a halak össz értéke pedig még több.



2017. júl. 24. 13:12
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

#7 Remélem nem kell megtérítenem, mert nem én tettem tönkre, kb. minden pénzem rámenne, pláne ha a szőnyegnek is vége lesz. Bár egy kis víz csak nem teszi teljesen tönkre. Meg 1-2 bútor is opyan lett.

A haverom se igazán akar fizetni, de ezt rajta jéne behajtani.

2017. júl. 24. 13:39
 12/50 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem ezzel egy életre eéjátszottad a bizalmukat, én hatalmasat csalódnék a gyerekemben hogy nemcsak felelőtlen de hazug is, és többé nem merném egyedül hagyni. A barátai meg többé be nem tehetnék a lábukat, a kárt pedig a gyerekemnek és a részeges barátnak karöltve kellene megtéríteni, úgyhogy a nyár további részéről lemondhatnának, mert várja őket a diákmunka.
2017. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
87%

Szőnyeget, bútorokat ki kell szárítani, különben berohadnak, penészesek lesznek. De most szerencsére jó meleg van.

A szőnyeg lehet, hogy felpúposodik majd, de ha nehezéket tesztek rá, akkor újra kisimul.

A búrokat el kell húzni és alatta, mögötte is mindent szárazra kell törölni.

2017. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

#12 Most is dolgozom, csak ma szabadnapos vagyok. A szigorúbb hozzáállás érthető, az én szüleim is halylamosak ilyenek lenni. Sőt apumnak konkrétan pár éve tényleg ez a mindene. Az akvárium is viszonylag új (karácsonykor lett megcsinálva).


#13 Már folyamatban van. A bútorok annyira nem nedvesesk, a kanapénak és a dohányzó asztalnak lett olyan a talpa, meg a szőnyeg unye, illetve az alló lámpa.

A parketta ad most okot aghodalomra, mert igazi fából van és pár helyen nagyok a rések, oda is befolyt.

2017. júl. 24. 13:48
 15/50 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig ezt neked és a haverodnak kéne mindenképp kifizetni.
2017. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is megfizettetném veletek a kárt. És ebben tévedsz, nem csak a barátod a hibás, hanem te is, hiszen ha nem szervezel bulit, vagy másik helyiségben, akkor ez nem történt volna meg... Én fele-fele arányban fizettetném ki veletek a kárt.
2017. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 A kérdező kommentje:

12 Angy nem hazudtam. Csak nem mondtam el, hogy bulit tartok, nem ugyan az. Nem is nagy dolog volt.


Amúgy látom, hogy inkább azt támogatja mindenki, hogy akkor mondjam el ha haza jönnek. Így biztos nagyon durván lecsesznek majd. Lehet pofon is kinéz (volt rá példa egyszer). Apum elég hirtelen haragú tud lenni, alacsony az inger küszöbe, nem szereti, az alkoholizálást, nem engedi, hogy itthon bulit tartsak és a kedvenc dolgát tettem tönkre.

2017. júl. 24. 13:53
 18/50 A kérdező kommentje:
#16: Mondjuk jogos, a dolog.
2017. júl. 24. 13:55
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

De, a hazugság és a titkolózás ugyan az, hiszen az eredménye ugyan az, a szülőknek fogalmuk sem volt arról mi készül.


Ha az én 18 éves gyerekem bulit akart volna tartani, megengedtem volna, nem gyerek már, de csakis akkor, ha tudok róla, és betartják az utasításaim(drága dolgokat elzárni az akváriumos szobába nem belépni stb).


De így, szerintem elúszott volna a bizalmam felé. Neked kellett volna előrelátóbbnak lenned, 18 évesen már illene. Nem lennék se a te, se a szüleid helyében.

2017. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Még ne olvastam végig a válaszokat, de ha egyből összeszeditek a halakat, akkor nem pusztultak volna el. Bementem volna egy kisállatkereskedésbe és megkérdeztem volna, mi a teendő addig, amíg nincs felszerelés, hogyan tarthatod őket életben. Legalább a halakat mentettétek volna meg. Azonnal elpusztultak? Kétlem. A fickó minimum szálljon be a károkozásba, ha már nem tudta, hol a határ.
2017. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!