Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felhívjam a szüleim és elmondj...

Felhívjam a szüleim és elmondjam nekik, hogy amíg nyaraltak addig bulit rendeztem és tönkrement apu tengeri akváriumat vagy várjak míg haza érnek?

Figyelt kérdés

Apum egyik hobbija az akvárium építés, meg ez a halas nyavaja. A lényeg, hogy amíg nem voltak itthon tartottam egy kis bulit, csak a legközelebbi barátokat hívtam meg és a parjsikat, így voltunk 10-en, az egyik spanom jobban beivott mint szokott és sikeresen összetörte az akváriumot, a víz kifolyt, a halak pedig elpusztultak, nem mertem egyből telefonálni, talán akkor párat meg lehetett volna menteni, de féltem a reakciótól. Most azon agyalok, hogy megmondjam e az igazat most, vagy várjam meg míg hazaérnek, szerintem jobb lenne azt tenni, hogy most mondom el és addigra lenyugszik míg hazaér, barátnőm viszont azt mondta, hogy így meg lehet, hogy a nyaralásukat is tönkre teszem.

Szerintetek mi lenne a helyes? Helyrehozni nem tudom, mert több mint százezer forint volt csak az akvárium, a halak össz értéke pedig még több.



2017. júl. 24. 13:12
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
A haverodon a kár felét hajtsd be a másikat neked kell kifizetned, mert ugyan olyan hibás vagy. Az meg ha nem lennél itthon mire hazaérnék..csak olaj lenne a tűzre, mert nem elég hogy a gyerekem felelőtlen, buta, hazug, de még gyáva is..hát az már több lenne a soknál. Állj eléjük és vállald a tetteid következményeit férfiként.
2017. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Majd mondd már el mi volt a reakció köszi :) és sok sikert!
2017. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Szánakozó levél?! Tehát házibulit rendezni nagylány (fiú) vagy, de ahhoz, hogy apád elé állj már gyáva... hmmm.
2017. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Elég lesz akkor szembesülniük vele, ha hazaértek. A károkat te fizesd ki (az egészet), aztán annyit hajtasz be a haverodon belőle, amennyit gondolsz (meg amennyit ő), de te vállaltad a bulit, így tiéd a felelősség. A szánakozólevél nagyon szánalmas lenne, legalább annyi legyen benned, hogy ott vagy.
2017. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jó ötlet felhívni. Még a végén baja is esne valakinek, mert idegbajosan vezet.

Apád helyében rettentően kiakadnék. A kárt én is behajtanám rajtad, mindent, amit most cserélni, megvenni, javítani kell, hogy te a haveroddal hogy rendeznéd, az nem érdekelne. Neki eleve ott sem szabadott volna lennie.

Ez meg a másik. Hatalmasat csalódnék a gyerekemben, hogy szervezkedik a házamban engedély nélkül, mitha ehhez joga lenne. Meg nem pofoznám, de meg se bíznék benne többet, és remélném, hogy mihamarabb elköltözik, mert szégyelletes gyerek, agyilag zokni 18 évesen, hazug, mert ez is annak számít, plusz gerinctelen, mert nem vállalja a következményeket. Ja, az iszákos társaság plusz pont. Szegény apád, rettentően sajnálom.

2017. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, nem az a lényeg, hogy ki törte össze. A te hibád, hogy megtortent. Te rendeztel bulit -nyilván az engedélyük nelkul- a te vendéged okozott kárt. Neked kell lerendezni a szuleiddel, aztán ha tudod, mqjd behajtod a baratodon
2017. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha a haverod semmit sem akar ebből kifizetni, akkor Ő nem a barátod, és nem érdemelte meg ezt a meghívást. "Ha bajban vagy ki derül ki az igazi barát.." tudod. Tudom, hogy nem Te törted össze, de ez az egész miattad jöhetett csak létre, és nem is zártad el előlük az akváriumot. Mindketten majdnem ugyan olyan hibásak vagytok (szerintem Te kicsit jobban, a szüleid szemszögéből) próbáljátok meg együtt megfizetni a kárt. Ahogy Te is mondod, édesapádnak nem csak anyagi kárt okoztatok..
2017. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már leírták a lényeget, én csak annyit, hogy annál, hogy a barátodnak nem alap, hogy kifizesse a kárt már csak az gázabb, hogy te is ledobnád magadról az anyagi felelősséget.

Írod, hogy nemcsak anyagi, eszmei is az érték, így a kár is. Még azzal sem lesz oké minden, ha fillérre mindent kifizettek.

Az meg, hogy még apád elé sem mersz állni, csak levélben... na hagyjuk.

2017. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a Tök alsó?
2017. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyik film pont erről szólt, pont ugyanígy.

Mindegy, a lényeg, hogy ne most szólj neki, mert nem csak a halak vesznek oda, hanem a szüleid is.

2017. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!