Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Ti milyen büntetést adnátok a kamasz fiatoknak, ha kilóg és hajnali 4-kor jön haza?

16 éves a fiam. Párommal korán lefeküdtünk, de nem tudtam aludni, hajnali 4 körül kiültem hallba, amikor kinyílt az ajtó, és belépett rajta a fiam. Kérdőre vontam, mire bevallotta. Két hét szobafogságot ítéltem meg neki. Férjem lazán veszi a dolgot, azt mondta, egyszer fiatal, tényleg nem volt szép tőle, hogy nem szólt, de kamasz. Én vagyok a hárpia, vagy igazam van? Más is járt hasonló cipőben?

03-20 21:55  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2 3 4 5
Értem, hogy félted, de a kamaszok nagyon hajlamosak a lázadásra, szóval nem hinném, hogy lesz tanító jellege a szobafogságnak.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/45Időpont 03-20 21:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Már egy napja tart a szobafogság, de nézzem el neki? Hagyjam, hagy menjen?

# 2/45Időpont 03-20 22:01 Privát üzenet
16 éves fiad van és mi mondjuk meg, hogy engedd-e el a szobafogságát? Azért kicsit legyél karakteresebb, persze, hogy tojik a fejedre, ha tesze-tosza módon állsz hozzá.
Szobafogság az okostelefonok, tabletek korában fabatkát sem ér.
Ha esetleg facebook függő, én szépen megváltoztatnám a jelszavát és majd visszakapja 1 hét múlva. Megnézném mit szólna hozzá. Aztán ha megint sunnyog és kijár, két hétre veszem el. Hamar megunná.

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/45Időpont 03-20 22:04 Privát üzenet
Semmi baja nem lesz 2 hét szobafogságtól, nem vagy hárpia, nyugodj meg. De azt azért ne reméld, hogy emiatt soha többet nem fogja csinálni. :)

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/45Időpont 03-20 22:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nálunk a szobafogság mindenféle kütyü-megvonással jár.

# 5/45Időpont 03-20 22:07 Privát üzenet
Szobafogsag, telefonelvetel. (Ilyen esetekre buta telefont vennek, amibe csak a csaladtagok szama van benne, hogy ezt kapja cserebe.) Nehogy mar a nyul vigye a puskat! az a legbosszantobb az egeszben, hogy nem tudtatok rola, hogy elment. Ha baja esik, hol keresitek? Ezt neki is meg kell ertenie!

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/45Időpont 03-20 22:07 Privát üzenet
A kérdés az, hogy miért kellett kilógnia? Nincs bizalma elkéredzkedni. Elvileg a "legádázabb" kamaszkorban van, túltiltással ezt lehet elérni.
Szobafogsággal manapság nem sokra mész, max. ha az összes elérhető kütyüt is begyűjtöd tőle (úm: telefon, notebook, számítógép). Suliidőszak lévén a hétköznapi szobafogság eleve kicsit vicces, nyilván suliba mehet.
Komolyabb beszélgetést javasolnák ebben az esetben.
Nyilván nem dícsértem volna meg én sem, de ez a büntetésforma manapság már nem igazán hatja meg az ifjúságot.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/45Időpont 03-20 22:09 Privát üzenet
te vagy a hárpia!!!
2 hét szobafogság a 16 éves fiadnak????? hol élsz te??? :D de legalább tudod, ennek a szökés a vége, akkor most mennyivel vagy előrébb???

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/45Időpont 03-20 22:29 Privát üzenet
Mint az amcsi filmekben mi? Hirtelen felkapcsoltad a villanyt és még drámai zene is szólt, ugye? Kamu gyerek, aludjál...

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/45Időpont 03-20 22:30 Privát üzenet
Szobafogságnak tényleg csak úgy van értelme, ha minden gépet elvesztek tőle. A férjednek gratulálok. Pont így kell felelőtlen sz@rházit nevelni.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/45Időpont 03-20 22:36 Privát üzenet
1 2 3 4 5

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
MIT TEHETNÉK? A fiam 18 éves lett. Sajnos nem akar se dolgozni, se itthon segíteni. Délután elmegy, hajnalban jön haza, délig alszik, eszik, fürdik és újra elmegy.
Ma éjjel a 16 éves fiam részegen jött haza. Szerintetek ha majd felébred mondjak/kérdezzek tőle valamit erről? Vagy büntessem meg? Ti hogy reagálnátok? 34/n
Szülök, ti meddig engednétek el a 17 éves lányotoka? Nem egyedül jönne haza.
Mit szólnátok, ha a kamasz 16 éves lányotok csináltatna piercinget (az arcára) és nem szólna nektek csak úgy menne haza egyik nap?
Mit reagálnátok ha a 14-15 éves lányotok egyszer azzal menne haza hogy terhes a barátjától, (nagyon szeretik egymást) Melléjük állnátok/kitagadnátok/követelnétek a vetélést?
14 éves nevelt fiam tetovalast akar . én nem tudom mit tehetnék ellene elmegy és már ugy jön haza hogy megvan neki . mijen bajom lehet ebből?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu