Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig támogatják általában a...

Meddig támogatják általában a szülők a gyermekeiket?

Figyelt kérdés
Egyetemista 22 éves fiú vagyok. Szüleimnek nem tetszik, hogy még mindig tanulok, ők inkább azt szeretnék, ha már dolgoznék. Egyetem alatt nem tudok dolgozni járni, mert elég nehéz sulit választottam. Rengeteg a házi dolgozat, sokszor még éjfél után is azzal foglalkozom. Most a nyáron vállaltam munkát, de sajnos ez a munka nem tetszik a szüleimnek, mert nem sokat fizetnek. Nem találtam jobban fizetőt. Nem akarom abbahagyni az egyetemet, mert nagyon tetszik, de sajnos már nem akarnak anyagilag támogatni, főleg a tanulmányaimat nem. Szüleim mindketten dolgoznak,ötven év alattiak és egyetlen gyermekük vagyok. Mit tehetnék, hogy elfogadják, hogy be akarom fejezni az egyetemet, még két évem van. Ha sikerül, utána akár jó keresetem is lehetne. Próbáltam velük erről beszélni, de nekik csak a pénz fontos.

2017. júl. 25. 16:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
28%

mivel a felsőoktatásban tanulók relatíve kis százaléka tanul orvosi, jogi, vagy más olyan képzésen ami tovább tart mint 3.5-4 év, így a legtöbben valóban diplomázni szoktak 22 évesen.


Én, és rajtam kívül nem egy ember az orvosin képes arra hogy dolgozzon mellette. Van aki négy-hat órás műszakot vállal kórházban(igen van olyan kórház, ahol lehet ilyet, hála a munkaerő hiánynak)vagy korrepetálást vállalnak általános vagy középiskolásoknak, többen bébiszitterkednek...tehát nem szigorúan vett diákmunkán vannak gyárban, de mégis pénzt keresnek, nem is keveset.

2017. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyárban nincs diákmunka.

De akkor is lehetetlen 6 órát dolgozni mellette, paradoxon. Nincs annyi óra egy napban.

Esetleg még hétvégén szoktak ÁOKra járók dolgozni (max. 10%) akik vagy különleges tanulási képességekkel rendelkeznek, vagy kibuknak.

2017. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy orvosin inkább az elég korrekt ösztöndíjakra hajtanak, szóval dolgozni értelme sincs túl sok mellette.
2017. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
45%

Gyárban nincs diákmunka.


de van:-) Gimi utáni nyáron diákmunkásként dolgoztam a Jászberényi Elektrolux hűtőgépgyárban és a Szolnoki Béres gyógyszergyárban is


Vannak ismerőseim akik a Legóban vannak diákmunkán, vagy Nyíregyházán a Konzervgyárban, esetleg nyomdákban.

2017. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
95%

Hát az eudiákok.hu oldalon nincs gyármi munka, pedig ha jól tudom az ottani diákmunkák csak a hivatalósak. Mindenesetre ebben lehet, hogy igazad van, nem tudom. Bár az is lehet, hogy az ismerőseid bár diákok ott nem diákként dolgoznak. Mondanom sem kell gondolom, hogy egyetem mellett gyárimunkát épeszű ember nem vállal.

Na mind1. Mostmár ne offoljuk szét a kérdést.

2017. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

73%-os, attól hogy valaki dolgozik orvosi mellett még nem feltétlenül bukik ki. Én a heti 8 óra bébiszitterkedéssel összegyűjtök havi 50 ezret, amivel meg se szakítom magam, elmegyek érte az oviba, kis játszótér, adok neki vacsorát, lefektetem és mellette maradok még egy órát míg alszik és a szülők hazaérnek. Tehát igazából van alkalmanként minimum egy órám mikor tanulhatok mert már alszik, de ezt is fizetik. Emellett kapok vacsorát, fizetik a helyijáratos bérletemet, ihatok kávét vagy amit megkívánok. Ez még havi kb 10 ezer természetbeni juttatás.


Csoporttársam korrepetál, három tanulója van, alkalmanként egy órát tanít, 3000/ alkalom heti 18 ezret megkeres, úgy hogy max heti 6 órát dolgozik. Havi 28 órával megvan neki a 72.000.


Semmi sem lehetetlen csak akarni kell. És nem vagyok különleges képességű, átlagos képességűnek mondom magam, csak szorgalmas vagyok.

2017. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
21%

73%os, abban igazad van, ők nem orvosin vannak hanem más szakokon, ahol több a szabadidő.


[link]


Itt van, ők ezek keresztül csinálják:-)

2017. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%
18:02 Nem azért, de te biztos pesti vagy ezzel a 3000 ft/óra korrepetálással, meg bébiszitterkedéssel, vagy pedig kamu. A diákmunkák 90%-ban ótvar munkák, tudom, próbáltam már vagy 100-at, lány létemre 15 kilós autóaksikat kellett hármasával emelgetem 9 órán keresztül, volt fél óra ebédszünet és ennyi. Attól, hogy neked protekciód van az óvodában és vannak annyira i.dóták, hogy ennyit is fizetnek neked, attól még nem ez az általános és normális, csak úgy közlöm veled. Nehogy váratlanul érjen, mikor kilépsz a való világba.
2017. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%

Igen Pesten tanulok, de miért lenne kamu? Harmadéves orvosis hallgatóként és leendő gyermekorvosként, több éves(6) bébiszitteri tapasztalattal(0-7 év) bizony eléggé népszerű vagyok a bébiszittert kereső családok között. Rengeteg ilyen munkalehetőség van van facebookos csoport és több online felület is. És én még nem is kérek sok pénzt van aki hasonló kvalitásokkal jóval többet ér.


A korrepetálás ára pedig ennyi, emelt biológia, és kémia, valamint közép fizika, egészségügyi alapismeretek és matematika érettségire tart felkészítő órákat sikergaranciával, általános iskolásoknak pedig szintrehozó órákat tart ezekből a tárgyakból.

2017. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
64%

Ja is de igen, itt ez a normális... van ismerősöm aki bentlakó bébiszitterként van egy három gyerekes családnál, kap 100.000 készpénzt, szállást és napi háromszori étkezést is. Igaz ott minden nap ott kell lenni, bár csak napi pár órában, bölcsi-ovi után.


De hasonló bébiszitter árak vannak Szolnokon és Debrecenben is, ezeken a helyeken is dolgoztam már. Közöm pedig nincs óvodákhoz nem tudom honnan vetted. Olvasgass utána, ha gondolod adok facebook csoport nevet ott fel vannak tüntetve az óradíjak a legtöbb helyen. Most is keresnek egy hétre ottlakással három gyerek mellé 120 ezerért.

2017. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!