Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le aput hogy...

Hogyan beszéljem le aput hogy a húgom ne kapjon egy új tabletet?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap apum megkapta az első nyugdíját és gondolta ránk a gyerekeire költi. Húgom 7 éves és neki egy tabletet szánt mert amit 3 éve kapott még anno 4 évesen azt már ripityára törte. Alapból is gépfüggő a gyerek és agresszív is a játékok miatt de ezt már túlzásnak tartom, hogy egy vadiúj modern tabletet kapjon... Senki más nem is használhatná csak ő és akkor amikor akarja... Valami tippek a lebeszéléshez? Nem akarom hogy jobban el legyen rontva

2017. júl. 26. 10:23
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
52%
20ezer forintért nem olyan erős lesz az a tablet..
2017. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
63%
Hát a vadiúj modern tablet és a 20k-s tablet elég messze van egymástól.
2017. júl. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Gyárilag vadiúj úgyértem nem modell szerint. És igen a masik hogy nemlesz erős egy 20k-s tablet. 4 évesen sokkal jobbat kapott amit 3x összetört mondjuk azért nyavajog egy ideje újért. Most is itt sír érte mert apám geltanácstalanodott hogy biztos kell-e neki és most követeli már húgom így nem is kérdés hogy kocsiba ültünk és uton vagyunk...
2017. júl. 26. 11:35
 14/38 anonim ***** válasza:
79%

Hány éves vagy, kérdező?

Ha le akarod beszélni apukádat hogy tabletet vegyen húgodnak, mondd el neki is azokat, amiket ide írtál. 7 évesen szerintem is túlzás egy tablet, főleg hogy már 4 évesen is kapott egyet. Ha azt összetörte, akkor erre sem fog jobban vigyázni, nem fogja megbecsülni ha csak így megkapja. Ha mégsem sikerül lebeszélni, akkor legalább korlátozni kéne hogy mennyit használhatja, mert alapból játékfüggő, és agresszív, ez pedig később sem lesz jobb ha semmit sem csináltok.


Öcsém 10 éves, szülinapjára kapott egy tabletet nagymamánktól. Azóta állandóan azt nézi, hozzá sem lehet szólni, ha pedig a játékban meghal a karaktere vagy ilyesmi, akkor agresszív, csapkod, dühöng, ordibál. Anyámék már próbálják korlátozni, hogy pl. naponta 2 órát használhatja, és csak este 9-ig, de nem tartja be, volt hogy apámmal ordítozott, amiért kapott is pár pofont.. Ha pedig elveszik tőle akkor megsértődik, van hogy sír is.

Ezzel csak a többi válaszolónak akartam érzékeltetni, hogy talán nem a kérdezőt kéne oltogatni, mert 'jaj de irigy' hanem bele kéne gondolni, hogy mennyire káros ez egy gyereknek.

2017. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem inkább neked kéne tablet, kérdező de valami nyelvi-nyelvtanitó alkalmazást is le kell rá tölteni plusz valami logikai fejlesztőt is, mert a kérdésed azt jelenti hogy arról akarod lebeszélni apádat hogy ne kapjon tablettet, vagyis azt akarod hogy kapjon. Sikerült pont az ellentétét kérdezned mint amit akartál.
2017. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
35%
bocs, de 18 vagy???? Kb mintha egy tíz éves írt volna.
2017. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
Négy évesnek tablet? Vagy akár 7 évesnek is? Miért nem 300 ezres laptop?
2017. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
45%

Nem a puska a hibás, ha azzal lelőnek valakit.


A puskát a élet fenntartásra is lehet használni, de de mások vagy magad ellen is lehet fordítani.


Meg kell tanítani a puska használóját, hogy jó célra és helyesen használja és akkor az a javát fogja szolgálni.

Azzal hogy eltiltjuk a fegyverhasználattól azzal az életlehetőségét korlátozzuk.


A grafit ceruzával is lehet szörnyű dolgokat művelni, akár fizikailag, akár írásokkal vagy rajzokkal bántani másokat ─


lásd ->


Carlie Hebdo ->


[link]

2017. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
26%

"bocs, de 18 vagy???? Kb mintha egy tíz éves írt volna."


Stimmel. 7 évesen nem kapott tabletet s megállt a fejlődésben. (Némi fejlődés végül azért mégiscsak volt, ezért tűnik most 10 évesnek)

2017. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
53%
Hát én már azon lefagytam, hogy 4 évesen tabletet kapott a gyerek. Saját tabletet. Nem a pénz miatt, hanem mert tök nonszensz. Szerintem ne próbáld lebeszélni a szüleidet, ennek a gyereknek már mindegy, életében nem lesz normális ember. Remélem jó nyugdíjat kapnak a szüleid, mert abból kell majd eltartani a csajt életük végéig.
2017. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!