Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem le aput hogy...

Hogyan beszéljem le aput hogy a húgom ne kapjon egy új tabletet?

Figyelt kérdés
Sziasztok tegnap apum megkapta az első nyugdíját és gondolta ránk a gyerekeire költi. Húgom 7 éves és neki egy tabletet szánt mert amit 3 éve kapott még anno 4 évesen azt már ripityára törte. Alapból is gépfüggő a gyerek és agresszív is a játékok miatt de ezt már túlzásnak tartom, hogy egy vadiúj modern tabletet kapjon... Senki más nem is használhatná csak ő és akkor amikor akarja... Valami tippek a lebeszéléshez? Nem akarom hogy jobban el legyen rontva

2017. júl. 26. 10:23
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
#29 igen megvette nagyon örül de ahogy ismerem vagy nem fogja már értékelni és mindent elfelejt amit ígért érte vagy pedig összetöri majd újra.. #30 így van teljes mértékben :( én egy 22k fülest kaptam csak úgy amit nem értek mert hogy apám minek költött ma 70k-t amikor alapból szegények is vagyunk...
2017. júl. 26. 15:01
 32/38 anonim ***** válasza:
61%
Senki másnak nem fura h egy nyugdíjjasnak hét éves gyereke van? Hét éves unokája kellene h legyen....
2017. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
74%
A nyugdíjas lehet pl rokkant is ,de igaz ez nem derül ki a kérdésből.
2017. júl. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne lehetne? Van olyan ismerősöm akinek a papája 55volt mikor megszületett a lánya (ismerősöm anyukája). Igaz ők nem Magyaro-n éltek akkor, hanem Németo-ban
2017. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
37%
Vagy nyugállományba helyezett rendőr. Nekem technikai technikai cuccokra soha nem szerettek pénzt adni mert ugye 3 év alatt "én teszem tönkre" a telefont. Nyilvánvaló hogy 20k ért nem lehet normális tabletet venni nálunk is minden hónapban van valami baja és ez már neki 4-5 évesen a második. És tőlem várják el hogy 16 évesen javítsam mert ugye én "értek hozzá". Nekem soha nem volt egy droidos cucom se. Windows phone/mobilt használok mióta megjelent. Van még két testvérem de ők nem "értenek hozzá" pedig már egyikőjük 6 éve ezt használja és csak két évvel fiatalabb nálam . Nekik vesznek már másnap újat ha mérgükben szétverik mert vesztettek egy játékban. Én meg a véletlen leejtett szarrá törttel mászkálok hónapokig. Más kérdés hogy nekem meg szó nélkül megvették a drága robogót amikor meglett az am jogosítványom. Visszatartani nem lehet őket, hogy ne vegyék meg. Nálunk is örült neki rá három hónappal csinálnom kellett egy hard resetet mert nem kapcsolt, és csak én értek hozzá xd. És utánna meg rakjak vissza mindent szart. És utána megy a hiszti és mindenki követeli tőlem hogy hova lett a játék mentés. Szóval kedves kérdező számíthatsz rá hogy neked kell majd javitgatnod amíg szét nem veri xd
2017. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
57%

"Senki másnak nem fura h egy nyugdíjjasnak hét éves gyereke van? Hét éves unokája kellene h legyen....


"


Vén kecske is megnyalja a sót.

2017. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem válaszolni jöttem, már amúgy is mindegy, ha megkapta a tabletet.

A kérdezőt szerettem volna megdicsérni, amiért ennyire aggódik a húga miatt. Igazuk van azoknak, akik azt írták, hogy sem egy 4, sem egy 7 éves gyereknek nincs szüksége tabletre, főleg nem úgy, hogy a szüleik nem szabják meg, hogy mennyit használhatják.

2017. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, igazad van!

Kérdező, szerintem is nagyon kedves tőled , hogy aggódsz a tesódért.

A tablettel az a fő baj, hogy nagyon könnyen függőséget okoz (még felnőttek körében is). Rontja a memóriát, és károsítja a vegetatív idegrendszert. Utóbbinak az az oka, hogy egy iskolás (!) gyerek max 45 percig tud koncentrálni, utána az agynak és az egész szervezetnek pihenésre van szüksége. A 45 percet a laptopon ezerrel működő játékokkal észrevétlenül lépi át egy felnőtt is, nemhogy egy gyerek, 7 évesről nem is beszélve!

Másrészt, ha elveszi tőle a szülő, akkor nagyon rossz reakciót okoz, hiszti, dühroham, így ebben az esetben is károsítja az idegrendszert.

A mai gyerekek között ezért (is) van ennyi kezelhetetlen.. a pedagógusok tudnának erről mesélni.


Aki azt írja, hogy nem való 7 évesnek laptop, az nem azért írja, mert irigy, rosszindulatú, vagy gonosz, hanem azért, mert sok problémát lehet azzal megelőzni, ha nem kap idejekorán olyan eszközöket egy gyermek, amelyek még nem az életkorához igazodnak.


Érdemes olvasni a témában, de talán az is elég, ha végiggondoljátok ez irányú tapasztalataitokat..

2017. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!