Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nevelőapám fenyeget! Mit tegyek?

Nevelőapám fenyeget! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindenért engem okol, mindenért engem ordibál le, ő a tökéletes és ha valamiben nem értünk egyet, akkor kiabál. Pl nem engedi, hogy felvigyem a kaját a szobámba, miközben én takarítok magam után, de még a lépcsőket is nekem kell felmosnom. Nem a takarítással van baj, hanem hogy beszólogat, folyton kínos helyzetbe hoz a pasim előtt, mindig lemond. De ha itt a pasim, akkor nem mer fenyegetni. Mindenen azonnal felkapja a vizet, tiszta idegbeteg. Ma is megjöttek, kérdeztem, hogy hol a tablettám (gyógyszert szedek egy betegségemre) és azért is elkezdett kiabálni... Vagy fésültem a hajam és mutogatta az öklét, hogy ,,látod ezt? Úgy orron b szlak, hogy elered a véred!"

Ő felnőtt 35-40 év körüli én meg 17 éves csaj vagyok!

Anyum meg olyan, mint a papucs mellette, csak bőg miatta, de semmit nem tesz. Sőt, sokszor még mellé is áll. Az a családi program, ha összeül a család, hogy engem, meg a pasimat kibeszélik. A pasim már egyszer beszélt velük, hogy a stressz előhozza az epilepsziát (arra szedem a gyógyszert, mert epilepsziás vagyok), ezzel célozva arra, hogy miattuk vannak rohamaim. Azóta utálják a pasimat, de csodálkoznak, hogy már miért nem jár ide, csak én hozzájuk. Nem tudok elköltözni máshoz... Nem merem feljelenteni, mit lehetne tenni?



2017. aug. 2. 12:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Járok hozzá, de sajnos ott sem jobb, messze van a suli onnan (és a pasim is), nincsenek ott barátaim :/
2017. aug. 2. 13:08
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
Apád mit szól hozzá, hogy ez a majom így fenyeget téged? Miért nem megy át, és b@ssza szájon?
2017. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Legyél barátodnál minél többet. Ha végeztél az iskolával meg lépj len
2017. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó bekezdésed alapján: reményed se legyen, míg el nem kerülsz el otthonról! Akármi az oka a nevelőapád minősíthetetlen viselkedésének, mindened lehet, csak igazad nem. Anyád hozzáállása pedig rátesz egy lapáttal. Hogy ennyire védtelen vagy, betegségedtől függetlenül is te lennél a pofozóbábu. Akaratlanul ugyan, de még "biztatást, önigazolást" is kap, hogy alázhat, élősködhet, terrorizálhat kedvére. Gondolom, a "helyét" félti, nehogy anyud észbekapjon, oszt jól kipenderítse.

A srác szülei hogyan viszonyulnak hozzád? Előítéletesek, tapintatosak, de "tartanak" tőled? Vagy maximálisan elfogadnak?


Mennyire súlyos az epilepsziád? ? ? ?


Mennyire számíthatsz önmagadra, ha egyedül, vagy a srác segítségével megpróbálsz önállósodni? Komoly a kapcsolatod? Távolabbi rokon, akire számíthatnál? Anyagiak? Tanulsz még? Valami munkahely kinéz? Van valami életképes terved, célod, képed arról, merre indulj?

(ha akarod, írj privibe)


Anyád nem fog kiállni melletted, tehát neked kell lépni : minimum a gyámügy, de jó, ha a szakorvosodat is megkérdezed, mik az esélyeid, kihez fordulhatnál. Mert ha súlyosodik, mélyül az egészségügyi problémád, az neked keseríti majd az életed.

2017. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Mennyire súlyos az epilepsziád? ? ? ?


Mennyire számíthatsz önmagadra, ha egyedül, vagy a srác segítségével megpróbálsz önállósodni? Komoly a kapcsolatod? Távolabbi rokon, akire számíthatnál? Anyagiak? Tanulsz még? Valami munkahely kinéz? Van valami életképes terved, célod, képed arról, merre indulj?

Komoly a kapcsolatom, mamámékra, nem keresek sok pénzt, tanulok, brigádoztam, de keveset adtak, nem tudom merre menjek. Ha nem veszem be minden nap reggel és este a gyógyszert, akkor kis rohamaim vannak, de nagy is előfordulhat.

2017. aug. 2. 14:49
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyi én saját tapasztalatból mondom, hogy ha mégegyszer ok nélkül fenyeget/ szidalmaz/ beszólógat, akkor szedd össze magad és erélyesen olvass be neki!!! Ne hagyd magad, állj fel nézz a szemébe és mond meg neki ami jár. Ez az "ember" neked senkid, semmi közöd nincs hozzá. Engem is a nevelő apám a végletekig terrorizált így mint most téged és akkor annyira elszakadt nálam a cérna, hogy nem érdekelt mi lesz...az se hogy megüt és úgy leüvöltöttem mint a sz.art. Nem mert utánna már arcoskodni velem. Vagy még azt javaslom neked, hogy apudtól próbálj segítséget kérni. A lényeg, hogy ne hagyd magad egy ilyen sz.arházinak!!
2017. aug. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben már egy flakon paprika sprayt fújtam volna a szemébe. Amúgy csak azt tudom mondani mint a többi hozzászóló: Gyámügy, kolesz, 18 évesen meg lépj le. Addig aludj mondjuk többet a barátaidnál/barátnőidnél, pasidnál, apukádnál. Esetleg nagyszüleidhez vagy más rokonokhoz nem tudsz menni?
2017. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Már az anyumat is fenyegeti :( Már vele is kiabált és megfenyegette, hogy ő kire meri felemelni a hangját, mert én velem kiabált és anyum leállította.
2017. aug. 11. 23:44
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Változott valamit a helyzet?
2017. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!