Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a...

Szülők! Mit tennétek, ha a kamasz vagy fiatalfelnőtt gyermeketek szinte minden hétvégén tajtrészegen állítana haza?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott egy a 18. életévét még be nem töltött lány vagy fiú gyermek, aki rendszeresen jár bulizni péntek vagy szombat este. A bulik alkalmával pedig rendszeresen lerészegedne, de olyan mértékben, hogy a lábán is alig bír megállni. Ezek után pedig az elkövetkezendő néhány napban betegen feküdne a másnaposságtól.


Mennyiben lenne más a reakció ha a gyermek már elmúlt volna 18 éves?



2017. aug. 23. 14:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
36%
Kidobni vagy magarahagyni semmikepp sem hagynam, hisz a sajat gyermekem. De leulnek vele egy alapos beszelgetesre, es ha az nem hasznalna elvinnem pszichologushoz.
2017. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#7 A legtöbb 18 éves még bőven gyermek, ha az érettséget nézzük, jobban illik rájuk a nagykorú megnevezés, mintsem a felnőtt, mert nem azok. Ennyi idősen a többség pedig még tanul, aki évvesztes volt vagy előkészítőbe járt (esetleg bukott) még le sem érettségizett 18 évesen, aki pedig igen az általában szakmát tanul vagy megy a felsőoktatásba. Ha pedig mégis dolgozik általában nincs olyan szintű keresete, hogy saját lábra tudjon állni, sőt sokáig nem is lesz.


A problémás gyermek kidobása csak árt, azzal olyan leejtőbe kerülhet, amelyből nehezen van kiút. Azonban itt valamiért népszerű problémamegoldás a kidobás, remélhetőleg nem vagytok vagy lesztek szülők.

2017. aug. 23. 14:43
 13/33 A kérdező kommentje:
Azért a végére jön pár értelmes válasz. :)
2017. aug. 23. 14:43
 14/33 anonim válasza:
78%

Mintha a 17 éves (nemsoká 18) fiamat írtad volna le.

Minden pénteken vagy szombaton eljár bulizni. Bár éjjel nem látom milyen állapotban jön haza (vagy alszom, vagy épp éjjeli műszakom van), de általában reggel látom rajta hogy eléggé másnapos. Olyankor reggel kér egy jó erős kávét, Algopyrint és megy a dolgára. (ha segíteni kell akkor segít a kertben, udvaron)

2017. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
55%

áldott jó gyerek, aki szétcsapja magát minden hétvégén és fetreng két napig.

hogy is megy úgy tanulni v melózni ha napokig halálán van?

2017. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Sok mindentol fugg. Dolgozik e mar, milyen a tanulmanya a suliban, azon kivul h iszik hetvegen van e mas is pl fuvezik e vagy valami durvabb stb. Nekunk jo gyerek, szerencsere nincs kulonosebb gond vele suliban, el-el megy iszogatni persze van h reszegen jon haza de legalabb hazajon es lefekszik. Ha masnapos is megcsinal mindent maganak mert tudja h nincs mar tutujka, a sajat laban is megtud allni es onallo. Lehet h a gyermeked most eli ki magat. Adj neki egy kis idot az sincs kizarva h megunja a sok rosszulletet es nemfog mar menni minden hetvegen. Ha megis, vonjatok meg tole dolgokat. Ti tudjatok mit szeret stb. Az h nemadtok penzt neki buliba oke de azer legyen nalla valamennyi h hazatudjon jonni. Inni a ti penzetek nelkul is tud de inkabb erjen haza biztonsagban. Es még szerintem orulhettek am ti is h minden ilyen alkalom utan otthon van esjol van. Ismerosom fia sajnos nem csak iszik hanem sziv is valamit a haverjaival, gyakran nem jut haza es mar tobbszor a rendorseg hivja a szuloket. Teljesen kivannak a sok idegeskedestol. Mar mindent megprobaltak. Szepen leulni vele beszelni, segiteni neki, nem hepajkodni vele de semmi valtozas. A csunyabb elbeszelgetes meg minden mas se...ha rossz a tarsasag amiben van nehez kihuzni onnan ha ő jol erzi magat benne...
2017. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
43%

Jaj istenem, ezeketet a kommenteket. Az elvonó volt a legjobb :D Persze, elvonóra kell küldeni egy 17-18 éves srácot aki péntekenként bulizik a barátaival.


Én is hasonlóan működtem anno, a szüleim nem fogalkoztak vele. Mindig haza tudtam menni, szépen kinyitni a kaput/ajtót, visszazárni és aludni térni. Olyan probléma soha nem volt hogy detoxból vagy az árokból kellett hazavinniük. Mondjuk én másnap délelőttre mindig rendben voltam, azt a részét nem is értem hogy napokig másnapos utána.

2017. aug. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%

En ugy oldottam meg a felnott gyerekeimmel, hogy mondtam nekik, hogy amig otthon laknak tisztelniuk kell ez en eletmodomat. Ahhoz a motto pedig, no cigi, no pia, no drog. Aki ezt nem tiszteli az nem lakhat otthon. A cigizes es a drogozas egyaltalan nem jellemzo a gyerekeimre, a pialast pedig esetleg moderaltan lehet, reszegeskedni nem.

Aki ezt nem veszi tudomasul, az koltozhet. Mert aki az elonyet elvezni akarja a "mama-hotel"-nek, akkor a hatranyat is tessek elfogadni, magyaran azt hogy tekintettel kell lenniuk az anyjukra aki utalja a reszegeket es a drogosokat.

Pardon, ennyi tisztelet nekem is kijar.

2017. aug. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
66%
Én szégyellnék egy ilyen undorító és primitív gyereket. Lánytól különösen visszataszító viselkedés ez. Nem mintha fiútól guszta lenne. Szánalmas, ha valakinek a pia jelenti a szórakozást. A rendszeres ivás pedig már alkoholizmus.
2017. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%
Közölném vele hogy nincs zsebpénz, azt a pénzt elihatja, amit saját maga megkeres. Viszont ha elfogy tőlem ne várjon utánpótlást. Kap enni, fizetjük utána a rezsit és az iskolai dolgait, de ennyi. Nincs mobilfeltöltés, nincs pénz pizzarendelésre nincs márkás ruha, nincs nyaralás befizetése stb. Azzal a pénzel gazdálkodhat amiért megdolgozik, abba nem szólok bele mire költi. Ám ha romlik a tanulmányi eredménye, akkor további szigorítások várhatóak. És közölném vele hogy fizetős egyetemről az én kontómra ne is álmodjon. Ha értelmes a gyerek akkor pár alkalom után felfogja hogy nem jó ha nem marad másra az iváson kívül és változtat, ha meg nem az, akkor bármilyen más szankció is értelmetlen lenne. Mert ha belegondolunk akkor havonta legalább 10 napot részegen vagy másnaposan tölt, ami rengeteg.
2017. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!