Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a...

Szülők! Mit tennétek, ha a kamasz vagy fiatalfelnőtt gyermeketek szinte minden hétvégén tajtrészegen állítana haza?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott egy a 18. életévét még be nem töltött lány vagy fiú gyermek, aki rendszeresen jár bulizni péntek vagy szombat este. A bulik alkalmával pedig rendszeresen lerészegedne, de olyan mértékben, hogy a lábán is alig bír megállni. Ezek után pedig az elkövetkezendő néhány napban betegen feküdne a másnaposságtól.


Mennyiben lenne más a reakció ha a gyermek már elmúlt volna 18 éves?



2017. aug. 23. 14:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
28%
30as, gratulálok a szüleidnek, igazán felelősségteljesen neveltek téged.
2017. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeim mind verik a harmincat, így én már múltidőben beszélhetek erről a problémáról. Én mindig értésére adtam minden kölkemnek, hogy a zsebpénz nem alanyi jogon jár, csak adható. Nem magától terem, hanem azt valakinek, jelesül nekem, elő kell teremteni. Én pedig nem azért dolgozom, hogy ő a kocsmába hordja a keresetemet. A pénz arra való, hogy általa elérjük a céljainkat, az pedig épeszű embernek nem lehet cél, hogy eszméletlenre issza magát. Ha bármi kellett nekik, akkor is arra biztattam őket, hogy spóroljanak rá, aztán ha látom az igyekezetüket, segítek. De önerő nélkül ne várjanak el semmi luxuscikket.
2017. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

nem értem ezt a 18 előtt és utáni dolgot

szerintem semmivel se változik

attól ugyanugy maradhat gyerek 19 évesen

majd akkor lesz felnőtt, ha felelősséget vállal maga után

nem pedig akkor lesz nagykorú ha elmúlt 18 éves ...

én így gondolom..:/

2017. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!