Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek, ha a...

Szülők! Mit tennétek, ha a kamasz vagy fiatalfelnőtt gyermeketek szinte minden hétvégén tajtrészegen állítana haza?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy adott egy a 18. életévét még be nem töltött lány vagy fiú gyermek, aki rendszeresen jár bulizni péntek vagy szombat este. A bulik alkalmával pedig rendszeresen lerészegedne, de olyan mértékben, hogy a lábán is alig bír megállni. Ezek után pedig az elkövetkezendő néhány napban betegen feküdne a másnaposságtól.


Mennyiben lenne más a reakció ha a gyermek már elmúlt volna 18 éves?



2017. aug. 23. 14:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, rólad van szó.

Attól,hogy 18 vagy, még nem jelenti,hogy azt csinálsz, amit akarsz.

Ha valaki szinte midnen hétvégén tajtrészeg, az gáz. Ott gondok vannak. Én nem asszisztálnék hozzá, se pénzt, se másnap nem szolgálnám ki és nem mosnám a hányást se.

Ez a viselekdés emberileg, párkapcsolatilag, és munkavállalás szempontjából is taszító.

Mit tennék? NEvelném! Megelőzés! Ha úgy nevelem, hogy ne viselkedjen így, akkor nem fog így viselkedni, az biztos.

2017. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
29%

Jajjj idtenem.... nevelési tanácsadás a 18-25 éves korosztálytól, akikkel a kutya nem foglalkozik, akik azt sem tudják mi a barátság, vagy a bulizás.....

Ismerek ilyen embert, akit leirt a kerdező, és? Felnött elhagyta, ma családos férfi... nem iszik, eltartja a családját....

En is jártam bulizni MINDEN péntek, szombat, bár én részegre nagyon ritkán ittam magam.... de felnöttem, nem iszok, nem dohányzok, dolgozok......

Ismerek olyat is, akit a szülei egyfolytában nem engedték sehova, anno baratai nem voltak, és most 30 éves letére drogozik, iszik, anyjat huzkodja le, mert nem dolgozik.....

Na, akkor most hogy is van ez?

2017. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó, én meg olyat ismerek aki kamaszként is eljárkált bulizni, jelenleg 34 éves, otthon lakik, nem dolgozik de még mindig hétvégente részegre issza magát.

Hogy is van akkor ez?

2017. aug. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
67%
Azert ez erősen emberfüggő.... nem törvényszerű, hogy azaz ember, aki minden hétvégén részeg, az felnött korára alkoholista, lezülött ember lesz.
2017. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
28%
Mint ahogy az se hogy megváltozik és jóravaló ember lesz belőle. Szerintem havi egy-max kettő buli bőven elég lenne.
2017. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Eu is emberfüggő. Neked elég lenne, de x.y embert ezert ne itelj el....
2017. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
31%

Ha kamaszkorú gyermekem lesz, akkor a bulizásra, részegségre, cigizésre vonatkozó szabályokat mindenképpen átbeszélem majd vele. Kizártnak tartom hogy szembeszálljon az akaratommal, ezekben a témákban, amíg a családjával él egy háztartásban.


16 éves korától elengedném bulizni, persze nem rendszeresen. Függ attól mennyire lázad, milyen a tanulmányi eredménye, mennyire megbízható. 18 éves kor alatt nem nézném jó szemmel az ivászatot, de ha 1 tanévben egyszer részegen jönne haza egy buliból nem akadnék ki rajta. Természetesen elbeszélgetnék vele, hogy több ne legyen az ő érdekében, mert jó kis büntetéseket találunk ki az anyjával ketten.


18 éves kora után mehet bulizni, amíg a tanulmányi eredménye is rendben van. De továbbra sem jöhet haza részegen évi 2-3 alkalomnál többször. Ha akkor is velünk él amikor megkezdi a főiskolai/egyetemi tanulmányait, akkor lazábbra venném a formát, de nem tudnám tolerálni a rendszeres tajtrészegségét, hamar ugatnék érte. Ha visszavesz akkor oké, ha nem, akkor az anyjával átbeszélnénk a további lehetőségeket. Egy biztos erőteljesen beszabályoznánk, vagy megvonnánk a támogatást.


Cigizni viszont felnőttkorában sem engedném, leüvölteném érte. Nem érdekel hogy e cigi, meg egyebek.


28/F

2017. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Mondjuk lehet 18 évesen már nehéz megtanítani egy "gyereknek" a mértéktartást. Bevallom nincs még gyerekem csak tervben pár hónapja, de rám ez lett volna hatással 18 évesen:

Először is egy normális hangvételű, komoly beszélgetés. Mert ha azt mondod neki, "vagy abbahagyod az ivást, vagy kib.lak, mint macskár sz.ni", akkor nyilván pont ennek az ellenkezőjét fogja csinálni. Lehet, hogy ezt 3-4 ilyen este után is át kell majd beszélni, de szerintem ha valamennyi tisztelet van benne irántad, akkor meg fogja érteni.

Meg nem tiltani kell semmitől sem. Egyszerűen csak meg kell neki mondani, hogy szeretnéd, ha nem inná magát magatehetetlenre, mert ez neked nagy fájdalom. Nem azzal van a baj, hogy eljár hétvégente, vagy iszogat, hanem hogy túlzásba viszi.

Na ez volt a lightosabb verzió. Természetesen hogyha ezen nem tud változtatni pár héten belül kicsit sem, akkor sajnos maradnak a durvább módszerek. Például nálunk is úgy volt, amit már említettek, hogy saját keresetből azt csinál amit akar. Nekem anya csak akkor adott pénzt anno ilyenekre, ha tudta, hogy nem elég a fizetésem, vagy abszolút nincs pénzem, vagy valamit ünnepeltem, ilyenkor természetesen "támogatta", hogy iszogassak kicsit. Hozzáteszem én mondjuk akkor már ha jól emlékszem elmúltam 18.

Szóval nem kell azonnal letámadni, próbáld meg kicsit "b.szogatni" vele, meg inkább megkérni, hogy próbáljon mértéket tartani. Ha nem hajlandó, akkor meg zsebpénz megvonás, egyéb büntetések. Például egyik ismerősöm édesapja csinálta azt, hogy megmondta előre, hogy ha tök részegen jön haza, akkor nem engedi be. Nem is engedte. Nyár volt, kihúzott neki a teraszra egy matracot oszt' jóéjszakát.

2017. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Miket olvasok...nincs 18 eves es hetente reszegen jar haza? Ez Magyarorszagon lehetseges? Es a valaszadok tobbsege szerint nincs is ezzel gond?

Itt ebben az orszagban ahol en elek - Ausztralia - illegalis 18 evet be nem toltott szemelynek alkoholt adni, illetve a szulei felelossegre vonhatoak a fent leirt esetben.

Ha rendeszeresen csinalna es ilyen mertekben akkor a gyamhatosag igencsak odanezne.

2017. aug. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
40%
15-16 évesen heti 6 napot jártunk esténként inni/bulizni/kocsmázni ami éppen volt, nem keveset ittam. Most normális ember vagyok, senki meg nem mondaná rólam. Inkább fiatalon igyon, mint később.
2017. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!