Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen engednétek el a...

Hány évesen engednétek el a lányotokat San Diegoba?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, három barátnőmmel szeretnék menni.

Az utazás árát én fizetném, nem a szüleim.



2017. szept. 1. 17:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
54%
Akármennyire érett az a 16 éves lány, nem engedném el. Ha lenne ott valami felnőtt szülő is, aki figyel rátok akkor azt mondom oké, érezd jól magad, de így hárman? Nem hiszem, hogy a barátnőid nagyon idősek lennének, plusz baromi messze van Amerika, nem 1-2 órás út.
2017. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
66%

nem adok forrást. keresd meg magad. ha volt annyi eszed hogy tények nélkül okoskodsz akkor legyen eszed arra is hogy kikeresed a légitársaságok szabályzatait.


Itt a 400-500e ftos repjegyed: [link]


szállásra nem hotel hanem airdnb.


a barátnőm nem töltötte be anno a 18at még is eljutottunk máltára és budvába (montenegro) idén. Ha kell kifizetett repjegyet is mutatok életkorral együtt.

2017. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
28%
Ahány évesen hajlandóak lennénk eltemetni. Maradj a seggeden!
2017. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
56%

utolsó, San diegoba a repjegy oda vissza 480 ezer, ha időben lefoglalja, ennél csak több lehet.


szállás egy hétre: student hostel színvonalú szálláson 10 napra(ennél rövidebb időre nem érdemes menni)115 ezer, ha normális szállást szeretne, ahol nem a patkányokat kell kirugdosni a közös zuhanyzóból ez lehet a duplája is. Mi 2*-os hotelbe szoktunk menni, semmi extra és ott 27 ezer egy éjszaka. Ennél olcsóbb nem igazán van, és ez se a belvárosban van hanem eléggé távol mindentől.


Étkezés: Ha naponta 7 ezret számolunk(lightos reggeli, ebéd, vacsora) már az is 70 ezer, és ez még csak ilyen hotdogárusnál és boltban vásárolt étellel érhető el, ha néha be szeretnének ülni valahova enni valamit, akkor ez naponta 12 ezer is lehet.


Máris közelít a millióhoz, és ebben még nincs biztosítás, nincs költőpénz, nem tömegközlekedtek, ne adj isten taxiztak, nem mentek el egy szórakozóhelyre, nem vettek szuvenírt, nem ettek fagyit, nem nézték meg a nevezetességeket....

2017. szept. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
28%
23as, azzal tisztában vagy hogy ez a repjegy csak egy útra szól, nincs benne az illeték, a poggyász stb? Már maga az illeték 40 ezer kb...
2017. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
47%

te meg tisztában vagy azzal hogy odavissza szól és benne van minden?:D

nem rég voltak errorfare jegyek 29-50ezer forintért pl new yorkba.


A kereső poggyászt meg minden fiszfaszt hozzáad. Amúgy most rákerestem pl san diegora 180 odavissza. airdnbn pedig 100e-130eből 10 napra kilehet hozni.


Tömegközlekedés pedig ki van épitve eléggé ahhoz hogy a legfőbb helyekhez eljussanak.


A kaja meg olcsó amerikában. akkor max tévedtem és nem 250e hanem 400e san diego, de még mindig nem egy millió.


new yorkba odavissza 80ért elrepülök neked bármelyik hónapban.

2017. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
73%

Miért, mi van San Diegoban, hogy pont oda vágysz már kiskorod óta?


Egyébként 16 évesen semmiképpen nem engednélek el, a Balatonig talán, de messzebb nem. Főleg nem ennyire messze.

18 éves korod után nyilván nem kérnél engedélyt, de még akkor sem nézném jó szemmel.

Négy kislány, több ezer kilométerre a hazájuktól, felnőtt kísérő nélkül, védelem nélkül, minimális nyelvtudással... a LEGTÖKÉLETESEBB célpont lesztek bármelyik zsebtolvajnak, rablónak, szexuális bűnözőnek, szervkereskedőnek vagy stricinek...

Ha már kiskorod óta erre vársz, akkor igazán kibírhatnád még, legalább amíg nagykorú leszel. Bár kinn nem fogsz annak számítani 18 évesen.

Gondolom azért nincs vésztartalék 1 millátok egy külön számlán, nem beszélitek anyanyelvi szinten az angolt, nem ismertek semmilyen önvédelmi módszert...

Felőlem menjetek, de elég, ha kizsebelnek, vagy kitesznek egy út szélén, vagy rosszabb... és már vége is a játéknak. Onnan nem lehet csak úgy hazatelefonálni, hogy apu gyere értem. Úgy eltüntetnek titeket, hogy többet az életben nem találnak meg, vagy ha igen, csak a testeteket.

De elég, ha csak baleset éri valamelyikőtöket vagy megbetegedtek. A szüleiteknek hitelt kell majd felvenni, hogy ki tudjanak hozzátok menni a kórházba és mellettetek maradni, amíg hazaengednek.


Tudom, tudom, ennyi erővel akkor soha senki ne menjen sehova, mert baj bárhol történhet, persze, de azért na...

Szerintem onnantól érvényes az "oda mész, ahova akarsz, éld az életed, bulizz, úgyse lesz baj" felfogás, hogy már magadért felelsz. De amíg a szüleidé a felelősség, addig nem.

2017. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
4%
most jut eszembe hogy 18 év alatt csak befogadó szülővel lehet utazni szóval a szállás költsége kiesik. bár valószinűleg a kérdezőnek nincs ott rokona így alapból bukja a dolgot.
2017. szept. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
91%

16 évesen utazhatsz repülőn a szüleid beleegyezésével. Illetve kell, hogy legyen konkrét ember Amerikában akihez mész.

Az én barátnőm 16 évesen New Yorkba repült ki egyedül de egy ismerős családjához ment.

2017. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
54%

18 év. És egy magabiztos angol nyelvtudás.

Ilyenkor baromira nem mérvadó h megkerested e rá a pénzt. Letojom h fizeted e magadnak.

2017. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!