Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a volt feleségemmel...

Válás után a volt feleségemmel maradt a fiam. Mivel én olaszban dolgozok. Havi 45 ezer gyerektartást fizetek + a menzát + foci edzést + rajziskolát. Mennyi lenne az elég egy gyerekre havonta? 160 ezret kért beiskolázásra.

Figyelt kérdés
Imádom a fiamat, két hetente küldök csomagot neki, havonta hazajárok akkor vele vagyok de azt látom nincs ruhája. Sokszor mondja nincs jó farmerja, anyukája késve fizeti az osztálypénzt. Tudom a méreteit, mindig küldök neki ruhákat de az anyja eladja. Felakart jelenteni a gyámhivatalnál mert az iskolai dolgokat megvetettem a nagymamával és nem neki adtam kézpénzben. E-naplóban volt a lista, mindent megvettek. Táskát, cipőt ruhát ezt mind a gyerektartásin kívül. Nagyon rosszul érzem magam nem sajnálom a pénzt de úgy érzem kihasznál
2017. szept. 5. 09:05
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
8%
Mivel te " olaszban" dolgozol. Ha annyira érdekel a gyerek, akkor feladpd a karriered, hazajössz, és neveled.
2017. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%
" Lorem ". Ha az úgy menne hogy az apának itélnék a gyereket. De ma még ott tartunk hogy bármit akarhat az apa, szinte semmi köze a biróság szerint hozzá, csak fizessen. Az anyák se mennek bele abba hogy az apa nevelje a gyereket. Az itt leirt eset miatt .
2017. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
71%

Lorem a gyereknevelés lényege nem az anyagi dolgok.. amelyek ugyan már, miért ne feleződnének? - Ismerős a helyzet, hogy az anya elmarja az apát a gyerek mellől és mindent lehúz róla anyagilag? A kérdező szereti a fiát, és szenved ettől, hogy a szép részéből kiszorult. A másik részből meg túlzásba esik az anya. Jópofa volt az 5-ös a számolókorongos kis költségvetés (a gyerek nem elsős, és a kérdező már így is túltett a kötelezőn - mindent ő vesz...)

Kérdező, zárd el a pénzcsapot.

2017. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó előtti egy ostoba, korlátolt nőszemély. Biztos nem véletlenül dolgozik az apa külföldön. Egyrészt biztos elege volt, hogy balkáni fizetés mellett nyugati árak vannak, másrészt sajnos a legtöbb értelmes ember már kivándorolt valahova és egyre több lesz az olyanok aránya, mint ez a nőszemély. Siralmas az ország jövőjére nézve.

Tudod ki költözne Magyarországra vissza nyomorogni.

2017. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
82%
45 ezer az tökéletes tartasdij egy gyerekre. Pláne, hogy a kérdező fizeti a menzat, foci edzést rajziskolat, mérő az osszes extra költséget is. Anyuka kap 13700 csaladi pótlékot, 10e csaladi adokedvezmenyt, tehát összesen 68700forintja van, amit rakolthet a gyerekre - plusz a fizetése. A beiskolázás meg nevetséges, az nem kerül 160ezer forintba
2017. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
87%
igen #15, főleg úgy hogy 9. osztályig a tankönyvek ingyenesek. Anyuka saját kényelmére akar pénzt pumpolni.
2017. szept. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
90%

Egyet nem szabad elfelejteni attól függetlenül, hogy kinek mit diktál itt az önérzete: azaz mi van a bírósági végzésben kikötve? Nálunk ugyanis úgy van leírva, hogy a havi %/fix gyerektartás mellett az iskolával, egészségügyi dolgokkal és szakkörökkel kapcsolatos költségek is feleződnek.

Az a mérvadó, amit a kérdező a bíróságon aláírt. Elő kell kaparni a papírokat és átnézetni ügyvéddel. Hogy ki mit gondol helyesnek és mit érez (kihasznál, deszemét), az itt érdektelen. A papír lesz a döntő.

Addig ne nyugodjon meg a kérdező, amíg ezek a dolgok nincsenek kiderítve.

2017. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
38%

15-ös: belegondoltál már abba, hogy apukának lehet bármilyen munkája, mert őt nem köti a gyerek, de az anyának meg kell elégednie olyannal, még akkor is, ha kevés a fizetés, ahol belefér a gyerek is?


Nekem volt már olyan munkahelyem, ahol napi 12 órát húztam le és a gyerek kárára ment. Ott is hagytam, mert nem működött a jó fizetés.

Nem azért szültem, mert bébisitternek akarom átadni a gyereket, és ez lemondással jár.


Nekem soknak tűnik az anya által kért összeg, de nem ismerem, nem tudom milyen helyzetben van.

2017. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
72%
Bele, 18. Bele bizony. Lévén én magam is egyedülálló anya voltam nem is olyan rég, azzal a különbséggel, hogy apuka a 10000 azaz TÍZEZER forint tartasdijat se fizette és nem volt ingyenes a tankönyv. Vendeglatasban dolgoztam 12-16 órákat, hogy meglegyen a gyereknek mindene. 45ezerből így, hogy apuka fizet mellette egy csomó mindent akkor is el lehet tartani egy gyereket, ha anyuka csak minimálbért keres.
2017. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%
Hisztinkék helyett a kérdező hallgasson a 17-re.A többi csak hőzöngés,az övé mg a jogi válasz.
2017. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!