Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Válás után a volt feleségemmel...

Válás után a volt feleségemmel maradt a fiam. Mivel én olaszban dolgozok. Havi 45 ezer gyerektartást fizetek + a menzát + foci edzést + rajziskolát. Mennyi lenne az elég egy gyerekre havonta? 160 ezret kért beiskolázásra.

Figyelt kérdés
Imádom a fiamat, két hetente küldök csomagot neki, havonta hazajárok akkor vele vagyok de azt látom nincs ruhája. Sokszor mondja nincs jó farmerja, anyukája késve fizeti az osztálypénzt. Tudom a méreteit, mindig küldök neki ruhákat de az anyja eladja. Felakart jelenteni a gyámhivatalnál mert az iskolai dolgokat megvetettem a nagymamával és nem neki adtam kézpénzben. E-naplóban volt a lista, mindent megvettek. Táskát, cipőt ruhát ezt mind a gyerektartásin kívül. Nagyon rosszul érzem magam nem sajnálom a pénzt de úgy érzem kihasznál
2017. szept. 5. 09:05
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
62%
(szépen kirajzolódik, hogy ki az elhagyott anyuka, vérmes lehúzó magatartással, pl. 22)
2017. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
61%

28!


Ha az anyuka mondjuk kapta az FHT -t, akkor az pont elegendő jövedelem a bíróság szerint a gyerek neveléshez, hiszen azonos az összege a gyessel illetve a mindenkori öregségi nyugdijminimummal. Plusz családi pótlék és a majdani gyerektartas, már meg is van, nem kell oda több.

2017. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
58%

"A mártírapák sztorijait, akiket kizsákmányol a gonosz exfeleség pedig mindig ilyen cinizmussal fogom kezelni, mert sokszor a töredéke sem igaz. " - én az anyucikákkal vagyok ugyanígy...

".. mi a legnagyobb problémád? Hogy fizetned kell ami sérti az önérzeted..." " egy nagy túróst, azt csak anyucika akarja elhitetni Kérdezővel... én a helyében közölném anyucikával, hogy mivel ilyen pofátlan némber volt, ezentúl a tartásdíjat kapja fillérre, és azon kívül egy büdös vasat se... mert nézze hülyének a saját kedves szüleit, akik ilyen gerinctelen senkivé nevelték... és ennyi. Aztán mehet panaszra felőlem ahova és akihez akar... az ilyen nőszemélyekkel így kell bánni.

2017. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Én a helyedben nem pénz formájában intézném ezeket a dolgokat. Az iskolát például felhívnám, hogy innentől te fizeted a gyereked ebédjét, adjanak egy számlaszámot, küldjék ki mailben az összeget, és akkor időben, rendesen fizetve lesz. A ruhákkal sajnos nem tudsz mit tenni, ha ő eladja, de a 45-ön felül próbálj inkább tárgyakkal, megfogható dolgokkal segíteni a gyermekednek. ( Egy szatyor gyümölcs, tejtermékek, vitaminok, ha kell, gyógyszer, játékok, stb).

2017. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
18%
Dovevo sposare te anziché quel coglione di mio ex marito...italiano.Così lo penso!!
2017. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%

Fenntartással kezelem az ilyen kijelentéseket. Az exem bírósági beadványokban toporzékolva követeli magának a gyerekeket (19 hónapja tart a perünk!), mondván neki joga van a láthatáshoz. 19 hónap alatt 1(!!!) db normális hétvégét (péntektől-vasárnapig) nem volt hajlandó a gyerekekkel tölteni, pedig direkt kértem, hiszen dolgozom, egyedül vannak sokszor. Csak azért se. Tartásdíjat nem fizet (mondván nincs még ítélet).

Szóval igen, a különélő szülőnek sokkal könnyebb, kedvére mehet bárhova - annak nem könnyebb csak, aki valóban szereti a gyerekeit!!!

2017. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
89%
Ha anyuka hajlandó dolgozni, Ő kapja a családi adókedvezményt nettó 10.000-ft, Csp:13.700. Ezen felül 45.000-ft tartásdíj,meg amiket befizetsz (foci, kaja, rajz szakkör stb.) Hol kerül ennyibe egy gyerek havonta? Ez a nő egy kitartott, élősködő! Ismerem a fajtáját. A tartásdíjra vagy kizárólag kötelezett!!!! Az ilyen nő heti 2 szer megy fodrászhoz, magas igényei vannak, neki kp-ra van szüksége!
2017. nov. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Aki itt mártírapázik üzenem, hogy ez itt tipikusan az eltartott "egyedül nevelem gyerekem" történet. Az ilyen nők folyamatosan az eltartójukat keresik egész életük során, mintát adva gyereknek. Ha mondjuk 20 év múlva elvárod, hogy a gyerek magról gondoskodjon felnőttként, sajnos nem fog, mert mást látott otthon! Már nem leszek kedves, ha nem fizeted a kocsmaszámláit!
2017. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!